سوء استفاده جنسی از کودکان

سوء استفاده جنسی از کودکان

مروری بر پژوهش تاثیر سوء استفاده جنسی از کودکان

 

سوء استفاده جنسی از کودکان گونه‌ای کودک‌آزاری است که شخصی بزرگسال یا نوجوانی بزرگ‌تر از یک کودک برای تحریک جنسی استفاده می‌کند. گسترهٔ سوء استفاده جنسی از کودکان شامل این موارد است: درخواست از کودک برای شرکت در رابطه جنسی (صرف‌نظر از نتیجهٔ آن)، عورت‌نمایی برای کودکان با هدف تحریک جنسی خود فرد، کودک یا ترساندن کودک، برقراری آمیزش جنسی فیزیکی با کودک.

سوء استفاده جنسی از کودکانمطالعاتی که سعی کرده‌اند به طور تجربی اثرات سو استفاده از کودکان را تایید کنند ، در ادبیات بالینی ذکر شده اند. در رابطه با تاثیرات اولیه , مطالعات تجربی واکنش‌ها – حداقل بخشی از جمعیت قربانی – ترس ، اضطراب ، افسردگی ، خشم و خصومت ، پرخاشگری و رفتار نامناسب جنسی را نشان داده‌اند .

اغلب تاثیرات بلند مدت سوئ استفاده جنسی از کودکان شامل: افسردگی و رفتار خود تخریبی ، اضطراب ، احساس انزوا و گناه، اعتماد به نفس ضعیف ، مشکل اعتماد به دیگران و سو مصرف مواد و ناسازگاری جنسی می‌شود .

نوع آزار و اذیت که به نظر می‌رسد آسیب‌رسان باشد ، تجربیات مربوط به پدر ، تماس تناسلی و رابطه اجباری است . تاثیرات مدت‌زمان سو استفاده ، سن کودک در زمان سوئ استفاده جنسی ، گزارش کودکان از جرم ، واکنش والدین و واکنش سازمانی نیز در نظر گرفته می‌شوند.

 

حتما بخوانید:  رابطه تعارض زناشویی و اعتیاد به اینترنت دانش آموزان

منبع : لینک مقاله اصلی

Print Friendly, PDF & Email

نظر شما چیست؟

avatar
700