وابستگی به معلم

مراجعی دبیر از وابستگی دانش آموز به او نگران است دانش آموز با مادرش زندگی نمی کندهر دو خانم هستند و این دانش آموز ابراز علاقه می کندو پیام های عاشقانه می فرستد . با دانش آۀموز چگونه باید برخورد کند که او آسیب نبیند و این رابطه هم تعدیل شود ؟؟

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  پایان دادن به جلسات

8
نظر شما چیست؟

avatar
700
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
مریمparastoo20سهیلی09336077510 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
برقراری ارتباط با حد و مرز و مشخص کردن محدودیت ارتباط از طریق گفتگو با این دانش اموز می تواند سازنده باشد و اینکه بین گفتار و زبان بدن و همچنین عمل تعادل برقرار نمایند از اینکه سن شان مشخص نیست و اگر نوجوان هستند تا حدی طبیعی هست و لذا با صحبت کردن بویژه که این ارتباط را در اثر عدم حضور مادر با دبیر فرافکنی می کنند را واضح توضیح دهند و بدون وابستگی در صورت امکان دانش اموز هم به مشاور فرستاده شود.

17490000
مهمان
17490000

بلالی-اگر بتوانید دانش آموز را وارد فرایند درمان کنید بسیار موثر است.این وابستگی می تواند ناشی از فقدان مادر باشد.ممکن است رفتار مهربان معلم تا حدی خلاء عاطفی وی را پر کرده و با فرستادن پیام های عاشقانه و ابراز علاقه سعی در حفظ رابطه دارد.به هر حال حضور دانش آموز در جلسه بسیاری از ابهامات را پر می کند.اگر دانش آموز قبول نکرد یا معلم نمی خواهد چیزی بگوید بهتر است خود معلم با وی به صحبت بنشیند.از او بپرسد که علت ارسال پیامهای مکرر و ابراز علاقه های زیاد چیست؟از معلم چه انتظاری دارد.نقش خود و دانش آموز را برایش روشن کند.و قوانین و محدودیت های موجود در رابطه معلم شاگردی را برایش تصریح کند.اگر هم دوست دارد در مقام یک دوست با شاگردش بماند می تواند شروطی برای این انتخاب گذاشته و با دانش آموز بگوید.

fmohammadi
مهمان
fmohammadi

با سلام(فریبا محمدی)
بهترین اقدام اینست که روابط را به ضوابط تبدیل کند وبا تعیین جایگاه ونقش هر یک ،دانش آموز را متوجه موقعیتش کند وبه نظر میرسد که او نیاز زیادی به توجه وتعلق دارد واین نیاز تا حدی توسط دبیر مربوطه تامین شده پس روی انتقالها وفرافکنی های دانش ]موز کار شود واز نظر احساسی توسط مشاور دانش آموز بایستی فراخوانی احساسی شود تا گره اصلی او نمایان شود.

09336077510
مهمان
09336077510

باسلام(محمد رئوف فتاحی)
باید اول دلیل این علاقه مشخص شود که به نظر بنده بایدنوع رابطه معلم با دانش آموز بررسی شود چون بین معلم و دانش آموز دارای حد و مرزهای خاصی وجود دارد که باید رعایت شود(بنده خودم دبیر هستم)، که شاید به علت ترحم یا هر عامل دیگری این معلم از حد خودش زیادتر می رود و باعث وابستگی دانش آموز به او شده است که در اینجا باید معلم در نوع رابطه خود با دانش آموز تجدید نظر کند.
یکی از دلایل دیگه می تواند شباهت ظاهری این معلم با مادر این دانش آموز است که ممکنه باعث پدیده انتقال شده باشد که باید از راهکارهای علیه پدیده انتقال استفاده کنیم

سهیلی
مهمان
سهیلی

با سلام ( سهیلی)
بنظرم بعد از مصاحبه با معلم و کسب اطلاعات مورد نظر، باید از نقش معلم در وابستگی دانش آموز به معلم و رعایت نکردن حدو مرزها آگاه شد و نظر خود معلم را در این باره جویا شد. دادن شماره تماس معلم به دانش آموز چه توجیهی دارد؟
در ضمن باید با دانش آموز در رابطه با این خلا عاطفی صحبت شود. فرض مهم در این رابطه کا کردن بر روی انتقال این دانش آموز می باشد.

20
مهمان
20

با سلام بختیار تابعی

قبل از اقدام به نگرانی راجع به دانش اموز اول باید وضعیت دبیر چک شود شکی نیست که این وابستگی در خود خانم دبیر نیز وجود دارد بعداز بررسی وحل وفصل نگرانی دبیر بایدوابستگی به تدریج بین طرفین کاهش یابدوارتباطشان برمبنای استقلال طرفین از همدیگرصورت گیردو………..

parastoo
مهمان
parastoo

فرکوراوند این حالت از انواع عشق نامتعارف است که عشق به هم جنس و ابژه ای نامیده شودو این نوع عشق در نوجوانی وجود دارد. در درمان بهتر است از کانال احساس وارد شویم. بهتر است از معلم بخواهیم این دانش آموز را طرد نکندو بعضی از حالت های او را بپذیرد و طرد او اوضاع را بدتر می کند ولی معلم باید حد و مرز خود را با دانش آموز هم مشخص کند. درمانگر بهتر است در درمان از رویکرد هیجان مدار استفاده کند و اگر بخواهد روی شناخت او کار کند نتیجه زیادی نمی گیرد. بعد از برقراری رابطه حسنه باید مشکل را فرمول بندی کنیم تا با مراجع روی مشکل اتفاق نظر داشته باشیم. مرحله بعد کار روی احساسات ناتمام و هیجانات در رابطه با معلم است. در مرحله بعد بازنمایی تجربه ای صحنه های هیجانی صورت می گیرد. در جلسات درمانی باید آنچه برای دانش آموز انتزاعی و ذهنی است به حالت عینی درآید. از دانش آموز بخواهیم نامه ای به معلم بنویسد و در جلسه آن را باهم بررسی کنند. بهتر است نوشته ها با کلمات ساده نوشته شوند تا تخلیه هیجانی صورت گیرد. تخلیه هیجانی که می تواند با صندلی خالی هم صورت گیرد… بیشتر بخوانید

مریم
مهمان
مریم

اگر معلم وابسته شدید به دانش اموزش شود چی؟؟؟همه ساعت بهش فکر کنه