دانش آموز دوم تجربی(محدثه بخشی)

دانش آموز دوم تجربی که در درسهایش بسیار ضعیف است. بیشتر نمراتش تک میشود.معلمان از وی ناراضی هستند.با او صحبت کردم گریه کرد و گفت هر چه مطالعه میکنم یاد نمیگیرم.با همکاری خودش برایش برنامه ریزی کردم . روی تمرکزش کار کردم . روشهای خلاصه نویسی یادش دادم.ولی باز آمد پیشم و گفت هرچی درس میخوانم هیچی یاد نمیگیرم. از مادرش خواستم بیایند مدرسه مادرش گفت توان یادگیری دخترم در همین حد است. تا میاد خونه کمی استراحت میکنه و شروع میکنه به درس خوندن.
از لحاظ رابطه با خانواده مشکلی ندارد خانواده گرم و صمیمی دارد. اما بیشتر روزها دوست داره بیاد پیش من و گریه میکنه. نگرانم به من وابسته بشه .
با معلمینش صحبت کردم گفتند به درد این رشته نمیخوره حتی معلم فیزیکش گفت واقعا هیچی از درس نمیفهمه و حتی مطالب روی تخته رو جا به جا تو دفترش مینویسه.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  پیشرفت یا مانعی برای پیشرفت

3
نظر شما چیست؟

avatar
700
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
mostafa hosseinimskhatami6617490000 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
17490000
مهمان
17490000

بلالی-به نظرم بهتر است یک تست هوش از ایشان بگیرید ببینید ضریب هوشی وی چقدر است.شاید واقعا کشش نداشته باشد.اگر ضریب هوشی خوبی داشت،سعی کنید با برقراری جو اعتماد،درباره مسائلی که ذهن او را مشغول کرده صحبت کنید.درباره خانواده و شرایط خانوادگی،دوستان،نیازهایی که دارد و غیره حرف بزنید.رفتارهای غیر کلامی وی را در نظر داشته باشید.در عین حال روی توانمندی های ایشان نیز دست گذاشته و مانع از تضعیف اعتماد به نفس ایشان بشوید.

mskhatami66
مهمان
mskhatami66

خاتمی
با سلام
اولین سؤال این است که آیا این مشکل در تمام دوران تحصیل وجود داشته یا امسال این گونه شده است؟
در چه درس هایی قوی تر بوده و در چه درس هایی ضعیف؟
هوش ،حافظه و سایر وضعیت جسمانی او بررسی شود که آیا مشکل خاصی هست یا نه؟
هر کسی در موردی توانایی و استعداد دارد.باید توانایی و استعداد او را با کمک خودش کشف کرده تا در راهی برود که به موفقیت رسیده و ناامید نشود.
از طرفی اعتماد به نفس او بررسی شود. احتمالا در چنین شرایطی اعتماد به نفس او هم پایین است که باید تقویت شود.

mostafa hosseini
مهمان
mostafa hosseini

خوبه ابتدا یک ازمون هوش از این فرد بگیرید تا مشخص شه سطح هوشیش در چه حدیه . اگه از هوش کافی برخوردار بود یک ازمون استعداد بگیرید تا مشخص شه که در چه زمینه توانمندتر می باشد . به او توضیح دهید اگه در این درس یا رشته ضعیف است( با توجه به نتیجه ازمون استعداد) شاید در امور کارها و رشته های عملی مثل کارهای هنری(خیاطی، منشی گری و…)کاراتر باشد . و توضیح دهید که حتما نباید در ان رشته تجربی مفید باشد که اگر غیر این باشد دنیا به اخر میرسد. احساس میکم کمی اعتماد به نفسش ضعیف شده بهتر است تو این زمینه او را یاری دهید . علاقه او رانسبت به رشته اش جویا شوید و هم چنین نقش و نظر دیگران در انتخاب رشته برای او بپرسید . نحوه تدریس معلم نیز بی تاثیر نیست اگر توانستید در این زمینه ام تحقیق کنید . درکل اگر صلاح دیدید نسبت به تغییر رشته به رشته های فنی و عملی با والدین او در یک جلسه صحبت کنید .