خانم 32 ساله با تجربه 4 سال ازدواج

ضمن عرض سلام و خداقوت خدمت استاد محترم و دوستان عزیز.
مراجعی که میخوام درموردش باشما صحبت کنم خانم ۳۲ ساله ایست که ۴ ساله ازدواج کرده است. این خانم یک ساله که فهمیده مشکل بچه دار شدن داره
مساله ای که مطرح کرد این است که ازوقتی برای درمان مراجعه کرده اند آمیزش جنسی اش صرفا حالت انجام یک کار برای رسیدن به هدفی پیدا کرده و احساس میکند که صمیمیت بین او و همسرش ازبین رفته است. یعنی میگوید مدتهاست که نه از روی علاقه بلکه با اجبار رابطه جنسی برقرار میکنند.
حالا اگه ممکنه راهنماییم کنید که من چطور به ایشون کمک کنم.
با تشکر

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  رابطه با فرزندان

3
نظر شما چیست؟

avatar
700
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
baran1364sana52 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
sana52
مهمان
sana52

با سلام
مسئله بچه دار شدن چیزی است که با توجه به درمان های امروزی بیشتر از ۹۸/۰قابل حل است
با ایشان شناختی کار کنید تا متوجه شوند همین اتحاد بین ایشان و همسر اگر نگاهشان را تغییر دهند می تواند کمک کننده خوبی باشد . این حس تاحدی طبیعی است زیرا استرس وارد شده به دو نفر جلوی کسب لذت و رسیدن به آرامش را می گیرد . اگر کمک کنید اضطراب شان مهار شود و بر استرس خود مسلط شوند می توان امید وار بود مشکل اصلی هم آسان تر حل می شود ،چهار سال زمان زیادی نیست و این موضوع که دکتر به ایشان مدیریت رابطه را تجویز کرده اند نشان می دهد مشکل خاصی در کار نیست که منشا پزشکی داشته باشد (مشکل تخمدان و…).به احتمال زیاد این فرد و همسرش با روان درمانی موفق می شوند.

1364
مهمان
1364

با سلام.
به نظر من در صورت امکان با همسر این خانم نیز جلسه مشاوره داشته باشید ؛زیرا شاید بخشی از نگرانی و استرس او به همسرش مربوط باشد و در مورد برخورد و دیدگاه همسرش نیز اگاه شوید.احتمالا حمایت همسر این خانم از وی می تواند در کاهش استرس او موثر باشد.با مراجع نیز به صورت شناختی کار کنید و اینکه خود استرس و اضطراب احتمال بارداری او را کمتر می کند.تکنیک ریلکسیشن و ارام سازی را نیز به او اموزش دهید و اینکه مدتی قبل از داشتن رابطه به افکار مثبت فکر کند و با خود گویی های مثبت و ارام سلزی خود شرایط را برای داشتن یک رابطه بهتر فراهم کند.
موفق باشید

baran
مهمان
baran

به نظر من یکی از عوامل نازائی در زوجین همین عامل استرس می باشد چه بسا زوجینی بوده اند که مشکلات جسمانی و پزشکی نداشته اند اما بچه دار نشده اند به نظر من شما می توانید شناختی با این خانم کار کنید و باورهای غلط او را زیر سوال ببرید اولا ۴ سال مدت زیادی نیست ۲ -خوشبختی در زندگی زناشوئی به بچه داشتن نیست
اگر شوهر ایشان را جلسه درمان دعوت کنید می توانید به عنوان تکلیف از آنها بخواهید که برای مدتی بچه دار شدن را در اولویت های بعدی قرار دهند و با سنجیدن نیازهای آنها برای آنها اهداف کوتاه مدت تعیین کنید (مثل نیاز آنها به تفریح )اگر این زوج مدتی به این موضوع فکر نکنند قطعا مشکل آنها حل خواهد شد برای این خانم می توانید ورزشهای مورد علاقه را پیشنهاد دهید و یا استفاده از کلاسهای آموزشی و تکنیکهای ریلکسیشن هم می تواند مفید باشد .