موانع رسیدن به اهداف : چرا به خواسته ام نمیرسم؟

موانع رسیدن به اهداف : چرا به خواسته ام نمیرسم؟

موانع رسیدن به اهداف : چرا به خواسته ام نمیرسم؟

 

بی شک شما هم به خوبی با مراحل مختلف قانون جذب آشنا هستید. احتمال دارد که تا به امروز، برخی از روش ها را هم امتحان کرده و برای رسیدن به خواسته هایتان تمریناتی را انجام داده باشید؛ تمریناتی مانند تجسم خلاق، تمرین روزانه شکرگزاری، استفاده از جملات تاکیدی و… اما چرا با وجود انجام دادن مراحل مختلف قانون جذب، هنوز هم به خواسته خود نرسیده اید؟! عوامل متعددی وجود دارند که مانع تحقق خواسته های ما می شوند؛  اما در این مقاله، ما به پنج عاملی اشاره می کنیم که شاید کمتر کسی به آنها توجه کرده باشد:

 

ذهنت را وجین کن

پیش از بررسی این پنج عامل، مثالی بسیار عالی از کتاب «عاشق خودت باش» نوشته «سارا ماریا» برای شما نقل می کنم. این مثال، به بهترین شکل، تلاش های ما را برای مثبت اندیشی و در عین حال، دست نیافتن به نتیجه دلخواه نشان می دهد؛ همچنین در درک بهتر قانون جذب و فهم جملات تأكیدی ما را یاری می کند. . سارا ماریا، افکار مثبت را به «گل» و افکار منفی را به «علف های هرز» تشبیه کرده است. او می گوید: «ما در طی سالیان طولانی به استفاده از افکار منفی عادت کرده ایم. به همین دلیل، در ابتدا، تغییر افکار مثبت چندان نتیجه بخش نخواهد بود.»

موانع رسیدن به اهداف : چرا به خواسته ام نمیرسم؟

این مسئله شبیه به آن است که شما بخواهید در بستری از علفهای هرز، گل هایی گوناگون و رنگارنگ بکارید! با این تفکر به خود القاء می کنید که چرا باید این کار را انجام دهم؟ چون در هر حال، علفهای هرز از جوانه زدن گل ها جلوگیری خواهند کرد؟

علفهای هرز را هرس کن

پس در ابتدا باید علفهای هرز را هرس کنید تا خاک آماده شود؛ سپس گل ها را بکارید و به آنها آب و نور مناسب برسانید تا به راحتی رشد کنند. باید در ابتدا، ریشه علفهای هرز یا همان افکار منفی را هرس کنید؛ چون باعث گیرافتادن شما می شوند؛ سپس هنگامی که بستر مهیا شد، افکار مثبت شما شروع به ریشه زدن خواهند کرد و زندگی تان را تغییر می دهند. در نتیجه، بهترین راه برای آغاز، کشف الگوهای فکری کنونی شماست.» به نظر من، این مثال به بهترین شکل وضعیت کنونی ذهن ما را توصیف می کند و همچنین بیان می کند که چرا از قانون جذب نتیجه نمی گیریم. پیش از شروع مثبت اندیشی، شما به مقدماتی نیاز دارید که باید مهیا شوند؛ یعنی، باید بستر افکار خود را برای کاشت گل هایی زیبا آماده کنید.

اکنون به بررسی ۵ مانع اصلی تحقق خواسته ها می پردازیم.

1-افكار بازدازنده

هنگامی که شما به شدت مشتاق دستیابی به خواسته ای هستید. رسیدن به آن بسیار تلاش می کنید؛ تا بدان حد که ناخودآگاه، د ذهنتان افکاری بازدارنده ایجاد میشود. این امر سبب می شود که شما از خواسته خود دور و دورتر شوید. تمامی افراد این نگرانی را دارند که «آیا من به خواسته ام می رسم با خیر؟» همین تفکر منفی منجر به ارسال ارتعاشات منفی و جذب اتفاق ها و افرادی می شود که برخلاف خواسته های ما هستند.

اگر این افکار و نگرانی ها ادامه پیدا کنند، روز به روز بیشتر خواهند شد و تبدیل به وسواس فکری می شوند. در نهایت شما را بی قرار می کنند. همان گونه که می دانید، وسواس به این معناست که شما کاری را بیش از حد معمول انجام دهید. این مسئله درباره افكارهم صدق می کند؛ یعنی، اگر برخی تفکرات در ذهنتان بیش از حد تکرار شوند، به نوعی وسواس فکری و افکار بازدارنده بدل خواهند شد.

این مسئله درست شبیه به این است که شما خلاف جهت جریان آب شنا کنید: شما نهایت تلاشتان را به کار می بندید، اما هیچ فایده ای ندارد! برای ارسال ارتعاشات مثبت، شما باید آرامش را در وجود خود داشته باشید و در عین حال، احساس خوشحالی کنید. در غیر این صورت، با داشتن احساس نگرانی و اضطراب نمی توانید به بهترین شکل خواسته هایتان را جذب نمایید.

