مردم در حد توان شان بهترین را انجام می دهند

بسیاری از مردم تن به ازدواج نادرست می دهند جدا می شوند ولی پس از گذران ده بیست سال هنوز ناراحت و عصبانی هستند .آنها نمی توانند بپذیرند که ازدواجی که این قدر روی آن حساب کرده بودند به شکست انجامیده است . آنها نمی توانند جفت خودرا برای کرده ها یا نکرده هایش ببخشند .
اما این هم درست عین موضوع والدین است بدین معنا که کسانی که ازدواج می کنند در حد آگاهی خودشان بهترین را انجام می دهند . هیچ کس با نیت جدایی و شکست ازدواج نمی کند . همه با هزاران امید و آرزو و اشتیاق ازدواج میکنند .اگر بعدها با گذر زمان افراد تغییر کنند و ازدواج شان فرو بپاشد این تقصیر هیچ یک از طرفین نیست .

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  حکمت زندگی

1
نظر شما چیست؟

avatar
700
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
فاطمه انصاری Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام
من هم با این جمله موافقم که مردم در حد توان خود بهترین کار رو انجام میدن اما مسئله اینه که توان هر فرد به تنهایی کافی نیست! که اگر بود پس مشاوران و روان شناسان برای چی زحمت میکشن؟
به نظر من بسیاری از شکست ها و جدایی ها با مراجعه به متخصصین مربوطه قابل پیشگیریه اما از انجا که ایرانی ها اکثرا خودشون رو متخصص و روان شناس میدونن اقدامی نمیکنن! مثلا به جای مشاوره پیش از ازدواج (که معمولا به اون بهایی نمیدن) برای مشاوره جدایی و یا روابط فرازناشویی و…مراجعه میکنن!
به نظرم توان هر کس به تنهایی ناکافیه و نتیجه همین میشه که هست…
به امید روزی که مثل رسول اکرم(ص) که با وجود عقل کل بودن در هرکاری مشورت میکردند و توان خودشون رو کافی نمیدونستن، ما هم اینگونه بشیم.
موفق باشید.