گروه درمانی

چاپ برگه

گروه درمانی

با رهبری دکتر سید محمد کلانتر، روان درمان‌گر و مشاور بالینی ثبت نام شده در کشور کانادا با تجربه هزاران ساعت کار بالینی با مراجعین مختلف

گروه درمانی

گروه درمانی

 

بیایید کمی بیاندیشیم و از خود پرسش کنیم که آیا مشکلی هست که دست کم یک بعد آن ‘ارتباط’ نباشد؟”: در این جمله، اشاره به این موضوع می‌شود که مشکلات افراد به طور معمول در ارتباط با خود یا دیگران ناشی می‌شوند. این سوال مطرح می‌شود که آیا ممکن است مشکلات روحی و عاطفی با نقص در ارتباطات مرتبط باشند. خواه مشکل درون فردی باشد و خواه بیرون فردی باشد موضوعِ ارتباط یک موضوع چشمگیری است. گروه درمانی از بهترین فرصت هاست برای آنکه هریک از ما این ارتباط را تجربه کنیم. بیایید یک دوره کامل از این روش مهم را با هم آغاز کرده و پیش ببریم. 

بعلاوه، آیا با مشکلات روانی یا عاطفی دست و پنجه نرم می‌کنید؟ آیا احساس می‌کنید که ارتباطات شما با خودتان یا دیگران دچار اختلال شده است؟ گاهی احساس تنهایی، اضطراب یا نگرانی ممکن است زندگی روزمره‌تان را تحت تأثیر قرار دهد. بهترین زمان برای پیشگیری و بهبود این وضعیت‌ها، همین حالاست.

ما به شما گروه درمانی را معرفی می‌کنیم؛ یک فرصت منحصر به فرد برای بهبود روانی و ارتباطات شما. در این گروه، شما با دیگر افرادی که تجربه‌ها و چالش‌های مشابهی دارند، به اشتراک می‌گذارید. این فرصت نه تنها به شما امکان می‌دهد تا از دیدگاه‌ها و راه‌حل‌های دیگران بهره‌برداری کنید، بلکه ارتباط نزدیک‌تر با خودتان و دیگران را تجربه خواهید کرد.

بی‌تردید، گروه درمانی فرصتی است که شما را به سوی تغییر و رشد هدایت می‌کند. پیوستن به گروه درمانی به معنای شروع یک سفر نوین در دنیای ارتباط با خودتان و دیگران است. 

پاسخ به برخی پرسش های رایج برای جلسات گروه درمانی:

 1. هر جلسه گروه درمانی چند دقیقه خواهد بود؟ هر جلسه نود دقیقه خواهد بود
 2. تعداد جلسات گروه درمانی چقدر است و چند روز یکبار برگزار می شود؟ تعداد جلسات گروه درمانی ده جلسه خواهد بود که پنججلسه اول بصورت هفتگی و سپس بصورت یک هفته درمیان برگزار خواهد شد.
 3. آیا پس از اتمام ده جلسه امکان ادامه یافتن جلسات گروه درمانی وجود دارد؟ در صورت توافق اعضای گروه و با توجه به شرایط وقتی رهبر گروه این جلسات می تواند ادامه یابد اما جزییات آن باید در گروه و با حضور اعضا مورد بررسی قرار گیرد.
 4. تعداد اعضای گروه چند نفر است؟ با احتساب رهبر گروه تعداد آن بین هشت تا ۱۰ نفر است.
 5. چه روزی از هفته و در چه ساعتی این دوره برگزار می شود؟ در یکی از روزهای هفته از دوشنبه تا پنج شنبه برگزار می شود و بطور معمول به وقت تهران عصرها خواهد بود. روز و زماندقیق پس از تکمیل ثبت نام شما به شما اعلام می گردد.
 6. آیا افرادی که در خارج از ایران ساکن هستند نیز می توانند در این دوره شرکت کنند؟ شما از هر نقطه از جهان که باشید می توانید دراین دوره شرکت نمایید

 7. آیا ممکن است روز و یا ساعت برگزاری جلسه با زمانی که من می توانم شرکت کنم متفاوت باشد و در اینصورت چه راه حلی خواهد بود؟ تعیین دقیق روز و زمان با کمک همه شرکت کنندگان و توافق شان انجام خواهد شد. بطور کلی دو معیار اصلی   وجود خواهد داشت: جلسات بهوقت تهران عصرها برگزار می شود و در یکی از روزهای وسط هفته از دوشنبه تا پنج شنبه خواهد بود.

 8. گروه درمانی به چه صورت و با چه نرم افزاری برگزار می شود؟ بهترین نرم افزار با توجه به شرایط ایران، نرم افزار اسکایپ است. 
 9. تفاوت گروه درمانی با زوج درمانی گروهی چیست؟ برجسته ترین تفاوت آن بلحاظ ساختاری این است که در جلسه زوج درمانیگروهی زوج و یا دو فردی که شریک عاطفی هستند در جلسه شرکت می کنند اما در گروه درمانی فرد بدون حضور اطرافیان ازجمله شریک عاطفی خود شرکت می کند
 10. آیا می توانم هم در زوج درمانی گروهی و هم در گروه درمانی شرکت کنم؟ با توجه به مرزهای حرفه ای و اخلاق حرفه چنین چیزیمیسر نیست. شما یا  می توانید در زوج درمانی گروهی شرکت کنید و یا در گروه درمانی. شرکت درهر دو گروه بطور همزمانامکانپذیر نیست.
 11. موضوع گروه درمانی چیست؟ موضوع اصلی و کلیدی آن ارتباط است خواه ارتباط با خود و خواه ارتباط با دیگری. البته که ارتباط، یک موضوع مهم و گسترده است که این گستردگی عنصر بسیار مهم برای پویایی گروه و تعامل معنادار میان اعضای گروه است.

 

 

 

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و نیز ثبت‌نام در این دوره، می‌توانید  اینجا کلیک کنید. 

در صورت هرگونه پرسش بیشتری در اینستاگرام به آدرس drkalantar.clinicalcounseling پیام دهید.