5 راهکار ساده برای حل مشکل زناشویی

5 راهکار ساده برای حل مشکل زناشویی

5 راهکار ساده برای حل مشکل زناشویی

 

آيا هرگز احساس کرده اید که می توانید از رابطه با همسر خود به رضایت بیشتری کسب کنید؟ آیا شما در ارتباط با همسرتان بیشتر از خودگذشتگی نشان میدهید یا برعکس، بیشتر دریافت کننده هستید؟

امروزه، ثابت شده است که ازدواج منفعتهای زیادی برای سلامت روحی و جسمی افراد دارد؛ اما نکته اصلی این است که شما چگونه این منفعتها را دریافت می کنید. در ادامه پنج نکته را بیان می کنیم که در افزایش سطح رضایت و بهره بردن از مزایای رابطه بین همسران به ما کمک می کند:

 5 راهکار ساده برای حل مشکل زناشویی

1.تقویت حس ارزشمندی

در ازدواج چه چیزی بیشترین میزان حس ارزشمندی را در شما تقویت میکند؟ آن را مشخص کنید:

دو فایده اصلی در ازدواج نهفته است: «پاداش های بیرونی، مانند تقویت جایگاه اجتماعی و پاداش های درونی، نظیر تأمین و نیازهای شما برای تنهانماندن و ارتباط داشتن با دیگری. »

به طور معمول، مردان برای پاداش های بیرونی ازدواج ارزش بیشتری قائل هستند، در حالی که زنان به پاداش های درونی بیشتر اهمیت می دهند؛ بنابراین باید به درستی کشف کنید که در زندگی زناشویی خود، بیشتر از چه چیزی خوشتان  می اید.

2.عمق رابطه

هرروز بیش از دیروز به عمق رابطه خود بیفزایید؛ در برخی مواقع، مرد با زن ازدواج می کند تا فقط به این ازدواج ببالد. در چنین ازدواجی، به هیچ وجه روابط زن و شوهری عمیق نمی شوند و همیشه بین زوجین به اندازه دریایی و عظیم فاصله است؛ اما شما این گونه نباشید. به همسرتان نزدیک شوید و چنان عمقی در رابطه خود ایجاد کنید که به آسانی از میان نرود

3. پیشرفت رابطه

بهبود و پیشرفته مداوم رابطه باید برای شما مهم باشد. ازدواجی پایدار و مستحکم باقی می ماند که هر دو طرف رابطه برای بهبود آن تلاش کنند. محققان نتیجه گرفته اند که شما هر چه بیشتر برای رابطه مشترک خود وقت بگذارید، شریک زندگیتان بیشتر احساس می کند که واقعا برای او مهم هستید و بیشتر از رابطه رضایت خواهد داشت. البته این تلاش ها به معنای خریدن هدایای گران قیمت یا برآورده کردن خواسته های نامعقول همسرتان نیست؛ بلکه شما باید نشان دهید که اگر این رابطه با مشکلی مواجه شد، شما در برخی موارد پیش قدم میشوید؛ برای مثال، برای بهبود ارتباط عاطفی با همسر خود، تغییر رفتارهای شخصی ناپسندتان واداکردن سهم مسئولیت خود در این زمینه.

 

حتما بخوانید:  عشق در نگاه اول : تعریف عشق

4.مشورت با همسر

در امور روزمره با همسر خود مشورت کنید. که در امور روزمره با همت خود مشورت کنید اصلی مهم می گوید: « شما میتوانید در تعامل با فردی که بیش از بقیه شما را می شناسد، صداقت بیشتری داشته باشید. » بر این اساس، از میان عموم مردم، همسرتان مشورت صادقانه تری به شما ارائه خواهد داد. اگر با همکار خود قرار ملاقات مهمی دارید یا می خواهید درباره مشکلی با یکی از دوستانتان صحبت کنید، همسرتان می تواند بهترین راهنمای شما باشد؛ برای مثال، همسرتان می تواند در مسائل زیر بهترین مشاوره را به شما بدهد: با چه لباسی در محل مصاحبه شغلی ظاهر شوید یا چگونه از پسرعموی خود بخواهید که در دورهمی های خانوادگی با فرزندتان شوخی های فیزیکی نکند. شما با نظرخواهی از همسر خود درمی یابید که در روابط بین فردی با دیگران، تا چه اندازه درست یا پراشتباه ظاهر می شوید.

5.تفریح با همسر

با همسرتاج خوش بگذرانید. اغلب پیش می آید که ما روی خوشمان را در خارج از خانه به دیگران نشان میدهیم و در خانه، با همسرمان عبوس و جدی برخورد می کنیم. با همسرتان بخندید، خوش بگذرانید و کارهای جدیدی را امتحان کنید. در حقیقت، شما با استفاده از این راهکارهای از احساسات مثبتی بهره می برید که این رابطه میتواند به شما بدهد. در نهایت، این روحیه شوخ طبعی حتی می تواند به رابطه جنسی بین شما و همسرتان نیز تسری یابد و آن را بهبود بخشد. البته نباید با همسرتان شوخی های نسنجیده انجام دهید یا با کارهایی عجیب و غریب او را خجالت زده کنید.

در اصل، شما باید راهکارهایی پیدا کنید تا در کنار چالشهای زندگی زناشویی تان، بتوانید در خوشیها هم با یکدیگر شریک شوید. همرازم، ازدواج خوب پیداکردنی نیست؛ بلکه ساختنی است. اگر به دنبال شریکی مناسب برای زندگی خود هستید، باید خود شما هم شریک خوبی باشید. یادتان باشد که احترام متقابل، گفتگوی صادقانه، صمیمیت و تعهد طرفین در بهبود رابطه، سبب خواهد شد که رابطه زناشویی بیش از پیش دوام پیدا کند.

Print Friendly, PDF & Email

نظر شما چیست؟

avatar
700