آزمون آنلاین نئو Neo فرم بلند | آزمون آنلاین روانشناسی

آزمون آنلاین نئو Neo فرم بلند | آزمون آنلاین روانشناسی

آزمون آنلاین نئو Neo فرم بلند | آزمون آنلاین روانشناسی

 

آزمون آنلاین نئو Neo

یکی از معتبر ترین آزمون های روانشناسی ، آزمون نئو (Neo ) میباشد. این آزمون ، توسط محققانی طراحی شده است که سالها روی صفات شخصیت مردم کار کرده و ماحصل دسترنج چند ساله شان، طراحی پرسشنامه نئو 240 ( فرم بلند ) بوده است.
این پرسشنامه ، 5 عامل شخصیتی اصلی را می سنجند: روان آزرده گرایی، برون گرایی، گشودگی، موافق بودن و باوجدان بودن .

سایت دکتر کلانتر ، برای شما عزیزان امکان آزمون آنلاین نئو را فراهم کرده است. شما کاربران گرامی میتوانید بدون نیاز به ثبت نام، با پاسخدهی به سوالات این آزمون به صورت آنلاین و بدون نیاز به نصب هیچگونه برنامه ای ، از این آزمون معتبر بهره ببرید. پس از انجام آزمون ، شما میتوانید به وسیله تماس با کلینیک زمانی را برای ارائه تفسیر و نتایج آزمون از طریق تماس تصویری (واتساپ) یا حضوری تعیین کنید.

 

توجه داشته باشید برای تحلیل و بررسی نتیجه ی آزمون شما و موشکافی ویژگی های شخصیتان توسط مجرب ترین کارشناسان روانشناسی و مشاوره ، از ساعت 10-20 جهت تعیین وقت با شماره ی 09120765183تماس حاصل نمائید. ضمنا جلسه ی مذکور دارای هزینه می باشد.

آزمون آنلاین نئو

 

 

توضیحات آزمون : نسخه تجدید نظر شده پرسشنامه شخصیتی نئو NEO

مدل پنج عاملی چهار دهه سابقه ی تحول داشته است و محصول سنت واژگان تحلیل صفات موجود در زبان انگلیسی و دیگر زبانها و سنت تحلیل عاملی در تحقیقات شخصیت است. طبق نسخه تجدید نظر شده در پرسشنامه NEO، پنج عامل یا حیطه مذبور عبارتند از روان آزرده گرایی، برون گرایی، گشودگی، موافق بودن و باوجدان بودن . هر حيطه، شش جنبه یا مقیاس فرعی دارد. یعنی صفات شخصیتی خاصی که جنبه های مختلف هر حیطه را نشان می دهند.

نسخه تجدید نظر شده پرسشنامه شخصیتی نئو ( NEO– PI – R ) حاوی ۲۴۰ ماده (۸ ماده برای هر یکی از ۳۰ جنبه یا ۴۸ ماده برای هر یک از پنج حیطه) است. پاسخ گویان هر یک از ۲۴۰ جمله را بر مبنای یک مقیاس پنج قسمتی (کاملا مخالفم، مخالفم، نظری ندارم، موافقم، کاملا موافقم) درجه بندی می کنند. تحقیقاتی که منتهی به تجدید نظر در پرسشنامه شخصیتی NEO شده اند در دهه ۱۹۷۰ شروع شد.

ساخت آزمون نئو

سازندگان این آزمون ابتدا آن دسته از عوامل با ابعاد شخصیتی رده بالا را انتخاب کردند که معتقد بودند بیشترین اهمیت و سودمندی را دارند (طبق مرورهای صورت گرفته بر ادبیات و تحقیقات تجربی خودشان). سپس صفات یا جنبه هایی را مشخص کردند که ذیل هر بعد قرار می گیرد. در نسخه اولیه ی پرسشنامه آنها، فقط سه عامل از پنج عامل وجود داشت (یعنی روان آزرده گرایی، برون گرایی و گشودگی). اما نسخه تجدید نظر شده پرسشنامه شخصیتی NEO هر پنج حیطه مدل پنج عاملی را می سنجد و برای هر یک، مقیاس های فرعی دارد. نسخه تجدید نظر شده پرسشنامه شخصیتی NEO بر مبنای راهبرد آزمون سازی خردگرا- تجربی تهیه شده که بر اعتبار سازه تأكيد دارد. هر یک از صفات شخصیتی لحاظ شده، شناسایی، تعریف و سپس به گونه ای تحلیل می شدند که ماده هایی فراهم آیند که جنبه های مختلف هر صفت را اندازه بگیرند.

آزمون آنلاین نئو

 

 

Print Friendly, PDF & Email

3
نظر شما چیست؟

avatar
700
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
سیده هاجر لاله پرورناصر وحیدیمحمد شنوفی Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمد شنوفی
مهمان
محمد شنوفی

شمارتون در دسترس نیست

سیده هاجر لاله پرور
عضو

سلام. بله مشکلی پیش آمده بود. الان برطرف شد. لطفا با شماره 09120765183 تماس بگیرید.

ناصر وحیدی
مهمان
ناصر وحیدی

سلام
با شماره تماس میگیرم میگه شماره در شبکه موجوث نیست
لطفا اگه شماره جدیدی هست به بنده اس ام اس بفرمایید
09141003106