مشاوره و روان درمانی زوج (مشاوره پیش و پس از ازدواج)

مشاوره و روان درمانی زوج (مشاوره پیش و پس از ازدواج)

مشاوره و رواندرمانی زوج (مشاوره پیش و پس از ازدواج)

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره «من خلاق»، با مدیریت دکتر سید محمد کلانتر، در سال 1395 تأسیس شده ­است. این مرکز، در حوزه­ های مختلف روانشناسی، مشاوره و روان درمانی، خدمات تخصصی ارائه میدهد. نام مرکز (من خلاق) گویای توجه جدی کلینیک و مدیر مرکز به درمان های وجودی به خصوص خلاقیت در مشاوره و رواندرمانی است. این مرکز قصد دارد تا با فاصله گرفتن از نگرش های ماشینی- مکانیکی و توجه عمیق به اندیشه های انسان مدار بخصوص تفکرات وجودی کمک درخور توجه و معتنابهی را به مراجعین عزیز ارایه نماید.

 

مشاوره و روان درمانی زوج (مشاوره پیش و پس از ازدواج)

حتما بخوانید:  ازدواج و درمان اختلافهای زناشویی: زمینه های عملی و مفهومی

مشاوره و رواندرمانی زوج (مشاوره پیش و پس از ازدواج)

پدیده ازدواج که قدمت اش به قدمت انسان است تلخی ها و شیرینی های خود را دارد. شروع ارتباط با جنس متفاوت در قالب آشنائی برای ازدواج تا نحوه تعاملات با جنس متفاوت زیر یک سقف و در قالب زندگی مشترک جملگی نیازمند مهارت است؛ چه آنکه زندگی بهتر در گرو آموختن است. انسان های خلاق می توانند زندگی مشترک شادتری تجربه کنند و این خلاقیت حاصل ویژگی های متعدد از جمله شجاعت، اعتماد به نفس بالا، تاب آوری و موارد دیگر است. ده ها پرسش از دوره آشنائی با جنس متفاوت و حتی پیش از آن مطرح است و این پرسش ها با ادامه ارتباط رو به فزونی می گذارد.

مشاوره زوج ( پیش و پس از ازدواج) نوعی کمک و یاوری مشاور / روان درمانگر است تا هم پرسش هائی که در آینده برای افراد مطرح خواهد شد را اکنون در ابتدای ارتباط مطرح کند و هم تلاشی است تا متقاضیان یک ارتباط صمیمی و پایدار بتوانند پاسخ های عالمانه و کاربردی ای را برای خویش به دست آورند. بی شک، تعارضات و چالش های بین زوج را می توان در مشاوره پیش از ازدواج به نوعی پیشگیری سوق داد تا بلکه افراد آرامش بیشتر و بهتری را در زندگی خویش تجربه کنند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نظر شما چیست؟

avatar
700