دانش آموز دوم انسانی(محدثه بخشی)

دختر خجالتی و بسیار آرام دوم انسانی که از اعتماد به نفس پایینی برخوردار است . دچار افت تحصیلی شده . مادرش به مدرسه آمد و گفت دخترم مدام گوشی دستش است و درس نمیخواند. دختر در حضور مادر فقط سکوت کرد و هیچی نگفت . فردای آن روز خودش آمد و گفت من با خانواده ام مشکل دارم ، آنها فقط بلدند مرا دعوا کنند اگر راجع به مسئله ای مخالفتی داشته باشم مرا کتک میزنند.وقتی معترض میشوم که بداخلاق هستین و مرا درک نمیکنید، میگویند همینه که هست. وقتی خانه میروم یکراست میرم تو اتاقم تا شب که بخواهم شام بخورم.
تک دختر است .
لازم به ذکر است که برای مشاوره گروهی اعتماد به نفس از ایشان خواستم شرکت کنند اما مخالفت کرد.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  دختر 9 ساله و خواهر 12 ساله ای

2
نظر شما چیست؟

avatar
700
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
فاطمه انصاری1364 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
1364
مهمان
1364

با سلام.
سعی کنید ،اطلاعات بیشتری از مراجع بدست اورید. اینکه مدت زمانی که تو اتاقش هست، چه کارهایی انجام می دهد.از گفته های دختر خانم در مورد خانواده اش باید مطمئن شوید؛بنابراین با مادر مراجع در مورد نحوه ی ارتباطشان و میزان درک و حمایت عاطفی فرزندشان صحبت کنید.اگر کانون خانواده گرم و سرشار از محبت نباشد،احتمالا یکی از دلایل پایین بودن اعتماد به نفس همین باشد.سعی کنید،در مورد روابط اعضای
خانواده با هم اطلاعات بیشتری به دست بیاورید و روی این موضوع کار کنید. برای بهبود اعتماد به نفس، رابطه مناسب اعضا با هم الزامی است.در مورد تقویت اعتماد به نفس او،به دنبال ویژگیهای مثبت او باشید و با برجسته ساختن انها در این زمینه گام بردارید.
موفق باشید(ابراهیمی)

فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام
در رابطه با اعتماد به نفس ابتدا بررسی نمایید که در کدام بعد مشکل بیشتری دارد(ظاهری، خانوادگی یا تحصیلی)برای درمان تهیه لیستی از نقاط قوت و مرور ان رد طی روز می تواند اثر بخش باشد، اما در رابطه با بعدی که نمره کمتری کسب شده بیشتر کارکنید،در مورد تعامل با خانواده نیز احتمالا مشکل عدم درک دو طرف است نوجوانان تحمل هیچ نقدی را ندارند و معضل گوشی هم ناراحتی خانواده را دو چندان کرده، در جلسه ای با حضور هر دو بخواهید انتظارات خویش را از هم بیان نمایند و با چهارچوب دهی جدید و روش حل مسئله ،دو طرف را نسبت به خواسته های معقول هم آگاه نمایید.
موفق باشید