مشکل از کجاست!؟

مردى متوجه شد که گوش همسرش سنگین شده و شنوائیش کم شده است. به نظرش رسید که همسرش باید سمعک بگذارد ولى نمیدانست این موضوع را چگونه با او در میان بگذارد.

بدین خاطر، نزد دکتر خانوادگیشان رفت و مشکل را با او در میان گذاشت. دکتر گفت براى این که بتوانى دقیقتر به من بگویى که میزان ناشنوایى همسرت چقدر است آزمایش ساده اى وجود دارد. این کار را انجام بده و جوابش را به من بگو: ?ابتدا در فاصله ۴ مترى او بایست و با صداى معمولى مطلبى را به او بگو. اگر نشنید همین کار را در فاصله ٣ مترى تکرار کن. بعد در ٢ مترى و به همین ترتیب تا بالاخره جواب دهد.?

حتما بخوانید:  به دنبال گنج

آن شب، همسر آن مرد در آشپزخانه سرگرم تهیه شام بود و خود او در اتاق تلویزیون نشسته بود. مرد به خودش گفت الان فاصله ما حدود ۴ متر است. بگذار امتحان کنم. سپس با صداى معمولى از همسرش پرسید: عزیزم شام چى داریم؟ جوابى نشنید. بعد بلند شد و یک متر جلوتر به سمت آشپزخانه رفت و دوباره پرسید: عزیزم شام چى داریم؟ باز هم پاسخى نیامد. باز هم جلوتر رفت و از وسط هال که تقریباً ٢ متر با آشپزخانه و همسرش فاصله داشت گفت: عزیزم شام چى داریم؟ باز هم جوابى نشنید . باز هم جلوتر رفت و به در آشپزخانه رسید . سوالش راتکرار کرد و باز هم جوابى نیامد. این بار جلوتر رفت و درست از پشت سر همسرش گفت: عزیزم شام چى داریم؟

حتما بخوانید:  کارهای نیمه تمام

زنش گفت: مگه کرى؟ براى پنجمین بار میگم: خوراک مرغ !!!

.

.
مشکل ممکن است آنطور که ما همیشه فکر میکنیم در دیگران نباشد و شاید در خود ما باشد

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


4
نظر شما چیست؟

avatar
700
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
vahiddrezagoudarzi78420007252117490000 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
17490000
مهمان
17490000

ما آدمها همیشه فکر می کنیم عیب از دیگرانه،دریغ از یک لحظه تامل که شاید عیب در درون ماست،همیشه یقه دیگرانو می گیریم!کاش وقتی اشتباهاتی رخ می ده یا فکر می کنیم چرا دیگری باهامون اینطور رفتار کرده یا حتی فکر می کنیم بدشانسی آوردیم با خودمون منصفانه فکر کنیم که منم یه درصدی سهم دارم…بلالی

4200072521
مهمان
4200072521

(برازنده)
در مورد دیگران زود قضاوت نکنیم. ابتدا عیب های خود را ببینیم بعد به عبیب جویی در مورد دیگران بپردازیم

rezagoudarzi78
مهمان
rezagoudarzi78

در روابط میان زوجین یکی از ایرادت مهم همین است که:
همیشه بدنبال اصلاح طرف مقابل هستیم در حالیکه نمیدانیم زوج ما انعکاس ماست و وقتی دنبال اصلاح و رفع عیب در طرف مقابل هستیم درست مثل این است که موهای خود را در ایینه ببینیم و بخواهیم بجای واقعیت تصویر روبرو را شانه کنیم
بنابراین باید بدانیم جهان بیرون ما انعکاس درون ماست

vahidd
مهمان
vahidd

لایک 🙂 🙂 🙂