شک و بدبینی

مورد دختر ۱۶ ساله هست که می گوید بسیار بدبین و شکاک است خیلی علاقه داشته کلاسهای مختلف برود اما مادرش نمی گذارد میگوید اشتباه است او حساس تنهایی میکند در زندگی دچار مشکلات زیادی شده و در درسهایش خیلی افت کرده است لطفا او را راهنمایی کنید

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  محسن سدیدی ( دانش آموز بی انگیزه)

6
نظر شما چیست؟

avatar
700
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
mohammadفاطمه انصاری123456سهیلیشفيعي Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
mskhatami66
مهمان
mskhatami66

خاتمی
با سلام
فکر می کنم نیاز به اطلاعات بیشتری است. زمینه این شکاکیت و بدبینی را باید در زندگیش پیدا کرد تا بتوان کمکی کرد. با صحبت بیشتر در مورد اتفاقات زندگیش، روابطی که داشته، اتفاقات مدرسه و زمینه خانوادگی اطلاعات بیشتری پیدا کنید. شاید یک سری تحریف های شناختی هم در افکار او باشد که البته با اطلاعات بیشتر مشخص می شود.

شفيعي
مهمان
شفيعي

با سلام
آیا دختر بدبین و شکاک می باشد یا مادرش؟
و دیگر اینکه به چه چیزی بدبین است؟ به کلاس، به جامعه، به فرزند، به اطرافیان و …
موفق باشید

سهیلی
مهمان
سهیلی

با سلام
بنظرم کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط و مسائل خانوادگی ضروریست ( روابط والدین با فرزندان). با توجه به آنچه گفته اید این احتمال وجود دارد که این نحوه تفکر و بدبینی را بخاطر سختگیری ها و محرومیت های مادر خود فراگرفته است. دیدگاه غالب در برخورد با این مشکلات دیدگاه شناختی است، همچنین مشاوره فرذی با مادر مراجع هم در کسب اطلاعات بیشتر و شناسایی ریشه این تفکرات موثر است.

123456
مهمان
123456

چرا مادر مخالف هستند؟ شاید مادر هم شکاک هستند و همین خصلت را به فرزندشان انتقال داده اند!
بیشتر توضیح دهید چند خواهر و برادر دارد؟رابطه اش با بقیه اعضای خانواده چگونه است؟
(محدثه بخشی)

فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام
در این مورد مشاوره با مادر میتواند راهگشا باشد. با او در مورد شرایط نوجوانان صحبت نمایید و تشویق کنید تا اجازه دهد انرزی نوجوانی در راهی مطلوب صرف شود، علت مخالفت او را بدانید و با روش حل مسئله ، آگاهی و شناخت او را افزایش داده و عقاید نادرست را به چالش بطلبید.

موفق باشید

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
اکثر نوجوانها با مسائلی از این قبیل دچار هستند و اینکه کمی احساس تنهایی می کنند را سعی نمایید تا حدی طبیعی نشان دهید تا زیاد حساس نشوند و به بررسی شرایط خانواده و بهبود روابط با والدین شان بپردازید .