وسواس در درس خواندن(خاتمی)

مراجع دانش آموز سال اول دبیرستان است. باهوش، تیز و درس خوان. در مدرسه نمونه دولتی تحصیل می کند که رقابت بین دانش آموزان زیاد است. می گوید اکثر دانش آموزان او را به عنوان شاگرد اول می شناسند و کادر مدرسه و معلمان از او انتظار دارند همیشه نمراتش کامل شود. وقتی در مورد نحوه درس خواندنش صحبت می کرد،می گفت چون معلم شیمی سؤال از فصل قبل پرسید و من یادم رفته بود دوباره تمام فصل را خواندم چون نباید مطلبی باشد تا یادم برود. بارها مطالب را می خواند تا چیزی برای بلد نبودن و فراموشی وجود نداشته باشد. خودش می گوید اینقدر مطالب برایم تکراری است که  از خواندن خسته می شوم و هر ۱۰ دقیق بلند می شوم. لطفا راهنمایی کنید.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  پسر 24ساله که سربازی نمی رود

3
نظر شما چیست؟

avatar
700
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
123456شفيعيحصارپروزه Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حصارپروزه
مهمان
حصارپروزه

در برخورد با افراد باهوش بالا اولین مورد این است که اطمینان حاصل شود که او باهوش است ویا آنکه بسیار درس خوان است .اگر باهوش است می توان او را تشویق کرد از طریق خواندن کتب مرجع کتابهای درسی و یا کتب مربوط به موضوع از زمینه های پیدایش این مسائل اطلاع یابد .تا به این طریق اطلاعاتش را گسترش دهد . همچنین کاربردی کردن دروس آموخته شده ،استفاده از روش آموزش برای سایر دانش آموزان توسط او و همچنین روش آموزش بررسی موضوع درسی به صورت واگرایی و انتقادی می تواند مفید باشد .

شفيعي
مهمان
شفيعي

با سلام
خوب است که دانش آموز سعی کند مطالب را فراموش نکند و آنها را تکرار کند
با این حال شما باید روشهای مطالعه و مرور کردن را به او آموزش دهید روش خلاصه برداری، مطالعه سریع و … تا بتواند هم سریع عمل کند هم از مطالعه موارد تکراری خسته نشود از سوی دیگر در زمان های باقی مانده که قبلاً به مطالعه کل مطالب کتاب می پرداخت او را به مطالعه کتب تکمیلی تشویق کنید تا بتواند مطالب جدیدی آموخته و از مطالعه خسته نشود
با آرزوی موفقیت

123456
مهمان
123456

از او بپرسید چرا دوست دارد همیشه اول باشد. شناختی کار کنید.
امکان دارد کمال گرا باشد که همین او را در اینده دچار مشکل خواهد کرد.
انتظارات خانواده از او چیست آیا خانواده هم دوست دارند او همیشه اول باشد؟
این حالات او را مضطرب کرده و به جای لذت بردن از درس خواندن استرس او را بیشتر خواهد کرد.
(محدثه بخشی)