مشکلات ارتباطی با پدر

دختر 17 ساله ای مراجع من است او کلاس دوم دبیرستان رشته ریاضی است و وضعیت درسی خوبی دارد مشکلی که بیان نمود با پدرش است مبنی بر اینکه او اجازه نمی دهد که او اصلا بیرون برود و دائم او را کنترل می کند و وقتی او به پدرش می گوید که نیاز دارد اوقاتی را با دوستانش بگذراند پدرش میگوید او به اندازه کافی آزادی دارد حتی کلاس موسیقی که می رفته الان پدرش برای او معلم خصوصی گرفته که از خانه بیرون نرود این مراجع 6 جلسه نزد من آمده و من با او به روش برن کارکرده ام سعی کردم نوازشهای مثبت وی را افزایش دهم تا رابطه با پدر بهبود پیدا کند و رفتارهای بالغانه و کودکانه و والدینی را هم با او کار کرده ام و به او آموختم که بالغانه رفتار کند که پدرش هم بالغانه به او پاسخ دهد به نظر شما این روش جواب می دهد ؟ آیا از روش دیگری برای بهبود رابطه و کم شدن محدودیت باید استفاده کرد ؟ به نظر شما میزان کنترل پدر و مادر و این محدودیت ها برا ی دختران این سن و سال چقدر باید باشد ؟

Print Friendly, PDF & Email
حتما بخوانید:  تأخیر در ازدواج

4
نظر شما چیست؟

avatar
700
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
رضایی محمدmary09336077510mohammad Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
دلیل عدم اعتماد پدر بررسی شود و اینکه ایا امکان دیدن پدر ومادر هم هست که در اینصورت به بهتر شدن روابط کمک خواهد کرد شناختی هم کار نمایید چون باور و نگرش انها هم باید بررسی شود و احساسات این دختر و کمک به تخلیه مناسب ان هم به ارامش ایشان کمک می تواند بکند .

09336077510
مهمان
09336077510

با سلام (محمد رئوف فتاحی)
به نظر بنده باید اولا رفتار این دختر خانم بررسی شود که چکاری کرده که باعث عدم اعتماد پدرش شده است.
ثانیا رفتار پدر بررسی شود که آیا فقط برای این دخترش چنین رفتاری دارد یا اگر فرزندان دختر دیگه دارد با آنها هم دارد ، آیا با مادرش هم همین رفتار رو انجام می دهد و این سخت گیریها رو انجام می دهد. با این بررسی ها می توان نظر مناسبی ارائه داد

mary
مهمان
mary

سلام (مریم قاسمی)

فقط به صحبتهای این دختر نمی شود اکتفا کرد،حتما باید با پدرش ملاقاتی داشته باشید و اطلاعات بیشتری بدست آورید.اگر رفتار دختر مشکلی نداشته و پدر بیش از اندازه سختگیر است باید روی افکار و باورهای پدرش کار شود و نیز لازم است نحوه برخورد درست با فرزند نوجوانش به او آموزش داده شود و شیوه فرزند پروری او که به احتمال زیاد مستبدانه است اصلاح شود.

رضایی محمد
مهمان
رضایی محمد

من موارد زیادی از این نوع دختران را دیده ام که با وجود علاقه و استعداد زیادپدرانشان آنها را از شرکت در اجتماع منع می کنندواستعدادهای آنان را می خشکانند. این پدر دارد به خودش دروغ می گویدچرا که تمام تلاش خود را برای از بین بردن احتمالاتی که در ذهن خود ساخته بکار گرفته ولی غافل از این است که همین دختر به مدرسه می رودو اگر قرار است اتفاقی بیفتد در راه مدرسه خواهد افتاد. فرداها را می خواهد چه کند می تواند دانشگاه را نیز به منزل بیاورد؟تازه به فرض اینکه دختر کارهایی کرده که پدر به این روز افتاده،آیا این روش واقعا موثر است.اگرموثراست تاکی؟به نظر من حتما باید از پدر دعوت شود و در صورت لزوم با او شناخت درمانی شودو گفته شود که این روش خوبی برای محفوظ نگه داشتن دخترش نیست.به جای ماهی دادن باید ماهیگیری را به دخترش بیاموزد.