سردرگمی در رابطه

خانومی ۲۴ ساله به من مراجعه کرده اند که با این مسئله: حدود ۵ ماه است ک با پسری آشنا شده است. ک این پسر ابراز علاقه ی خیلی زیادی ب این خانوم نشان میدهد. ولی این اواخر ب این خانوم گفته است ک نمیتوانیم با هم ازدواج کنیم، گویا آقا قبلا یک ازدواج ناموفق داشته است ک منجر ب جدایی شده است و حالا پیش مشاور هم میرود و این آقا میگوید ک از ازدواج میترسم و از این بیم دارم ک با تو ازدواج کنم و مثل ازدواج قبلی شکست بخورم.  هیچ تقاضای جنسی از طرف این آقا  به این خانوم داده نشده است و  هر دفعه ک این رابطه را این خانوم به دلیل بی سرانجام بودن ترک میکند بعد از چند روز این اقا تماس میگیرد ک من نمیتوانم بدون تو باشم و فقط هم صحبت من باش… حالا این خانوم شدیدا دچار سردرگمی شده ک باید چطور این رابطه را مدیریت کند؟ و آیا ادامه دادن صحیح است یا خیر؟

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید: 

3
نظر شما چیست؟

avatar
700
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
mohammadfmohammadiفاطمه انصاری Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام
ابتدا صحت گفته های آقا دقیقا بررسی شود، اینکه طلاق در شناسنامه ثبت شده است الزامیست (شاید قدری عجیب باشد اما بر حسب تجربه مطرح شد، شاید او هنوز طلاق نگرفته و صرفا نارضایتی از زندگی او را به رابطه با این خانم کشانده)اگر گفته های آقا تایید شد این حس عدم اعتماد طبیعی است، ایشان در تصمیم گیری به مشکل برخورده، ابتدا باید به او زمان داد یعنی از طلاق او حداقل ۶ ماه گذشته باشد، سپس علت مشکل در رابطه قبلی و نارضایتی از خانم بررسی شود، و اینکه احتمال تکرار این الگو چقدر ادامه دارد، سپس تصمیم گرفته شود.
اگر آقا به هر دلیلی مایل به همکاری نبود خانم بهتر است رابطه را قطع نماید چرا که با ادامه بیشتر جدایی برای او سخت تر است و چه بسا فرصت های مناسب دیگر را از دست دهد.
موفق باشید

fmohammadi
مهمان
fmohammadi

با سلام(محمدی)
برای ازدواج تنها ابراز علاقه به تنهایی کافی نیست وآیتمهای دیگر نیز بایستی مورد توجه باشد ،اینکه شناخت این خانم از فرد مورد نظر چقدر است واطلاعات بدست آمده صرفا استناد به گفته ها وصحبت های آقا دارد؟واینکه با خانواده ی طرفین تا چه حد در تماس بوده اند ،می تواند بسیاری از ابهامات را برطرف کند.واگر تنها مشکل ترس از شکست باشد می توان با امید درمانی و واقعیت درمانی اورابه اهمیت مسئولیت پذیری وتعهد آگاه کرد

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
رابطه یک حالت دو طرفه هست و هر فرد از این رابطه نیازی را برطرف می کند لذا بهتر هست ریشه همه این وابستگی را بررسی نمایید و با روشن سازی نتایج روابط به ایشان کمک نمایید تا تصمیم مناسب رابرای زندگی خود بگیرند و رابطه ی نادرست که منجر به عواقب بد می شود را شفاف سازی نمایید.