دانش آموز بی انگیزه /فریبا جیحانی

دانش آموز کلاس پنجم باوجود اینکه باکمک مشاور برنامه ریزی متناسب با شرایطش تدوین کرده است و مادرش نیز نظارت و حمایت مداوم را در برخورد با او دارد اما درس خواندن را عملی بیهوده میداند و با وجود هوش زیادش تکالیف را انجام نمی دهد.

حتما بخوانید:  روابط مختل در زوجین

نظر شما چیست؟

4 نظرات فعال "دانش آموز بی انگیزه /فریبا جیحانی"

avatar
700
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
zolgharnein
Guest

باسلام ای کاش توضیحتان راکمی بیشتر داشتیدواطلاعات بیشتری فرزندچندم است ازکی این حالت ورفتاردراوایجادشده شغل وتحصیلات والدین چراکه همه کمک زیادی درتشخیص چرایی مسئاله دارد.امااصولا دراین موارد اتفاقی که افتاده است اینست که پسرفکرمی کند وبه این باور رسیده است برای والدین درس می خواند نه برای خودش چراکه اغلب موضوع صحبت والدین با درس بوده ومدل درس خواندن اوکیفیت رابطه فرزند-والدی راتعیین میکرده لذابهتراست باتکنیکهای شناختی- رفتاری و(mpt)فرزندبه اصطلاح خلع سلاح شودتابوسیله درس خواندن رابطه راکنترل نکند.

maryam
Guest

باید شرایط و جو حاکم بر خانواده، معیارهای والدین، دوستان این نوجوان مورد بررسی قرار بگیرند.. مطمئنا این بی انگیزه گی این نوجوان از جایی ریشه میگیرد که ممکن است مربوط به قواعد خانوادگی ، سخت گیری والدین نسبت به این فرد، باشد…. پس باید بیشتر از این بررسی ها صورت بگیرد و با خود نوجوان هم جلساتی را جداگانه داشته باشید.
موفق باشید.

sana52
Guest

با سلام
مصاحبه انگیزشی و استفاده از مشاوره راه حل مدار را امتحان کرده اید ؟ضمن این که تغییر محیط و کنترل دوستان وی در مدرسه و محل زندگی بسیار تاثیر گذار است ؟مصاحبه مبتنی بر هدف می تواند کمک به شناسایی اهداف وی کند .در ضمن بعضی حمایت های افراطی مادرانه فرزندان را به سوی این رفتار ها سوق می دهد .مادر مراقب باشد کل مسئولیت را در درس خواندن وی به عهده نگرفته باشد.

baran
Guest

به نظر من باید این موارد را بررسی کنید :
آیا پدر و مادر در مورد انجام تکالیف به دانش آموز باید و نباید بیش از حد دارند ؟گاهی اوقات باید و نباید های بیش از حد پدر و مادر در مورد انجام تکالیف باعث شانه خالی کردن دانش آموزان از مسئولیت می شود
-آیا سالهای قبل هم در مورد انجام تکالیف بی مسئولیت بوده ؟
– در خصوص معلم و نحوه برخورد و رفتار وی در کلاس سوال نمایید (گاهی دانش آموز معلم خود را دوست ندارد و یا معلم سخت گیریهای بیش از حد دارد و این باعث بی انگیزگی دانش آموز می شود )
گاهی اوقات والدین کمال گرا و وسواسی باعث این قضیه هستند