دختری که عاشق عمویش شده(فریبا محمدی)

دانش آموز دوم دبیرستانی برای رهایی از ارتباط با دوست پسرش به دفتر مشاوره مراجعه کرده وپس ازبررسی موقعیت خانوادگی ونوع ارتباط او با اعضاء خانواده ونیازسنجی ها،راهنمایی هاوتکالیفی به او ارائه شد وتا حدی رضایت بخش بودکه پس از 4 جلسه موضوع جدیدی را مطرح کرد که به شدت علاقمند عمویش شده ،من چه برخوردی بایستی با اوداشته باشم؟

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  خرافات و وسواس

6
نظر شما چیست؟

avatar
700
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
zolgharneinفاطمه انصاریمحمداسمعیل جعفری100840sana52 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
shimamj
مهمان
shimamj

با سلام
من فکر می کنم با اینکه بعد از چهارجلسه این موضوع را مطرح کرده است، بازهم نشان از رابطه خوب مشاوره ای ایست که ایجاد شده. این اطمینان و رازداری که در شما دیده می تواند خیلی کمک کننده باشد که بتوانید حمایتش کنید که از این احساسی که اشتباه ایجاد شده دست بردارد. به نظر می رسه این احساس به شرایط سنی، هیجانات دوران نوجوانی و رابطه بد گذشته ربط داشته باشد. کار کردن از راه شناختی و توجه به باورهای اشتباه درباره عشق و احساسات و هیجانات می تونه مفید باشه.

sana52
مهمان
sana52

با سلام
این گونه علایق نامتعارف و شدید به سن این دختر خانم مربوط می شود ومی توان با کار روی جنبه های سبب شناختی این جریان وآگاه کردن وی از شرایط روحی و روانی که در این سنین موجب این گونه وابستگی ها می شود به او کمک کرد به آگاهی کلی در مورد این مسئله برسد.سن عمو چند سال است ؟ رابطه واقعی بین این دو (عمو و برادرزاده )شکل گرفته چگونه است؟

100840
مهمان
100840

سلام(قدیری)
بهتر است شما نوع روابط خانودگی مراجعتان رابررسی کنید که روابطش با والدین و سایرافراد خانواده چگونه است شاید کمبود محبت وتوجه از سوی خانواده باعث این احساس ها وروابط شده است.شاید علت اینکه احساس می کند عاشق عمویش شده به دلیل این است که با او رابطه بهتری دارد یا بحث انتقال در مورد عموی مراجع وپسری که دوست دارد پیش آمده است واحساسش را نسبت به دوست پسرش به عمو منتقل کرده است.

محمداسمعیل جعفری
مهمان
محمداسمعیل جعفری

با سلام- قطعاً نصیحت و اینکه مستقیماً به این دختر بگویید که او عموی شماست و احساسات شما نسبت به او باید مثل برادر و پدرتان باشد ،در ظاهر شاید مورد قبول مراجع واقع شود ولی مشکلی را حل نخواهد کرد .به نظر بنده باید بعد از برقراری رابطه حسنه به او تکالیفی بدهید که وی را از عمویش دورتر نماید.
البته اگر عموی مراجه ،انسانی منطقی وعاقل باشد می توان بااو نیز صحبت نمود تا در رفتارش نسبت به مراجع تجدید نظر کند.که اگر با اجازه ی مراجع باشد بهتر است ،ولی به نظر بنده در این مورد چون امکان آسیب شدید و جرائم اسیب زا برای این دختر وجود دارد اگر اجازه وی هم نباشد می شود با عمو گفتگو نمود که باز هم عرض میکنم بستگی به شخصیت عمو هم دارد.

فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام. منظور این خانم از علاقه مندی شدید چیست؟ شاید نوعی رابطه سالم باشد که اینگونه عنوان میکند،برخی دانش آموزان تحت تاثیر روابط با جنس مخالف که در مدرسه می شنوند صرفا حرف میزنند بدون آگاهی از معنای ان!(دانش آموزی را میشناختم که میگفت رابطه جنسی داشته اما وقتی بیشتر صحبت کردیم دیدم معنای رفتارش را نمیداند و اینگونه نبوده) سعی کنید اطلاعات بیشتری کسب نمایید از رفتارها و عکس العمل های عمویش بیشتر بپرسید اگر رفتار ایشان نامتعارف بود( از انجا که اکثر روابط ناسالم از سوی افرادی است که دختر را به خوبی می شناسند احتمال سوء استفاده نیز وجود دارد ) در انصورت راهنمایی ها متفاوت خواهد بود( توضیح حفظ دقیق برخی حریمها و روابط، آموزش جرات ورزی و اموزش نه گفتن و…)

zolgharnein
مهمان
zolgharnein

باسلام دخترنوجوانی برای فرارازمشکل اولیه قطع وابستگی با پسری روش ناکارآمد جایگزینی (دراین مورد ) راانتخاب کرده است .واین راه حل اورادچاریک مسئله ثانویه کرده است .یعنی علاقمندی به عمو .این هاالبته بییانگر وابستگی ناایمن دخترنیزاست گویی اتکا به نفسش پایین بوده وهمیشه باید وابستگی افراطی به شخصی احساس امنیت کند .روی عزت نفس اوکارکنید. منابع تقویتی اورا مثل گروه دوستان درباشگاهها یاکلاس زبان یا مادرش افزایش دهید.