پیشنهاد”فیلمهایی که حالتان را خوب میکند”

فیلم درمانی سال هاست که اصطلاحی آشنا در میان متخصصان و کارشناسان روانپزشکی و روان درمانی به شمار می آید. مطالعات روانشناسانه نشان می دهد که برخی افراد در اوج ناامیدی و به هم ریختگی ذهنی، از تماشای یک فیلم چنان تحت تاثیر قرار گرفته اند که جهانشان دگرگون شده اند. اینطور که متخصصان می گویند یکی از مزایای فیلم درمانی، برچسب برداری و انگ زدایی از اختلالات روانی و پدیدآوردن فرهنگ پذیرش و پشتیبانی از بیمار است.

تماشای برخی از فیلم ها از این منظر می تواند سودمندباشد و یکی از مثال زدنی ترین آثار سینما در این رابطه فیلم «ذهن زیبا

» است. جدای از اینها فیلم هایی هستند که تماشایشان می تواند به بهتر شدن حال مخاطب کمک کند. وقتی زیاد حال و حوصله ندارید، خسته از کار روزانه و مشکلات زندگی هستید، وقتی که احساس می کنید به لحاظ ذهنی فرسوده شده اید و این همه کار و تلاش و دویدن از نفس انداخته تان، وقتی که احساس افسردگی می کنید و با عینک تیره به اطرافتان نگاه می کنید، دیدن برخی فیلم ها می تواند حالتان را دگرگون کند. چند نمونه از این فیلم ها را برایتان مثال می زنیم.

حتما بخوانید:  آزادی برای آزادی

1.آقای اسمیت به واشنگتن می رود: فیلمی سیاه و سفید به کارگردانی فرانک کاپرا و با بازی جمیزاستوارت.
2.زندگی شگفت انگیزی است: یک فیلم دیگر از فرانک کاپرا که از عنوانش می شود فهمید چقدر امیدبخش و پرطراوت است باز هم جمیز استوارت در نقش بیلی مردی مهربان و خوش قلب .
3.رهایی از زندان شوشنگ: بهترین فیلم تاریخ سینما از نگاه مخاطبان سایت معتبر و پرطرفدار IMDB و یکی از امید بخش ترین فیلم های سینما در 3 دهه اخیر است. اولین ساخته فرانک دارابونت با بازی تیم رابینز و مورگان فریمن .
4.میلیونر زاغه نشین: هندی ها که ید طولانی در ساختن فیلم های پر از رنگ و امید و خوشبختی دارند، معمولاً اهل افراط و اغراق هستند تا انجا که هندی بازی که خود به اصطلاحی کاربردی تبدیل شده، دقیقاً از همین اغراق بالیوودی ها در تحریک احساسات ریشه گرفته است. این بار دنی بویل انگلیسی به هندوستان رفته و به شکلی شگفت انگیز فیلمی امیدبخش و حتی اغراق شده اما تاثیرگذار ساخته است.

Print Friendly, PDF & Email

نظر شما چیست؟

avatar
700