عزت نفس تحصیلی

دانش آموز سال آخر دبیرستان رشته ریاضی از نظر هوشی بالا ولی نسبت به قبولی در کنکور بسیار نا امید است با اینکه تلاش می کند ولی تلاش زیادی انجام نمی دهد و می گوید دست و دلم به درس نمی رود دارای یک برادر و یک خواهر کوچکتر از خودش است و پدرش پزشک و متخصص روانپزشکی و مادر خانه دار است. در جلسه اول مسیر موفقیت در کنکور برایش شرح داده شده است و اهدافش بررسی شده است ولی ظاهرا خیلی به فرایند مشاوره اطمینان ندارد و انتظار دارد در امتحانات آزمایشی به یکباره جهش بکند. بیشترین گلایه از این است که مطالبی که می خواند به سرعت فراموش می شود و در برنامه خود زمان زیادی برای حل تمرین نمی گذارد.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  سردرگمی و تردید در ازدواج(سجاد فرهادی)

2
نظر شما چیست؟

avatar
700
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
mskhatami66shokofe_ kazemy Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
shokofe_ kazemy
مهمان
shokofe_ kazemy

به نظر من ابتدا باید روی انگیزه این مراجع تمرکز کرد و انگیزه مراجع را بالا برد و از مراجع پرسید که هدفش از اینکه به جلسه مشاوره آمده است چیست؟ اگر انگیزه مراجع و هدف از تحصیل نه صرفا قبولی در کنکور برایش شرح داده شود و انگیزه او افزایش پیدا کند با تلا ش و پشتکاری که خود انجام می دهد همرا ه با یک برنامه ریزی درست و واقع بینانه احتمال موفقیت وی بالا می رود

mskhatami66
مهمان
mskhatami66

خاتمی
با سلام
فکر می کنم در ابتدا باید دلیل این ناامیدی بررسی شود. احتمال دارد تجربه تلخی از تلاش خود یا دوستان و نزدیکانش در او افکار منفی ایجاد کرده اند. با صحبت بیشتر مشخص می شود. در مورد روابطش با اعضای خانواده و جو خانوادگیشون صحبت کنید. شاید مشکلی در درون خانواده این ناامیدی را منجر شده است.
من مراجعی داشتم دقیقا این چنین: باهوش و تیز و درس خوان اما بسیار برای کنکور ناامید. بابررسی متوجه شدم عمه و خاله و هر کدام از نزدیکانش که برای کنکور بسیار تلاش کرده اند به نتیجه نرسیده اند و پدر و مادرش بسیار این را به او می گویند که تو هم مثل بقیه پس برای چی اینقدر می خونی!!!