پسر 4ساله(بلالی)

مراجع، پدر پسری ۴ ساله است. وی مشکل را این گونه توضیح داد که فرزندش در مواقعی که پدر و مادرش نباشند و همین طور وقتی به مهمانی می روند با بچه های دیگر به خوبی بازی می کند اما وقتی پدر و مادرش باشند و کسی به خانه آنها بیاید به اتاقش رفته و اجازه نمی دهد کسی پیش او برود و اجازه نمی دهد کسی با اسباب بازی هایش بازی کند و اگر کسی از او بخواهد که با بچه مهمان بازی کند داد و بیداد می کند.از طرفی علاقه ای به بازی های فکری یا معمولی ندارد و بیشتر به بازی های خشن علاقه مند است.والدین از این طرز رفتار فرزند خود ناراحت هستند و نمی دانند که با وی چطور برخورد کنند.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  ترس شدید از تنها ماندن

1
نظر شما چیست؟

avatar
700
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
sana52 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
sana52
مهمان
sana52

سلام
بهترین روش تربیتی در این سن مداراست .اما درمورد بازی های خشن شاید کم کردن زمان بازی های کامپیوتری و بردن بچه ها به طبیعت و مشارکت در تولید شادی در خانه خشونت را کم رنگ تر سازد.
به هر حال بنا به فرموده امام صادق (ع) این سنین زمان امیری کودکان است و چون از جهت مغزی به تکامل نرسیده اند درک استدلالی در آنها رشد کامل نکرده است .بهترین روش از طریق محسوسات و استفاده از داستان و شعر برای آموزش موضوعات تربیتی به کودک است . آموزش قرآن در آرامش روحی کودک و کم شدن اضطراب وی تاثیر بسزایی دارد.آرامشی که در روح کودک ایجاد می شود خشونت و رفتارهای دفاعی را تعدیل می کند .