دختربچه ای که پدرش را نمی شناسد- شیما ملاجعفر

خانمی ۳۷ ساله، فرزند ششم و آخر خانواده با تحصیلات دیپلم بعد از ده سال زندگی مشترک از شوهرش جدا شده دلیل طلاقش را اعتیاد، روابط نامشروع و سالهای آخر زندگی گرایش شوهرش به جنس موافق (همجنس­گرایی) عنوان کرده. خانم در طول زندگی مشترک باردار نشده بوده (طبق گفته خودش بچه نمی­خواسته بخاطر وضعیت شوهرش) اما هنگام طلاق ۳ ماهه باردار بوده با توافق طرفین به شرط دریافت حق حذانت فرزندش در قبال مهریه از شوهرش جدا شده. حالا بعد از سه سال دختر کوچکش بهانه پدر را میگیرد به گفته خانم جوری که گاهی از دست دخترش کلافه می­شود. دقیقا در همین زمان از طریق آشناها متوجه شده که شوهرش هم به دنبال او می­گردد و اعلام کرده می­خواهد دخترش را ببیند. این خانم وحشت­زده شده و ترس و اضطراب زیادی او را فراگرفته به گونه­ای که شبها نمی­تواند بخواب، وقتی به خیابان می­رود مدام احساس می­کند که شوهرش به تعقیب او آمده باشد و بیم این را دارد که شوهر سابقش یک دفعه سر راهش سبز شود. می­گوید نمی­دانم با دخترم چکار کنم، چگونه با او حرف بزنم و یا اصلا اجازه بدهم که شوهر سابقم دخترم را ببیند. البته طبق گفته آشناها شوهر ترک کرده و شغل و زندگی مشترکی با خانمی که از فامیلهایش است را شروع کرده.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  بدبینی(ارائه دهنده بختیارتابعی)

7
نظر شما چیست؟

avatar
700
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
987654104255cdf04136417490000ناصر فروهر Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
sana52
مهمان
sana52

با سلام
دیدن دختر و پدر از یکدیگر حقی نیست که به دلایلی بشود از آنها گرفت . بهتر است ایشان تحت شرایطی به این دیدار ها رضایت دهند. ضمن این که مطمئن شوند پدر صلاحیت دیدار فردی با وی را دارد و مسائل اخلاقی وی مشکلی برای کودک ایجاد نمی کند . اگر مشکل جدی باشد با حمایت دادگاه ایشان می توانند از کودک خود حمایت کنند .

محمداسمعیل جعفری
مهمان
محمداسمعیل جعفری

با سلام
به نظر من بالاخره این دختر پدر دارد و آن پدر هم یک دختر-این که این خانم بخواهد تا آخر از دیدار پدر و فرزند جلوگیری کند نشدنی است-پس باید محبت و وظایف خود نسبت به دخترش را کامل انجام دهد و دیدار و یا عدم دیدار را بر عهده ی دخترش بگذارد-قطعا اگر در مقابل خواسته ی دخترش جبهه گیری کند شدت خواسته ی دختر بیشتر می شود و شاید اگر دخترش یک بار پدرش را ببیند با توصیفاتی که شده جذابیتی هم نبیند و دوباره به سمت مادرش بیاید.

ناصر فروهر
مهمان
ناصر فروهر

سلام
فکر نمیکنم درست باشه که یک نفر رو به اجبار از حق طبیعی خودش محروم کرد-ولی باید شرایط بچه رو هم خیلی دقیق مد نظر قرار داد چون خیلی حساسیت ویژه ای داره خصوصا که سن و سالشم پایینه-
باید دید نیت پدر از اینکه می خواد بچه رو ببینه چیه-اگه وضعیت پدر نسبت به قبل بهتره و مادر تشخیص بده که دیدن دختر توسط پدرش براش بد نیست با شرایط خاصی بزاره که پدر و دختر همدیگرو ببینن.
موفق باشید

17490000
مهمان
17490000

بلالی-باید این خانم با همسر سابقش یک ملاقات داشته باشه و ازش علت برگشتشو بپرسه.از طرفی باید بدونه که نمی تونه تا ابد دخترش را از ملاقات با پدرش محروم کنه ولی در جلسه ملاقاتش به همسرش یادآوری کنه که حضانت دختر با اوست.این طور دیگه ترس ها کمتر میشه و بهتر می تونه تصمیم بگیره.

1364
مهمان
1364

با سلام.
سن کم بچه شرایط مادر را دشوار ساخته ،چون امکان اینکه بتواند یک سری شرایط را برای وی بیان کند ،نیست؛از طرفی ملاقات پدر و دختر حق طبیعی انهاست و نمی توان انها را از این حق محروم کرد ولی این کار باید با احتیاط و رعایت جوانب مختلف صورت بگیرد.ابتدا خانم سعی کند ،اطلاعات بیشتری در مورد شرایط فعلی همسرش پیدا کند و سعی کند با اقا ملاقات داشته باشد و در مورد وضعیت دخترش با وی صحبت کند و سعی کند ملاقات پدر و دختر کمترین لطمات را برای وی داشته باشد.

104255cdf04
مهمان
104255cdf04

باسلام
به نظر من اگر مادر در جلسه ای بتواند باهمسر سابق خود دیداری داشته و شرایط او را به لحاظ اخلاقی مورد بررسی قراردهدو همچنین اگر همسر شرایط نامناسب گذشته را ترک کرده باشدمادر راجع به خصوصیات دخترش بااو صحبت کند بهتر است و محروم کردن دختر از دیدار پدرش به عنوان یک حق طبیعی جایز نیست،البته این دیدار باید در زمانی انجام شود که دختر هم از لحاظ عاطفی آمادگی لازم راداشته باشد.
نرگس صادق پورسعیدی

987654
مهمان
987654

سلام
به نظر بنده میتوان ابتدا از روش شناختی بر روی نگرانی ها وترس های خانم کار کرد،بعد از آن از روش واقعیت درمانی استفاده کرد تا این واقعیت که (دخترش حق دارد پدرش را ببیند )را بپذیرد،و بر خانم کار کرد تا جلوی دختر از پدرش بدگویی نکند چون این پدر به هر حال جزیی از هویت دختر است.
خانم میتواند در دیداری با همسر سابق با ایشان صحبت کرده و از سلامت ایشان وقصد ونیت از دیدار با دختر مطمئن شد.
مهدیه نیکویی