ضعف تحصیلی (ارائه دهنده بختیار تابعی )

با سلام

مادر دانش آموز پایه هفتم مراجعه کرده که پسرم به لحاظ تحصیلی نسبت به پارسال افت داشته درس هم می خواند اما رشد چندانی ندارد از این نگران بود که این روند روز به روز بیشتر شود و فرزندش نتواند این ضعف را جبران کند در ضمن پدر ایشان شاطر نانوایی است و به لحاظ مالی در وضعیتی نرمال قرار دارند از دوستان می خواهم تا نظر مفید خود را راجع به کیس مورد نظر ابراز دارند

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  دروغ گویی و پرخاشگری همسر

8
نظر شما چیست؟

avatar
700
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
mahbobeh afshari104255cdf04mohammad1364fmohammadi Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام.
فک میکنم ابتدا باید صحت گفته های مادر تایید شود( شاید او بسیار کمالگراست و فقط نمره 20 میخواهد) نمرات دانش آموز را نسبت به سطح کلاس بسنجید و اگر واقعا ضعیف بود میتواند در کلاسهای تقویتی شرکت نماید (که عموما خود مدارس نیز تشکیل میدهند) در کنار این برایش برنامه ریزی مطالعه طرح نمایید و مادر نیز با نظارت و ارایه پاداش میتواند تسهیلگر خوبی باشد .
موفق باشید

mskhatami66
مهمان
mskhatami66

خاتمی
با سلام
دلیل این افت باید بررسی شود. با معلمین صحبت شود تا درمورد وضعیت او در کلاس و توانایی هایش و تمرکز در کلاس اطلاع پیدا کنید. در مورد روابط داخل منزل هم بررسی شود، روابط والدین با هم و با فرزند . بنظر نمی آید دانش آموزی که قبلا در درس مشکل نداشته و الان هم تلاشش را می کند مشکلی در درس خواندن داشته باشد باید بررسی شود تا مشکل اصلی فهمیده شود.

سهیلی
مهمان
سهیلی

با سلام
افت تحصیلی در اول هر مقطع، مساله رایجی است که والدین را نگران میکند، که به مرور این افت در اکثر بچه ها از بین می رود. در ابتدا برخورد صحیح والدین با افت تحصیلی فرزندان و توجه والدین به نیازهای بچه ها بسیار مهم است. مشاوره فردی با این دانش آموزان و بررسی های لازم( از جمله ارتباط دوستان، روابط خانوادگی، بلوغ رودرس و..) اقدامات بعدی میباشد(سهیلی)

fmohammadi
مهمان
fmohammadi

با سلام (محمدی)
در ابتدا بایستی به شروع دوره ی بلوغ نوجوان توجه شود واورا با تحولات این دوره آشنا وآگااه کرد وهمچنین با بررسی نمرات و نظرات معلمین نیز از وضعیت تحصیلی او باخبر شد ،سپس در صورت اطمینان از وجود ضعف تحصیلی با برنامه ریزی مناسب تحصیلی وایجاد انگیزه برای پیشرفت و رقابت ،اقدام کنید.

1364
مهمان
1364

با سلام.
سعی کنید،دلیل اصلی افت تحصیلی را پیدا کنید.اینکه مادر ابراز می کند ،فرزندش درس می خواند ولی روز به روز بیشتر افت تحصلیی پیدا می کند،دلایل مختلفی مانند:مشغله فکری و … می تواند داشته باشد.با خود دانش اموز صحبت کنید تا اطلاع بیشتری از وضعیت او بدست اورید . با پیدا کردن علت افت تحصیلی ،بهتر می توانید راه درمان را انتخاب کنید.
(ابراهبمی)

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
پایه ی هفتم یک پایه ی جدید و از نظر درسی هم مبهم میباشد و لازم است والدین یا کسی که می تواند ایشان را در یادگیری دروس کمک نمایید و از طرف دیگر امسال خود معلم ها هم با ارتباطهایی که با انها داشته ام به دلیل اینکه پسر من هم در این مقطع تحصیل می کنند از نحو ه یارائه مطالب در کتابها ناراضی بوده و خیلی خلاصه و مبهم مطرح شده و از طرف دیگر میزان رضایت خانواده از نمرات و فهم بچه را بررسی و از حالت نمره گرا بون جلوگیری نمایید .

104255cdf04
مهمان
104255cdf04

نرگس صادق پورسعیدی
باسلام
به نظرمن بایددرجلسات مشاوره فردی بادانش آموزعلت اصلی افت تحصیلی او مشخص شود،همچنین رابطه والدین هم بررسی گردد،چون جستجو،شناخت وپیگیری عوامل متفاوت مثل رابطه والدین به اتفاق دانش آموز وحل مشکلات خانوادگی احتمالی که به نحوی در افت تحصیلی دانش آموز موثر است میتواند مفیدباشد.افت تحصیلی میتواند علل وعوامل مختلفی داشته باشدازجمله :وضعیت نامطلوب فیزیکی،جسمانی وعاطفی دانش آموز،تغییرات ناگهانی ازنظر خانوادگی ،روانی وآموزشی ،ضعیف بودن پایه درسی،شکستهای متعدددرسی،ضعف در برنامه ریزی ووجودالگوهای درسی نامطلوب که بررسی هریک از عوامل میتواند راهکارمناسبی برای حل مشکل باشد.
موفق باشید

mahbobeh afshari
مهمان
mahbobeh afshari

سلام.خدا قوت دروس پایه ی هفتم تغییرات محسوسی داشته است. و دروسی هم در این پایه به دورس اضافه شده است که قبلا دانش آموزان با آن آشنایی نداشته اند.لذا بهتر است از سخت گیری زیاد اجتناب کرد و به دانش آموز کمک کرد با شرایط جدید کم کم سازگار شود. همان طور که دوستان عرض کردند باید ابتدا شرایط خانوادگی،شرایط فردی دانش اموز و جو مدرسه و ارتباط او با معلمین و سایر دانش آموزان را بررسی کنید. در تدوین برنامه ریزی درسی به دانش آموز کمک کنید. در مدرسه ای که برای کارورزی مراجعه می کنم مشکل اکثر دانش آموزان عدم برنامه ریزی بود. اصلا نمی دانستند چطور برنامه ریزی کنند. ولی بعد از برنامه ریزی پی می بردند که قبلا چقد از زمانشان را حدر می داده اند. میزان اعتماد به نفس دانش آموز را بسنجید. به دانش آموز انگیزه دهید. یکی از راه هایی که می تواند انگیزه ی او را بالا برد تعییین اهداف شخصی است.پس به او کمک کنید اهدافش و راه های رسیدن به آنها را تعیین کند . مشاوره گروهی شیوه های صحیح مطالعه ترتیب دهید که متشکل از دانش آموزان موفق و دانش آموزانی باشد که دچار افت تحصیلی شده اند.… بیشتر بخوانید