پسر30ساله

فردی باظاهر زیبا که کاملا مذهبی بوده که در ۱۸سالگی عاشق میشود اما پس از چندین بار خواستگاری آخر جواب رد میگیرد پس از ۱سال خبردار می شود که عشقش ازدواج کرده دچار افسردگی شدیدی میشود اما پس از مدتی حس تنفر نسبت به جنس مخالف پیدا میکند و علاقه شدیدی به بازی کردن بااحساسات دختران پیدامی کند به همه قول ازدواج می دهد بعد که از وابستگی دختران مطمئن می شود شماره همراهش راعوض می کند واین سیکل را ادامه میدهد اکنون به مرکزمشاوره مراجعه نموده از عذاب وجدان رنج میبرد وهیچ راهی برای تسکینش پیدا نمیکند.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  پسر9ساله بهانه گير

4
نظر شما چیست؟

avatar
700
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
armando09336077510m.sdsana52 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
sana52
مهمان
sana52

سلام
برای کسانی که دچار طرحواره معیوب شده اند درمان شناختی و به خصوص طرحواره درمانی سودمند به نظر می رسد. در این فرد افکار انتقام جویانه موجب احساس گناه شده است وحتی ممکن است عملا انتقام جویی نیز کرده باشد.بهترین تسکین توبه ای است که تا جایی که ممکن است به عذر خواهی از افراد و ترک واقعی عملش همراه باشد.

m.sd
مهمان
m.sd

سلام
(سلطان دوست)
شکست عشقی همچون طلاق می توان گفت اضطراب زا و آسیب زننده است. این آقا مراحل سوگ خود را نتوانسته به خوبی طی کند. مرحله انکار را همراه با افسردگی طی کرده و حالا به مرحله خشم نسبت به طرف مقابل رسیده است. او از جنس مخالف بدش نمی آید او از آن دختر می خواهد انتقام بگیرد. او به نحو نادرستی سعی در تخلیه ی خشم دارد. به نظر من گشتالت درمانی به ویژه تکنیک های صندلی خالی و صندلی داغ می تواند احساسات فروخفته اش را به زمان حال بیاورد مطمئنا با تخلیه ی احساسات و افکارش می تواند به پذیرش واقعیت برسد.
موفق باشید

09336077510
مهمان
09336077510

با سلام خدمت دوستان محمد رئوف فتاحی هستم

به نظر بنده این شخص فرا خودش خیلی قوی بوده بطوریکه حالا افسار و قدرت را در دست گرفته و تونسته بر خود(EGO)این شخص مسلط شود به نظر من بهتر است خود را فعالتر کرده و شخصیت فرد را به حالت متعادل بر گردانیم که بر ای این کار هم می توانیم از کاتارسیس و تداعی آزاد استفاده کنیم و او را نسبت به آنچه انجام داده است آگاه کنیم و در صورتامکان از اشخاص مورد نظر معذرت خواهی دکند.

armando
مهمان
armando

با سلام
این مراجع یکی از انواع محسوس تبدیل عشق به خشم و نرته!
مراجع نسبت به عشقش دو سر طیف یک عاطفه و احساس رو نشون میده!
یا اینکه عاشقانه اونو دوست داره و حاضره چندین بار بره خواستگاریش,یا اینکه ازش انتقام میگیره!
ولی بحث انتقام این شخص نیز بسیار غیر عادیه!
دوستان اگه فیلم کارناوال مرگ(ایرانی) رو دیده باشن,دقیقأ با نحوه ی انتقام گیری این فرد_البته به نحوی دیگر_ آشنا میشن!
باید ابتدا برای شخص روشن بشه که اگر پای انتقام هم در میان باشه,نحوه ی انتقام گیریش درست نیست و دخترای دیگه,هیچ نقشی توی ناکامی اون نداشتن و نیز شخص رو به این واقعیت رهنمون کنیم که انتقام گرفتن و مواردی از این قبیل فقط پرداختن به یک رابطه ی تمام شده است و اونو به نتیجه ای که میخواد,نمیرسونه!!!
که انجام این موارد به جلسات منظم و پی در پی نیاز داره!!!
یا حق…