هرزه گویی تلفنی

زنی ۳۸ ساله، در سن ۱۴ سالگی ازدواج کرده و ۱۴ سال زندگی مشترک داشته و به دلیل اعتیاد همسر به شیشه و رابطه نامشروع، طلاق گرفته است و الان ۱۰ سال هست که جدا شده است. دارای ۳ فرزند ( ۲دختر و ۱ پسر، دختر ۲۱ ساله ازدواج کرده، دختر ۱۶ ساله و پسر ۱۰ ساله). از ابتدای ازدواج در خانه پدر خودش زندگی می کرده اند و الان هم که طلاق گرفته است، همانجا زندگی می کند و از پدر خود که دچار آلزایمر هست، نگهداری می کند و مادر خود را به مدت ۲ ماه هست، که از دست داده است. ۳ خواهر و ۲ برادر دارد، که ازدواج کرده اند. از نظر مالی تحت پوشش کمیته امداد و موسسه خیریه می باشد و خودش بیکار است. قبلا به مشاور یا روانشناسی مراجعه نکرده است. علت مراجعه این بود که به مدت ۴ سال با مردی که متاهل بوده، تماس تلفنی دارد و با هم هرزه گویی تلفنی دارندو الان مراجع به شدت به این آقا وابسته شده است، به حدی که وقتی این آقا یک ماه زنگ نزده، مراجع در بیمارستان بستری شده است. به گفته مراجع فقط تماس تلفنی دارند و هیج رابطه ای دیگری ندارند و میگوید از نظر مالی هم مرا تامین نمیکند و فقط نیاز به محبت را از جانب مرد تامین می کند. در طی ۴ جلسه ای که داشتیم مشکل مراجع این بود که به شدت او را دوست دارد و اگر بشود میخواهد این وابستگی را کم کند ولی در جلسه پنجم با این مشکل آمده که مرد بدون هیج دلیلی خواهان قطع رابطه شده است و دیگر تماس نگرفته. مراجع الان دچار افسردگی شده است. راهنمایی کنید.

حتما بخوانید:  روابط با جنس متفاوت - جیحانی

نظر شما چیست؟

2 نظرات فعال "هرزه گویی تلفنی"

avatar
700
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
79053774
Guest

این رابطه از ابتدا دچار مشکل بوده است اما مشاور نباید برای مراجع تصمصم بگیرد که چه باید بکند. اگر آقا خواهان قطع رابطه است در ابتدا برای خانم مشکل است که این مسئله را بپذیرد زیرا به او وابسته شده است . اگر مراجع به این شناخت رسید که باید به این رابطه پایان بدهد مشاور باید این مسئله را مد نظر قرار بدهد که افسردگی او بعد از پایان این رابطه عادی است و برای فراموشی حتی شده تا یک سال باید فرصت داده شود تا فرد به زندگی عادی بازگردد. فقط باید در این مدت مشاور همراه با مراجع باشد و شنونده ی بسیار خوبی برای صحبت های او . با او همدلی کند و از سرزنش و نصیحت خودداری نماید. برطرف شدن فقدان و سوگ برای از دست رفتن فردی مهم در زندگی نیاز به زمان دارد.

شفيعي
Guest

با سلام
آنگونه که مشخص است این است که واقعا خلأ عاطفی این خانم منجر به ایجاد این مشکل شده است برای حل این مشکل می توان از روشهای شناختی افکار او را تغییر داد تا بتواند رفتارش را تغییر دهد باید از تفکر همه یا هیچ دوری کند
اما سوال: اینکه آیا خانواده و فرزندانش از این رابطه با خبرند یا نه و اینکه آیا با آن مرد بجز روابط تلفنی حضوری نیز یکدیگر را ملاقات می کنند؟
با آرزوی موفقیت