خانم 52 ساله

با سلام خدمت دوستان عزیز

خانوم ۵۲ سال مراجعه کردند که بر سر پرستاری پدر ۴۲ ساله شان با خودشان بسیار کشمکش دارند از یک طرف احساس گناه دارند که پدرشان پیر است و نیاز به مراقبت دارد و از یک طرف پدرشان بسیار بذاخلاق و بد زبان هستند و مدام ایشان را از خانه بیرون می اندازد. پدرشان پرستار هم قبول نمی کند. خود این خانوم ۲۰ سال است مشکل فشار خون دارد وقتی به پدرش این را می گوید پدرش می گوید تو دروغ می گویی که اینجا نیایی.۲ خواهر و یک برادر هستند و نوبتی به منزل پدرشان می روند و آن دو خواهر و برادرش هم از این رفتارهای پدر بسیار دلخور هستند.مدام ابراز ناتوانی از برخورد با پدرش می کند و اینکه مجبور است فرزندش را تنها بگذارد تا بیاید کنار پدرش ولی پدر دائم او را ناراحت میکند به طوری که وقتی منزل خود می رود با خانواده خود جروبحث می کند.

حتما بخوانید:  دختری که مژه هایش را می کند- شیما ملاجعفر

 

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


4
نظر شما چیست؟

avatar
700
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Alamah17490000100840120190 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
120190
مهمان
120190

با سلام این مسئله مشکل بسیاری از خانواده ها می باشد و سعی می کنند مسئله را حل کنند با توجه به اینکه هر کدام از اعضا زندگی مستقلی دارند ( هر زندگی مشکلات و مسائل خاص خود را دارد )و این شرایط برای زندگیشان مشکل ایجاد کرده است می توان از طریق حل مسئله پدر را برای گرفتن پرستار توجیه کرد و در کنار آن ارتباط با پدر حفظ شود.دولتشاه

100840
مهمان
100840

سلام
رفتار پدر این خانم غیر قابل تغییر از سوی فرزندانش است یعنی تا زمانی که خود او نخواهد دیگران نمی توانند رفتار بد وبدخلقی های او راتغییر دهند .این خانم و بردار وخواهرانش با وجود این رفتار پدرشان نسبت به او حس مسئولیت دارند واین خوب است شما می توانید از بررسی محاسن ومعایب رفتن به خانه پدر وپرستاری از او ونرفتن به خانه او و مواجه نشدن با رفتار وبرخورد بد او به مراجع کمک کنید که کدام مورد(رفتن یا نرفتن به خانه پدر ) برای او ارجحیت دارد ومحاسن بیشتری دارد. (قدیری)

17490000
مهمان
17490000

بلالی-پدر این خانم سالمند هستند و بسیاری از سالمندان در این سن بدخلق و زودرنج می شود.این سن موقع تغییر شخصیت و رفتار فرد نیست و اطرافیان با این شرایط باید سازگاری کنند.حس مسئولیت فرزندان در مراقبت از پدر ستودنی است اما این احتمال وجود دارد که این پرستاری با منت گذاری یا نیش و کنایه و غرو لند همراه بوده و موجب رنجش پدر بشود و در نتیجه فرزندان با بدخلقی های وی مواجه شوند.به هر حال رابطه باید کمی بیشتر بررسی شود.بهتر است مهارت مدیریت استرس و راههای مقابله با تنش به مراجع آموزش داده شود تا بهتر بتوانند با شرایط کنار بیایند.

Alamah
مهمان
Alamah

سلام.درابتدااینکه خانم ۵۲و پدرش ۴۲سال جای تعجب است!
وقتی افراد چرخه زندگی را طی می کنند چه بهتر که خودشان نسبت به تغییرات سن وسال خودشان آگاه باشند یا اینکه اطرافیان به آن ها آگاهی بدهند. در مورد این پدر باید گفت فرزندان با یک برنامه دقیق و با کمک گرفتن و راهنمایی از یک مشاور تا آن جا که ممکن است دیدگاه پدر را تغییر بدهند و تاحدودی فرزندان نیز در درک از پدر کمی حوصله به خرج دهند و مقتضیات سنی پدر را درک کنند و یا با آگاهی دادن به او، وی را راضی کنند یا با آن ها زندگی کند یا برای وی پرستار بگیرند و یا به خانه بزرگ سالان ببرند و یا اینکه اگر مقدور هست فرزندان محل زندگی خود را به نزدیکی منزل پدر بیاورند.
هنگامی که پدر آرام هست و اعصابش خورد نیست با ملایمی و متانت مشکل فشارخون، خانوادگی و دیگر مسائل خود و پدر را به او بگویند یا از خود پدر بخواهند که اگر به جای آن ها بود در این موقعیت چه کار می کرد؟(قربانی)