دانش آموز پرخاش گر

سلام.مراجع من دختر ۱۳ ساله ای است که از سوی معلمین ارجاع داده شده است.به گفته ی معلمین وضعیت درسی دانش آموز عالیست اما در کلاس آرام و قرار ندارد.مدام به معلمین امر و نهی می کند که چکار کنند چکار نکنند.خیلی پرخاشگر و زود رنج است و انتظار دارد هرچه گفت همان شود. بعد از صحبت با مراجع از او خواستم که با مادرش نیز دیداری داشته باشم. اطلاعاتی که از مادر کسب کردم این بود که پدر مراجع معتاد است.به شدت بدبین است.بخاطر بیماری روحی روانی چند بار در بیمارستان بستری شده است.مادر دانش آموز مدام از جانب همسرش کتک خوررده و مورد آزار قرار گرفته است.به همین دلیل به همراه مراجع به قصد طلاق خانه را ترک کرده اند و مدتی را با پدر و مادرش زندگی کرده اند اما به دلیل ناسازگاری مراجع با مادربزرگ خانه ای همان نزدیکی اجاره کرده و زندگی می کنند. مادر دانش آموز هم بخاطر پرخاشگری و زودرنج بودن دخترش به شدت نگران است.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  طلاق

5
نظر شما چیست؟

avatar
700
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
123456mehranناصر فروهرحصارپروزه Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حصارپروزه
مهمان
حصارپروزه

به نظر خود شما دختری که در چنین محیط آرام و زیبایی ! بزرگ شده باشد چقدر احتمال دارد که سالم باشد به نظر من پرخاشگری ایشان کاملا” عادی است و این پدر ومادر هستند که نیاز به مشاوره فوری دارند . برای خود دخترهم اگر تشخیص دادید که منطقی است و می توان از او انتظار عمل به تکالیف وجود دارد ، اشاره کنید تا راه حل مطمئنی را که خودم به تازگی مورد استفاده قرار داده و نتیجه گرفته ام ؛ توضیح دهم و برای ایشان هم به اجرا در بیاورید .

ناصر فروهر
مهمان
ناصر فروهر

سلام
مراجع ذکر شده در شرایط بدی بوده و رفتار پرخاشگری اون هم قابل درکه – مقدار بسیار زیادی از رفتار های پرخاشگری قابل یادگیری هست یعنی فرد اونا رو از پدر و مادر ، اطرافیان و دوستان یاد می گیره-
با توجه به اینکه دختر خانم در سنین حساس بلوغ است و شخصیتش داره شکل می گیره شاید با این رفتارهاش داره به نوعی مدل های مختلف شخصیتی رو امتحان می کنه تا سبک خودش رو پیدا کنه-
به هر روی مصاحبه با خود دختر خانم در اولویت است و در درجه دوم با والدین برای کشف علل احتمالی رفتارهای دختر-
موفق باشید

mehran
مهمان
mehran

سلام
در جواب خانم یا اقای حصار پروزه باید بگم که اعضای خانواده همه باید برای مشاوره حضور یابند چرا که احتمال اینک مادر در مورد پدر یا فرزند خود اغراق کرده باشه زیاده چرا که اونا با هم اختلاف دارن و این چیز طبیعیه که بعضی حرفارو بیش از حد بزرگ نمایی بشه و هر کسی تقصیر گردن کسی دیگ ای بندازه

mehran
مهمان
mehran

استاد منظورم همون شوهرهشه

123456
مهمان
123456

باسلام
دوران بلوغ دورانیست که نوجوان دچار بحران روحی و عاطفی میشود، بهترین راه برای پیشگیری از خشونت، مسامحه و سازگاری است. اغماض، گذشت و نادیده گرفتن رفتارهای او همراه با آرامش، در اغلب مواقع از استمرار و پیشروی خشونت جلوگیری می کند.
ارتباط عاطفی والدین با فرزند تأثیر معنی داری بر وضعیت پرخاشگری دانش آموز دارد.
وضعیت روحی و روانی او به علت مشکلات خانوادگی اوست، زیرا از سمت پدر دچار عدم توجه شده . با این اعمال در مدرسه میخواهد جلب توجه کند.
وضعیت زندگی اش را با معلمینش در میان بگذارید و بگویید که به جای بحث و جدل ، کوتاه و مۆثر با لحنی محکم ولی در کمال آرامش به او گوشزد کنند .
با دانش اموز چند جلسه صحبت کنید.همدلی کنید و گوش دهنده فعالی باشید زیرا این دانش اموز احتیاج دارد شنیده شود و مورد توجه قرار بگیرد.
در حال حاضر به علت نبود پدر وظیفه مادر سنگین شده و باید وقت بیشتری برای فرزندش بگذارد.خوب است که برای شنیدن مسایل و مشکلات فرزندش وقت بگذارد.
به او پیشنهاد دهید به هر روز ورزش کند. ریلکسیشن را اموزش دهید.
موفق باشید.(محدثه بخشی)