دوم دبیرستانی با مادری کنترل گر فریبا محمدی

فریبا محمدی
باسلام به دوستان

دانش آموز دوم دبیرستانی که مادری کنترلگر دارد ودرهمه کارهای دختر دخالت میکند(دائم درمدرسه است وحتی قرص های دخترش را سرساعت معینی سرکلاس به اومی دهد) به طوریکه ابرازوجود واعتمادبه نفس دختر کاملا تحت تاثیرقرارگرفته است،پس ازصحبت با مادر متوجه شدم اختلاف شدیدی با همسرش داردومادر درمحیط خانه مثلث سازی انجام داده که وضعیت روابط با همسر با وجود بزرگ شدن پسر خانواده بدتر از قبل شده ،به هرحال دو جلسه ای با مادر صحبت شد واز نحوه ی ارتباط نامناسبش با همسر که صحبت کردم واورابااحتیاط به اشتباهاتش متذکرشدم کم کم جبهه گیری اش شروع شد ،چون انتظار داشت که ازجانب من دائم تایید بگیرد ولی من با مخالفت هایی که ذاشتم متوجه شد نمیتواند عقایدش را پیاده کند بنابراین به دخترش گفته که دیگر حق ندارد پیش مشاور برود ولی دانش آموز از رفتارهای مادر خسته شده واز وضعیت موجود ناراضی ،ومن با خود دانش آموز برای افزایش اعتماد به نفس وابراز وجود چند جلسه ای است که کار می کنم ولی از شما دوستان برای مشارکت مادر درجلسات مشاوره راهکار میخواهم ممنون.

حتما بخوانید:  تأخیر در ازدواج

برچسب‌ها: موردپژوهی

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


5
نظر شما چیست؟

avatar
700
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
marysajjadsana52104255cdf04ناصر فروهر Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ناصر فروهر
مهمان
ناصر فروهر

با سلام
کمبود اعتماد به نفس دختر خانم شاید به این دلیل باشه که مادرشون اجازه هیچگونه کاری رو بهشون نمیدن و در واقع با ایفای نقش مادر خوب در واقع از رشد اعتماد به نفس دخترشون جلوگیری کردند-باید این رو به دختر خانم بگید و بفهمونید که بیشتر تصمیم هایی رو که میگیره خودش برای خودش بگیره و نزاره کسی اختیار همه امور اون رو در دست بگیره-به مادر هم این قضیه باید تفهیم بشه که دخالت بیش از حد در امور دیگران خوب نیست و باید به افراد مسئولیت داد تا در جهت رشد شخصی پیش بروند- متاسفانه چون تصویر دقیقی از اونچه که هست ندارم و شاید خیلی مسائل دیگه هم باشه که من و شما نمی دونیم نمی تونم زیاد در این باره صحبت کنم–موفق باشید

104255cdf04
مهمان
104255cdf04

باسلام
به نظرمن باید درجلسه مشاوره علت رفتارمادررا بررسی کرد، از آنجایی که مادرتماس بیش تری با نیازهای جسمی روانی او دارد ، می تواند تأثیر بیش تری در خوی و منش وی بگذارد. مادرانی که بیش از اندازه به فرزندان خود توجه می کنند و انجام وظایف او را به عهده می گیرند و اجازه نمی دهند که او در حد توان خود مسئولیت بپذیرد باعث تضعیف اعتماد به نفس وی میشوند ازطرفی توجه و وابستگی بیش از اندازه ی مادر نیز می تواند موجب کاهش اعتماد به نفس شود.
نرگس صادق پورسعیدی

sana52
مهمان
sana52

با سلام
برای افزایش اعتماد به نفس مصاحبه راه حل مدار و به قول علمای این روش با ذره بین به دنبال موارد موفقیت این فرد گشتن سودمند بوده است .
مادر این فرد نیز بهتر است به جلسه مشاوره خوانده شود و از طریق مصاحبه سطح اضطرابش سنجیده شود به وی مهارت تغافل و نادیده گرفتن آموزش داده شود . سطح اضطراب بالا توان نادیده گرفتن را از فرد سلب کرده و او راتحت فشار مضاعف قرار می دهد . این کودک نیز همزمان آموزش ببیند که قدری اعتماد مادر را جلب کند . درک متقابلی باید اتفاق بیفتد تا اعتماد هم به یکدیگر و هم به درمان جلب شود .

sajjad
مهمان
sajjad

یا سلام
با توجه به ارزیابی های انجام شده و یارکشی های انجام شده در خانواده بهترین رویکرد برای حل این مشکل رویکرد سیستمی است.
حضور پدر ، مادر و سایرین در جلسه مشاوره و همچنین مشاوره های جداگانه با اعضای خانواده می تواند کارساز باشد. پس از مشخص شدن زوایای اصلی مشکل و درنتیجه بهبود روابط والدین ، این دختر خانم که قربانی روابط درون خانوادگی است اعتماد به نفسش را باز می بد و از شر کنترل های بیمار گونه مادر نجات می یابد انشاالا.
سجاد فرهادی

mary
مهمان
mary

با سلام اگر مادر نخواهد در جلسات مشاوره شرکت کند شاید بهتر باشد فقط روی دانش آموز کار شود .باید دانش اموز را متوجه این مطلب کرد که کسی را نمیتوان تغییر داد وتنها کسی که باید عوض شود خود اوست و نیز این حس را در او القا کنیم که نباید احساس قربانی شدن داشته باشد و او می تواند شرایط را با کار کردن روی اعتماد به نفسش تغییر دهد و این میتواند اولین قدم باشد.

مریم قاسمی