پسر اول دبستانی(محدثه بخشی)

با عرض سلام و خسته نباشید
مراجعی دارم خانمی دارای یک فرزند پسر اول دبستانی . میگوید پسرم نسبت به انجام دروسش وسواس شده . همش نگران است و اضطراب دارد. دبیر این دانش اموز شدیدا بد اخلاق است طوری که اگر دانش اموزی تکالیفش را درست انجام ندهد برگه اش را پاره میکند. خانم با دبیر فرزندش صحبت کرده و مشکل فرزندش را با او در میان گذاشته ، اما دبیر گفته روش من همین است.
برای کاهش اضطراب این دانش اموز چه راهکاری پیشنهاد میدهید…

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  چرا این کودک در مهد کودک بقیه بچه هارا می زند و گاز می گیرد ؟

6
نظر شما چیست؟

avatar
700
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
armando104255cdf04mohammad420007252117490000 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ناصر فروهر
مهمان
ناصر فروهر

سلام
فکر میکنم بهتره به مادر مراجعتون بفهمونید که اگه واقعا میدونن که اضطراب دخترشون مربوط به معلمش هست با مدیر اون معلم صحبت کنن چون ظاهرا صحبت با خودشون فایده ای نداشته- خودم مدت زمانی رو به عنوان معلم اول دبستان فعالیت داشتم و واقعا معتقدم یکی از ویژگیهای مهم و حیاتی یک معلم پایه ابتدایی مهربونی اونه.
موفق باشید

17490000
مهمان
17490000

من هم با نظر جناب فروهر موافقم و فکر می کنم بهتر است با مدیریت مدرسه موضوع بدرفتاری معلم را در جریان بگذارید،از طرفی شما به عنوان والدین فرزندتان می توانید با داشتن معیارهای معتدل تر برای مطلوب بودن کمی آرامش را برای وی فراهم کنید.حتی گاهی که عملکرد مطلوبی نداشت وی را تحسین کنید.به او اطمینان دهید که در هر صورتی دوستش دارید و هیچ چیز نمی تواند این مورد را خدشه دار کند.کودکان در این سن بیشتر نگرانند که مبادا چیزی موجب کاهش علاقه والدینشان شود.شما با ایجاد محیطی آرام می توانید وی را آرام کنید.بلالی

4200072521
مهمان
4200072521

با سلام(برازنده)
با نظر آقای فروهر موافقم

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
سعی نمایید با ملاقات بیشتر معلم را بطه ی خوب برقرار نماید و از گفتگو منفی پشت سر معلم خانواده بکاهد و سعی در ایجاد علاقه در فرزند نماید و مهم تر از همه یادگیری دروس باعث بالا رفتن اعتماد و کاهش استر س می شود سعی نمایند دروس را کامل بفهمند .

104255cdf04
مهمان
104255cdf04

باسلام (نرگس صادق پورسعیدی)
به نظرمن بهتر است مراجع درمورد مشکل فرزندشون بامعلم مربوطه صحبت کنندواگرایشان تغییری در نحوه رفتارخودکه باعث بروز این مشکل شده انجام ندادندمسئله رابامدیرمدرسه مطرح نمایندچون معلم دراین سن نقش مهمی رادر دانش آموز ایفا میکندوازطرفی مادر میتواند باایجادمحیطی آرامشبخش باعث کاهش اضطراب کودک شودوبه اوبگویدکه خانواده انتظاری بالاترازتواناییهای او ازلحاظ نمرات درسی نداردودرقبال تلاشهای اوفرزندراموردتشویق قراردهند.

armando
مهمان
armando

با سلام.
به نظر من,کودک در چنین سنی ,احتیاج فراوانی به تأیید طلبی دارد و البته این نیاز باعث شده که پسر مراجع,تلاش خود را برای به دست آوردن هرچه بیشتر این تأیید و برآورده ساختن نیازش به تأیید طلبی,بکند!
بنظر من اولین و اصلی ترین عامل ایجاد این رفتار,معلم است و اگر والدین با مشاوره با خود معلم,به نتیجه نرسیدند,باید با مدیر مدرسه,جریان را در میان بگذارند و اگر متوجه شدند که رفتار معلم عادی نیست,اقدامات لازم را برای تغییر رفتار معلم,انجام دهند!
خواه با توصیه ی دوستانه و خواه با دستوری امری از جانب مدیر یا مقامات عالی تر!زیرا در این سنین,به هیچ وجه کار عاقلانه ای بنظر نمیرسد که به بهسازی یکطرفه ی رابطه ی معلم و دانش آموز_آنهم از جانب کودک_ بپردازیم!
و همه ی اینها در صورتی مؤثر تر است که ببینیم رفتار همکلاسی های فرزندش به این رفتار معلم چیست؟!
شاید اصلأ منیع اصلی وسواس,معلم نباشد!
در هر صورت,این مورد نیاز به تحقیق بیشتر و مداخله ی سریع تر دارد!!!
یا حق…