چشم چرانی همسر- شیما ملاجعفر

خانم جوان ۲۴ ساله ای، دارای لیسانس تربیت بدنی، شاغل (معلم ورزش دبیرستان)، فرزند اول خانواده، بسیار خوش قیافه، مدت شش ماهی است که با مرد ۳۲ ساله ای عقد کرده است. آقا کارمند بانک است و فرزند دوم خانواده. خانم از دوران عقدکرده گی و رابطه زناشویی اش رضایت کامل دارد اما شکایتش از نگاه های همسرش به زنان دیگر است. به طوری که سه هفته ای است با او بیرون نرفته است. مرد در خیابان به خانم هایی که پالتوی کوتاه و یا ساپورت پوشیده اند نگاه می کند و درباره همه آنها اظهار نظر می کند (این پوشش بدی داشت، این یکی خانم و باوقار بود، اون یکی جلف بود). چندبار آقا درباره این موضوع با خانم صحبت کرده که من دست خودم نیست چشمم می افته خودم دوست ندارم به زنان غریبه توجه کنم اما خیلی سخته که این عادت زشت را ترک کنم. اما باز وقتی با هم بیرون می روند خانم شاهد نگاه کردنهای طولانی آقا به زنان و دختران است. تا اینکه چند روز قبل آقا به خانم اس ام اس میده که برام دعا کن من نفس ضعیفی دارم . این موضوع باعث عذاب هر دوی آنها شده! آقا راضی به آمدن در جلسه مشاوره نیست. چطور میشه به این زوج کمک کرد.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  تنها برادر،مادر یا خانواده (محمداسمعیل جعفری)

3
نظر شما چیست؟

avatar
700
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
sana52somaye naderiمحمداسمعیل جعفری Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمداسمعیل جعفری
مهمان
محمداسمعیل جعفری

محمد اسمعیل جعفری -با سلام
اینکه این آقا کاملا به مشکل خود واقف و از انجام این عمل ناراحت است و به دنبال حل آن است .بسیار خوب است و کار مشاور را خیلی راحت کرده است.البته این که ایشان کارمند بانک است احتمالا این مشکل در محل کار نیز وجود دارد.
کافی است شما راه حل هایی را برای ترک این عادت پیشنهاد کنید .
مثلا این که هنگام راه رفتن در خیابان به ماشین ها نگاه کند و یا به آقایان نگاه کند و در مورد آنها قضاوت کند.و یا اینکه مثلا یک مجله دست بگیرد و به آن نگاه کند .این به خلاقیت شما بستگی دارد.

somaye naderi
مهمان
somaye naderi

با سلام
از انجا که چشم چرانی در مردان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد باید به دنبال دلیل اصلی ان در فرد بود.ممکن است این اقا در رابطه اش با این خانم احساس کمبود عاطفی و جنسی می کند و این منجر به چنین رفتاری در او شده که اگر چنین است شما باید در بهبود روابطشان به ان ها کمک کنید ولی اگر این اقا به لحاظ فرهنگی و یادگیری دچار چنین اختلالی شده بایداو را متوجه عواقب این کارش بکنید و راهکار های رفتاری برای کاهش و از بین بردن چشم چرانی در او ارائه دهیداز خانم بخواهید که در حل این مسئله همراه اقا باشد و از تحقیر کردن و مشاجره بر سر این موضوع بپرهیزد .

sana52
مهمان
sana52

با سلام
مشاوره مبتنی بر تعهد و مسئولیت با آقا و مواجه کردن ایشان با دلیل تراشی معصومانه ای که در پیش گرفته اند شاید به آقا کمک کند از این گونه توجیهات دست بردارد و خانم نیز از این موضوع فاجعه سازی نکنند و با تدبر و بهبود رابطه در همه جهات با همسر ، اوضاع را با مدیریت خود سروسامان دهند. رویاروی کردن آقا با روشی که برای کار خود در پیش گرفته اند ( ابراز ناتوانی در تغییر رفتار) آقا را در موقعیت فعال تر قرار می دهد.