دختر دوم انسانی که دچاربیماری ام اس می باشد

مراجع دانش آموز دوم دبیرستانی می باشد که در کنار مادر بزرگش زندگی می کند وفرزند طلاق می باشد وپدر نیز پس از ازدواج مجدد در خانه ای جداگانه زندگی می کند ،در حال حاضر همه ی اطرافیان از جمله مادر بزرگ وعمه اش که مراقبان اصلی او مباشند از سرکشی وحاضر جوابیهای او به ستوه آمده اند ،در ضمن پدر نیز چند باری اورا به خانه ی خودش برده ولی او با همسر پدر نیز سر ناسازگاری داشته وحتی به کتک  کاری نیز کشیده است ،با توجه به نوع بیماری او که هر گونه استرس و تشنج برایش مثل سم بوده وباعث عود بیماریش می شود اطرافیان از چگونگی رفتار با او مستاصل شده اند ،شما چه راکارهایی را پیشنهاد می دهید؟متشکرم ،فریبا محمدی

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  دزدی دانش آموز در خوابگاه

5
نظر شما چیست؟

avatar
700
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
123456sana52fariba jeihaniشفيعيحصارپروزه Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حصارپروزه
مهمان
حصارپروزه

در سوابق مراجع بررسی لازم درباره استفاده از دارو های با تاثیرات جانبی را انجام دهید . آیا ایشان از زمان خاصی این حالت برایشان بوجود آمده یا به مرور ؟در ضمن درباره سن و بلوغ ایشان بیشتر توضیح دهید موفق باشید .

شفيعي
مهمان
شفيعي

با سلام
با توجه به شرح مختصری که ارائه فرمودید فکر می کنم بیماری وی بیماری روان-تنی باشد که باید بر روی افکار او کار نمود تا بتوان احساسات و رفتارش را تغییر داده و شاید بتوان تا اندازه ای از این بیماری او کاست
با آرزوی موفقیت

fariba jeihani
مهمان
fariba jeihani

سلام . ام اس بیماری خطرناکی است که تنها نیاز به آرامش و امنیت دارد با توجه به اینکه این مراجع در سن بلوغ است نیاز به گذراندن زمان زیادی با دوستانش است بنابراین میتواند نیاز عاطفی اش را با انتخاب دوستان مناسب و گذراندن اوقات فراغت تا حدی رفع نماید. ترغیب در زمینه تحصیلی میتواند خلا های او را پر کند.

sana52
مهمان
sana52

سلام
روش درمانی مبتنی بر تعهد و پذیرش در مورد بسیاری از بیماران با مشکل جسمی به کار می رود و موفق نیز هست . در این روش روی ارتباط موثر شخص با خودش و ارتباط با زمان حال کار می شود و ابتدا ایشان سازش با خود را باید بیاموزند روی پذیرش وی کار کنید خشم ایشان گرچه قابل درک است ، اما بررسی کنید ایشان در چه تله های ذهنی گیر کرده اند و اکنون از از این روشی که در پیش گرفته اند چه نفع هایی می برند و چه زیان هایی ؟به او کمک کنید این دو را مقایسه کند و دریابد چگونه با اجتناب و عدم پذیرش به خود آسیب وارد می کند .ضمن این که روی امید وی نیز کار کنید و به تقویت روحیه اش با کمک خانواده و حمایت اطرافیان نیز توجه کنید .

123456
مهمان
123456

او به علت شرایط زندگی و نداشتن خانواده مستحکم دچار این مشکل شده است.
با او صحبت کنید رابطه حسنه برقرار کنید تا با شما وارد گفتگو شود.از روش برون ریزی افکار منفی استفاده کنید. از او بخواهید هر انچه در دلش است را روی کاغذ بیاورد به این شکل تا حدودی ارام میشود. از پدرش بخواهید بیشتر به او سر بزند و برنامه ریزی کنند و آخر هفته ها با هم بیرون بروند.
مادرش کجاست ایا او را میبیند؟
با کادر مدرسه صحبت کنید تا او را مورد حمایت قرار دهند.
(محدثه بخشی)