سردرگمی و تردید در ازدواج(سجاد فرهادی)

مراجع جوانی ۲۵ ساله است که قصد ازدواج با دختری ۱۹ ساله را دارد.دختر فرزند سوم یک خانواده هست و دو خواهر بزرگتر از خودش دارد.هر سه بسیار زیبا هستند و خواستگارهای زیادی داشته یا دارند.(پدر سهل گیر و مادر همراه هستند).

مشکل مرد جوان این است اصلا نمی تواند به قول و قرار نامزدش اعتماد کند چرا که بارها به سادگی و به بهانه های مختلف رابطه را یک طرفه به هم زده است..

خواهرهای بزرگ هم چند صباحی رابطه در حد نامزدی رسمی داشته و به هم زده اند.اکنون هم این دختر خواهان رابطه هست ولی می گوید رسمی نمی کند و تا ازدواج خواهرهای بزرگترش باید منتطر بماند.

حتما بخوانید:  فرزند سالاری

به نطر شما این فرد باید چکار کند؟

 

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


5
نظر شما چیست؟

avatar
700
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
09336077510mary20salahshor1364 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
1364
مهمان
1364

با سلام.
دوران نامزدی یک مدت زمان خاصی دارد و طولانی بودن ان برای دو طرف خو شایند نمی باشد.اولین سوال اینه که چه مدت نامزد هستند؟تو این مدت اقا تا چه حد این خانم رو شناخته؟شاید دو خواهر بزرگتر تا چند سال اینده ازدواج نکنند،تکلیف این اقا با نامزدش چی میشه؟ فاکتورهای مهم ازدواج از نظر اقا و خانم چی هستند؟به نظر من اقا بهتره به طور اساسی با نامزدش در مورد اینده و زندگیشون صحبت کنه ،انگیزه ی نامزدش رو از ازدواج پیدا کنه و در صورتیکه به تفاهم نرسند،توصیه می شود به این ازدواج فکر نکنند،تا از مشکلات بعدی پیشگیری کنه. در صورت امکان شما نیز با خانم ،جلسه مشاوره داشته باشید،تا بتونید ،در تصمیم گیری بهتر به مراجع کمک کنید.(زهرا ابراهیمی)

salahshor
مهمان
salahshor

با سلام خدمت دوست و همکار گرامی ام.
اینکه خود دختره و خواهرانش این تیپ هستند که وفاداری در رابطه برایشان هنوز خوب تعریف شده نیست می تواند بسیار خطرناک باشد برای رابطه زناشویی در آینده (البته در حد یک فرضیه). پس باید فاکتورهایی که پسر برای ازدواج در نظر دارد را مشخص کرد و شاید خود این پسر هم از روی احساسات وابسته دختره شده است و مزایا و معایب تک تک این فاکتورها را با خود پسره در جلسه مشاوره سبک سنگین کرد تا شاید خود پسر به این نتیجه رسید که این ازدواج اشتباه است. یا اینکه حتی شاید به این نتیجه رسید که مناسب همند . پس فاکتورهای پسره برای ازدواج در شروع کار از نظر بنده مهمند.

20
مهمان
20

باسلام بختیار تابعی هستم

اعتمادیکی ازپایه های اصلی زندگی سالم است اگر در همان ابتدا با چنین مشکلی روبرو هستی شروع با لنگ لنگان به مقصد نمی رسد از طرفی دیگر والد سهل گیرودختران زیبا راه به جای باریک کشیده می شود و درمشاوره لازم نیست حتما دو نفر به هم برسندالبته نظری مناسب بعد از مصاحبه مستقیم بهتر روشن می شود

mary
مهمان
mary

سلام (مریم قاسمی)
این فرد که نمی تونه تا ازدواج خواهرهای بزرگتر این دختر خودش را بلا تکلیف نگه داره.احتمال داره این یک بهانه باشه .بهتره خیلی واضح با این دختر صحبت کنه و بگه نمی تونه تا ازدواج خواهرها صبر کنه.
طولانی بودن این رابطه درست نیست،باید عقلانی با این مسئله برخورد بشه.اگر واقعا دختر قصد ازدواج با این آقا را داشته باشه قبول میکنه که تا ازدواج خواهرهاش صبر نکنند(البته اگر این مسئله خیلی جدی از طرف آقا عنوان بشه).بعد میتونند در یک دوره معقول نامزدی نسبت به هم شناخت پیدا کنند.
در غیر این صورت باید منتفی بشه چون وقت تلف کردنه.

09336077510
مهمان
09336077510

با سلام(محمد رئوف فتاحی)
به نظر من گفتمان و صحبت کردن در باره مسایل بهترین راه حل برای ازبین بردن مشکلات و ناراحتی ها هستش. بنابراین این آقا باید بااین خانم بنشیند صحبت کند و تکلیف خودشو مشخص کند.
احتمال دارد این خانم دچار غرور ظاهرش شده ویک سری احساس و افکار غلط در ذهنش ایجاد شده و دچار توهم شده که ممکنه کسی بهتر رو انتخاب کنم و از طرفی هم نمی خواد این کیس رو از دست بدهد.
اما نکته ای که نباید فراموش کنیم این است که واقعا این خانم اصلا در تصمیم گیری مشکل داشته باشد که در این صوت باید به آن کمک کرد