2-بررسی طرح الهی

طرح الهی زندگی یعنی پذیرفتن بهترین اتفاقاتی که می تواند در زندگی برای ما رخ دهد. این طرح شامل همه موارد عالی در زندگی مان می شود؛ مواردی مانند: سلامتی، زندگی بهتر، ثروت و توانگری، شغل ایده ال و اگر خواسته ما، جزئی از طرح الهی زندگی مان باشد، بدون شک رخ می دهد و با خیر و برکت همراه خواهد بود. برای بسیاری از دوستان، این سؤال پیش می آید: «مگر این درست نیست که ما می توانیم با تمرکز بر خواسته مان و با کمک قانون جذب به خواسته های خود برسیم؛ پس چرا باید طرح الهی را هم در نظر بگیریم؟»

زمانی که در جملات تأكیدی، طرح الهی را در نظر میگیریم، خواسته هایی را جذب می کنیم که به صلاحمان هستند؛ حتی اگر شرایط ظاهری این مسئله را نشان ندهد. بیشتر ما برای رسیدن به خواسته های خود بسیار مشتاقیم. به همین دلیل، فکر می کنیم که تنها راه حل موجود برای رسیدن به خوشبختی رسیدن به این خواسته هاست؛ اما هیچ یک از ما واقعا نمی دانیم که چه چیزی به صلاحمان است و تنها خداوند مهربان می داند که چه چیزی برای ما بهترین است؛ بنابراین اگر از جملات تأکیدی بر مبنای طرح الهی زندگی استفاده کردید و به خواسته خود نرسیدیده دیر یا زود حکمت آن را متوجه می شوید؛ زیرا خداوند همیشه خواهان بهترینها برای شماست. به همین دلیل، باید به خداوند اعتماد کامل داشته باشید

3- زمان بندی الهی

 هرگاه که روی خواسته ای تمرکز می کنیم، باید این موضوع را مدنظر قرار دهیم: «هر اتفاقی، زمان وقوع الهی خاص خودش را دارد.» زمان الهی، تضمین می کند که هر رویدادی در بهترین زمان ممکن اتفاق بیفتد. درست است که ما برای رسیدن به . خواسته خود مشتاق هستیم و دوست داریم که هرچه سریع تر به آن برسیم؛ اما آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده ایم که این لحظه زمانی مناسب برای رسیدن به خواسته هایمان است یا نه؟

همواره به زمان بندی الهی اعتماد داشته باشید؛ زیرا خداوند می خواهد عالی ترین موارد در بهترین زمان برای شما پیش بیاید؛ بنابراین برای رسیدن به خواسته های خود با آرامش عمل کنید و مطمئن باشید که هر رویدادی در بهترین زمان ممکن اتفاق خواهد افتاد.

4- عدم تمرکز

برای رسیدن به خواسته های خود موظف هستیم که روی آنچه می خواهیم» تمرکز کنیم، نه روی مواردی که آنها را می خواهیم»

بر فرض، شما مایل هستید که کار بهتری – داشته باشید در این شرایط، به احتمال قوی، ناخواسته به جای تمرکز بر روی خصوصیات کار دلخواهتان، روی موارد منفی ای تمرکز می کنید که در کار فعلی تان وجود دارد؛ یعنی، دقیقا همان مسائلی که موجب نارضایتی شما شده اند؛ برای مثال به همکارانی فکر می کنید که برایتان مشکل ایجاد می کنند. رئیسی که انبوهی از کارها را بر سرتان می ریزد و انتظار دارد به سرعت آنها را انجام دهید، حقوق پایین و همه این موارد باعث می شوند تا شما از خواسته اصلی تان که پیدا کردن کار مناسب است ، دورتر شوید.

اشکال کار هم دقیقا در همین نکته است: شما در حال تمرکز بر مواردی هستید که آنها را نمی خواهید، نه مواردی که خواهان دستیابی به آنها هستیدا برای این منظور باید لیستی از خصوصیات شغل دلخواه خود تهیه کنید:

«دوست دارید که حقوقتان چقدر باشد؟چه سمتی داشته باشید و چه کارهایی انجام دهید؟ همکارانتان چگونه باشند؟ مایل هستید که مدیرتان چگونه با شما برخورد کند؟ آیا دوست دارید که هر ماه برای انجام دادن درست کارهایتان به شما . پاداش دهند؟»

برای رسیدن به خواسته خود این نکته را درنظر بگیرید: «شما نباید بر روی شرایط . فعلی خود تمرکز کنید، بلکه باید تمام انرژی خود را روی شرایط ایده آلتان بگذارید و آنها را جذب نمایید.» در کنار تهیه این لیست، به بررسی مهارت هایی بپردازید که برای ارتقاء شغلی خود به آنها نیاز دارید.

اهداف بامناسب

گاهی اوقات ما اهدافی را انتخاب می کنیم که با توجه به شرایط کنونی مان بسیار دور از انتظارند. در کتاب «راز» اشاره شده است: «فقط کافی است که خواسته مان را مشخص کرده و آن را درخواست کنیم.» اما نکته مهمی وجود دارد که دوستان کمتر به آن دقت می کنند: «خواسته ما باید برای ما و ضمیر ناخودآگاهمان باورپذیر باشد.»

شاید هدف شما این است که تا یک ماه دیگر میلیاردر شوید، اما حقوق فعلی تان به سختی به یک میلیون تومان می رسد؛ بنابراین بدون تردید شما هدفی باورپذیر و مناسب برای خود انتخاب نکرده اید! پیشنهاد می کنم که اهداف بزرگ را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید و قدم به قدم پیش بروید. می توانید با توجه به درآمدی که دارید برنامه ریزی کرده و برای سه ماه آینده آن را دو برابر کنید. زمانی که به اولین هدف خود رسیدید، آن گاه هدف بعدی را مشخص کنید؛ برای مثال، تا پنج ماه بعد، آن را سه برابر کنید و.. برای هر کدام از اهداف خود لیستی تهیه کنید. در این لیست، باید کارهایی را یادداشت کنید که در رسیدن شما به هدفتان مؤثر هستند؛ مثلا، برای داشتن درآمد بیشتر چه راهکارهایی وجود دارد و کدام یک از آنها منجر به درآمدزایی بیشتر در کوتاه ترین زمان ممکن می شوند.

Print Friendly, PDF & Email

نظر شما چیست؟

avatar
700