دختر 17 ساله ای

مراجع من دختر ۱۷ ساله ای است که پدر و مادرش دو سال قبل از هم جدا شده اند. پدر او جانباز است و علت طلاق هم پرخاشگری پدر بوده است .مراجع به همراه پدر،خواهر،مادربزرگ و عمویش در خانه ی کوچکی زندگی می کنند.مراجع با عمویش مشکل دارد. بر سر مسائل مختلف از جمله حجاب با او جر و بحث می کند.
مادرش ازدواج کرده و در شهر دیگری زندگی می کند.مراجع خواهان آن بوده که نزد مادر زندگی کند.شوهر مادرش گفته در صورت تامین هزینه ها از جانب پدر حاضر است واحدمسکونی نزدیک خودشان اجاره کند و او و خواهرش را نزد خودشان ببرد.اما پدر قبول نمی کند.
مراجع دچار افت تحصیلی شده است.اغلب در مدرسه غمگین است و گریه می کند.از وضعیت موجود راضی نیست.و می گوید به خاطر فضای کم خانه نمی تواند خوب درس بخواند.چرا که عمویش شب ها را با دوستانش بیرون از خانه سپری می کند و در طول روز در خانه خواب است و فضای خانه کافی نیست.
از دوستان درخواست راهنمایی داشتم.
محبوبه افشاری

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  افسردگی خانمی 25 ساله

4
نظر شما چیست؟

avatar
700
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mohammadشفيعي12345621926 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
21926
مهمان
21926

باسلام بهتر است پدر را دعوت کنید واز شرایط روحی دخترش بگویید واورا متقاعد کنید که یا وی ودو دخترش در یک خانه مجزا بروند تا شرایط بهتر شود یا اینکه انها پیش مادرشان بروند_گلشیرازی

123456
مهمان
123456

با سلام
در این وضعیت بهتر است با پدر دانش اموز صحبت کنید که از وی حمایت کند ایشان را متقاعد کنید که فرزندشان به محبت مادر نیر احتیاج دارد .
با دانش اموز همدلی کنید و به او بگویید در این شرایط چه راهکارهایی وجود دارد . مثلا به او بگویید برای مطالعه به کتابخانه برود.
از روش برون ریزی افکار منفی استفاده کنید.
(محدثه بخشی)

شفيعي
مهمان
شفيعي

با سلام
آیا این مشکل امسال پیدا شده و یا اینکه در سال گذشته نیز مشکلات با عمو و افت تحصیلی وجود داشته است؟
و اینکه آیا ناپدری واقعاً کاری را که قول داده است را انجام خواهد داد یا اینکه او نیز فعلاً این موضوع را اعلام می کند و بعد مشکل مضاعفی ایجاد خواهد شد؟
اینها مسائلی می باشد که قبل از اینکه تصمیمی بگیرد باید برایش روشن شود و شما نیز باید در مورد اول اطلاعاتی به دست بیاورید باید از نظر فکری و تفکر با او کار کنید و اینکه همه چیز آنگونه که ما می خواهیم نمی باشد و مطابق میل ما نیست پس نباید انتظارات بیجا از دیگران و والدین داشته باشیم
پس شما از روش رفتار درمانی شناختی با او کار کرده و سعی در انتخاب درست برای او را داشته باشید.
با آرزوی موفقیت

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
شرایط ایشان با توجه به سن حساس و بویژه جدایی والدین بسیار ازار دهنده هست ایشان به دنبال بهانه گیری و شکایت کردن هستند تا شرایط سخت را که دارند کتمان کنند کمکشان کنید تا این شرایط را بپذیرد و با روشن سازی وضعیت و موقعیت هایی مثبت و منفی از حضور و عدم حضور والدین در کنار هم و بیان کردن احساسات و تجربه کردن انه ارامش درون را دو باره بدست اورد و با دیدن پدر البته با رضایت خود ایشان و بعد از ایجاد رابطه ی قوی پذیرش شرایط را برایشان تسهیل نمایید .