فیلم … تخیل … واقعیت …

با سلام

من در یک مدرسه کلاس هفتم و هشتم (متوسطه اول) برای مشاوره هستم.

اکثر بچه ها علاقه به  فیلم های کره ای دارند یا حتی می خواهند به انجا سفر کنند.

وقتی ازشون میپرسی چرا اونجا؟می گویند چون ازاد هستند و یا حتی عاشق برخی بازیگراشون شده اند . و سریال هاشون را دنبال می کنند ( بخصوص سانسوری های قسمت ها ) و همه فکر و ذکر انها شده است.و حتی خودشان در مورد فیلم با دوستانشان بحث می کنند و یا با تخیل ادامه فیلم را می سازند و تا صبح حتی بهش فکر می کنند.

به نظر شما چطوری میشه بهشون کمک کرد؟

Print Friendly, PDF & Email
حتما بخوانید: 

2
نظر شما چیست؟

avatar
700
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
mohammadحصارپروزه Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حصارپروزه
مهمان
حصارپروزه

با سلام . شما تلاش کنید که برای آنها تفاوت واقعیت و حقیقت را روشن کنید. دروان نوجوانی سرشار از رویاها و آرزو ها است که مشاور باید کمک کند که نوجوان بتواند تفوات رویاهای قابل دسترسی و محال را مشخص کند. سعی کنید آنها را وارد کارهای اجتماعی کنید. موفق باشید.

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام . درسته که نوجوانند و دنبال کردن داستان می تواند طبیعی باشد ولی سعی کنید با کوچک جلوه دادن این موضوع و بیش از حد توجه نکردن به گفته ها و داستان ها و بزرگ نمایی های نوجوانان از یک سو و از سوی دیگر با ایجاد ارتباط خوب اطلاعات بیشتری در مورد نیازهای نوجوانان کسب کنید . ممکنه به دنبال ارامش و شادی حاکم بر فیلم باشند یا از طرف دیگر سن آشنایی با جنس مخالف هم هست لذا بیشتر به خواسته ها و تمایلات بچه ها دقت کنید با بازی گروهی از مباحث خارج شوید و مزایا ومعایب سفر به کشور دیگر را برایشان شفاف سازی کنید .بیشتر سعی کنید به احساساتشان احترام بگذارید و سعی کنید سرکوب شان نکنید این مراحل گذارست .