دختر26ساله درگیر مساله عشقی

یه دختر ۲۶ ساله ام.دو سال پیش علی بهم پیشنهاد ازدواج داد. من اونموقع واسه کنکور ارشد میخوندم و بهش گفتم تا زمانیکه کنکور ندادم نمیتونم فکر کنم. اونم قبول کرد و با هم در ارتباط بودیم. بعد من دانشگاه یه شهر دیگه قبول شدم اما همچنان ارتباطمون برقرار بود. خیلی دوسش دارم و جز اون چشمم هیچ مرد دیگه ای رو نمی بینه. چندبار تا حالا غیر مستقیم بهش گفتم که من دختری نیستم که بخوام به قصد دوستی با پسری باشم. میگه الان از نظر اقتصادی توی وضع خوبی نیستم و نمیخوام بجای اینکه خوشبختت کنم بدبختت کنم. حتی بهم گفت اگه موقعیت مناسبی واست پیش اومد باهاش ازدواج کن. اما از طرف دیگه طرز صحبت کردنش باهام با عشق و علاقه ست و واسم اظهار دلتنگی میکنه. من واقعا گیج شدم. چطور میشه فهمید یه پسر واقعا دوستت داره یا نه؟ از طرفی هم الان یه خواستگار خوب دارم. اما دلم فقط جای یک نفر رو داره و نمیتونم کس دیگه ای رو دوست داشته باشم. جریان خواستگارمو به علی هم گفتم سکوت کرد. نمیدونم باید منتظر علی باشم یا… چطور بدون اینکه غرورم له شه بفهمم علی واقعا دوستم داره یا نه؟

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  خودکشی/ واژینیموس/ طلاق..

5
نظر شما چیست؟

avatar
700
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
pariyaarmandoفاطمه انصاریmohammad136333 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
136333
مهمان
136333

مبنای اولیه ارتباط علاقه و دوس داشتن دو طرفه می باشد، اگر این اصل رعایت نشود در ادامه راه به مشکل بر میخورید.یکی از راههای فهمیدن علاقه دیگری به شما توجه و احترام می باشد.احساسات مداوم در حال تعغیر شکل هستند،شاید حسی که علی دو سال پیش نسبت به شما داشته الان آن شدت دو سال پیش را نداشته باشد و شرایط اقتصادی علی هم در کم میل بودنش برای ازدواج بشدت تاثیر گذار است.شور وعشق برای شروع زندگی مشترک لازم است ولی کافی نسیت،باید چشمتان را به روی واقعیتها باز کنید و احساسی تصمیم نگیرید.

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
ایا فقط مساله مالی باعث عدم اقدام به ازدواج با این خانم هست ؟و از نظر فرهنگی خانواده ها با هم تناسب دارند ؟اختلاف سن ؟تحصیلات ؟ایمان ؟و اخلاق از نظر هر دو قابل قبول هست یا نه فقط علاقه و احساس مانع تصمیم گیری منطقی شده همه ی جوانب را بررسی نمایید .

فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام
در ابتدا این نکته رو بگم که این خیلی خوبه که تو دلتون بیشتر از یک نفر رو راه نمیدید( برخلاف بعضیا) اما شما ظاهرا بر خلاف میلتون با ایشون رابطه دوستی دارید، چرا که خودتون میگید (نمیخواهید) به قصد دوستی آشنا شید اما مبادله احساسی دارید و ایشون شرایط ازدواج ندارن ،خب اکثر دوستی ها ها همینه دیگه !شما سعی کنید از قطعیت در تصمیم ایشون مطلع بشید، حرف بی عمل به درد نمیخوره! ایشون تو این مدت برای رسیدن به شما جه کارهایی انجام داده ،ایا از نظر اقتصادی پیشرفتی داشته و…تا کی میخواد خودشو آماده کنه؟ اگه زمانی مشخص بشه بهتره، اگه دیدید ایشون حالا حالا ها نمیتونن خودشون رو آماده کنن به پیشنهادهای دیگه خوب فکر کنید و با وزن دهی به انها تصمیم عاقلانه رو اتخاذ کنید

armando
مهمان
armando

با سلام
البته که در هر ازدواج و رابطه ی زناشویی ای,احساسات و عواطف یکی از لزومات برقراری و ادامه ی رابطه است ولی کافی نیست!همانطور که شرایط مالی,فرهنگی,اخلاقی و … نیز لازم است!
ولی هیچ کدام از اینها به تنهایی کفایت نمیکنند!
ما در منطق_چون ازدواج و زندگی زناشویی امری منطقی است_ برای یک امر,به شرایط لازم و کافی نیاز داریم!!!
پس در این مورد نیز باید این دختر خانم به این نتیجه برسند که آیا دوست پسر ایشان و یا فردی که به خواستگاری رسمیشان آمده,شرایط لازم و کافی را دارا هست یا خیر!
و یک توصیه,ورای امور مشاوره ای!
احساس و عواطف طی یک زندگی منطقی و صحیح به وجود می آید ولی همین احساسات در یک زندگی که بر پایه ی احساسات و بدون حنطق شکل گرفته, میتواند رو به زوال نهد!!!
از این رو باید این دختر خانم,خواستگارهای خود_چه رسمی و چه غیر رسمی_ را در موارد مذکور به چالش بکشد!!!
یا حق…

pariya
مهمان
pariya

به نظر من باید با خواستگارش اشنا بشود و از اخلاقیات و رفتارهاش اگاهی پیدا کنه حتی ممکنه ببینه خواسنگارش خیلی بهتر از علی هست
از طرفی هم اگر واقعا علی از علاقش نسبت به اون دختر کم نشده باشه واقعا تلاش خودش رو میکنه تا به اون دختر دست پیدا کنه
تو زندگی دو طرف اول باید سعی کنن بر پایه منطق هم دیگر رو بشناسن تا فردا به مشکلی برخورد نکنن