معرفی کتاب: آفریده های یک روز

چاپ مقاله

معرفی کتاب: آفریده های یک روز!

معرفی کتاب:

کتاب “آفریده های یک روز” اثر دیگری از روان درمانگر قصه گو “اروین د.یالوم” است.

یالوم در این اثر خود نیز سعی می کند به صورت خیلی ساده به دانشجویان نشان دهد که اصلی ترین راه درمان برای هر درمانگر رابطه درمانی محکم و قابل اعتماد با مراجعان است تا آنها کاملاً نیازهایشان اغنا شود. در هر کدام از این ده داستان معرفی شده در این کتاب، یالوم یک شیوه یکسان درمان را اجرا نمی کند؛ بلکه در هر مورد بر اساس شیوه آزمون و خطا، شیوه ای خاص را برای هر مراجع اجرا می کند.به اعتقاد یالوم ما درمانگران هرگز نمی توانیم بفهمیم که چگونه یاریگر مراجعین مان بوده ایم؛ به این دلیل که در تمامی این داستان ها، مراجعینش بارها و بارها از راه هایی که یالوم انتظارش را نداشته است،کمک گرفته اند و بهره برده اند.  ده داستان نوشته شده در این کتاب بر آن است که فضایی آموزنده از نمونه های واقعی روان درمانی را ارائه دهد که بتواند به صورت یک ابزار مورد استفاده قرار بگیرد. 

[irp posts=”5796″ name=”معرفی کتاب”]

 

معرفی کتاب: آفریده های یک روز

مرگ:

مولفۀ مرگ اصلی ترین منبع اضطراب از نگاه روان درمانگران وجودی است. داستان های این کتاب نیز درباره مرگ است.

مراجعین این داستان ها، با ترس از مرگ دست و پنجه نرم می کنند.با از دست دادن عزیزانشان و ترس غایی از مرگ خود،با اینکه چطور یک زندگی پر معنا داشته باشند. با کنار آمدن با پیری و کم شدن احتمالات، انتخاب یا با انزواطلبی اساسی درگیر هستند.

[irp posts=”5185″ name=”معرفی کتاب(جهان پس از مرگ)”]

پیشنهاد:

کتاب “آفریده های یک روز” را به این دلایل پیشنهاد می کنم :

1- اگر علاقمند به کتاب های رمان گونه هستید، یالوم قصه گو به نحوه عالی داستان مراجعان خود را بیان می کند.

2- اگر ترس از مرگ دارید و نمی دانید چگونه با آن مقابله کنید، می توانید با خواندن داستان های مراجعین یالوم آن را حل کنید.

[irp posts=”8376″ name=”معرفی کتاب صد سال تنهایی گابریل گارسیا مارکز”]