دانش آموز اول دبیرستانی (م.بخشی)

باسلام
مراجعی دارم مادر یک دانش آموز اول دبیرستانی . ایشان گفتند دخترشان تازه گی راجع به مسایل جنسی کنجکاو شده و مرتبا سوال میپرسد که مثلا از چه طریق یک زن باردار میشود ، وقتی کلی جواب میدهند دوباره سوال میکند یعنی چی؟ تازه گی هم گفته اگر شماجواب سوال مرا ندهید از دوستم میپرسم…

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  هرزه گویی تلفنی

6
نظر شما چیست؟

avatar
700
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
maryam sf17490000sana52رضایی محمدشفيعي Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
armando
مهمان
armando

با سلام
با توجه به اینکه میتوان در این سن,اطلاعاتی_هرچند سربسته_ به کودک داد ولی میتوان با روشهایی که توصیه شده,به مادر این دختر روشهایی را برای انتقال صحیح اطلاعات , آموزش داد!
این سن (دوران دبیرستان) سن حساس و با اهمیتی در تشکیل هویت بزرگسالی فرد است!
پس والدین باید تمام تلاش خود را انجام دهند که فرزندشان هرآنچه را که لازم است,در محیط خانواده و بصورتی سالم دریابد! تا اینکه به طرق دیگر _که مسلمأ دارای ریسک بالایی است_ به این اطلاعات دست پیدا نکنند! زیرا این دست یابی به اطلاعات در محیط دوستان و جامعه,میتواند دارای آموزش های غلطی نیز باشد!!!
پس بهترین کار,آموزش سربسته و البته,قانع کننده این اطلاعات است تا نوجوان را به راههی غلط کسب اطلاعات گسیل ندهد!!!
یا حق…

شفيعي
مهمان
شفيعي

درود
من نیز با نظر دوستمان موافقم
اگر محیط خانه به گونه ای باشد که فرزند به راحتی بتواند سوالاتش را مطرح کند و جواب آنها را بگیرد نشان می دهد که محیط خانه و خانواده دوستانه می باشد و به جای اینکه از دوستان سوال کند و گاهی جواب های گمراه کننده دریافت دارد به سراغ والدین آمده و نیاز به پاسخ خود را می طلبد پس تا آنجا که ممکن است باید مادر جواب او را صحیح و منطقی بدهد و اگر در خانواده فرد بزرگسالی وجود دارد که می تواند به او کمک کند از او خواسته تا پاسخ هایش را بدهد و یا حتی می تواند از مشاور مدرسه بخواهد که این کار را انجام دهد
بدرود

رضایی محمد
مهمان
رضایی محمد

باتوجه به اینکه این دخترخانم دانش آموز است ودر مدرسه حتما مشاور ومربی پرورشی دارد مادر میتواند او را به آنها ارجاع دهدوحتی سایر معلمان که با او صمیمی هستند میتوانند ادن اطلاعات را به او بدهند.به هر حال لازم نیست دانش آموزان تمام مسائل را بدانند ولی تا حدی که کنجکاویشان ارضا شود لازم است.

sana52
مهمان
sana52

سلام
سن این دختر خانم در حدی نیست که فرض کنیم این آگاهی ها را ندارد،به احتمال زیاد وی مشغول اعتماد سازی و ایجاد رفاقت با مادر است . بهترین فرصت است که مادر اجازه دهد دختر اطلاعات کامل و صحیح را از خودش بگیرد .زیرا این اعتماد سازی موجب مصونیت نسبی برای فرزند و آگاهی مادر از شرایط فکری و ارتباطی فرزند می شود. در اینجا شرم بیش از حد نیاز مادر موجب مشکلاتی در آینده می شود.بهترین روش کمک به گذر از این مرحله است که از تراکم انرژی در این نقطه کاسته شود و توجه به امور ورزشی و مسابقات و تفریحات دیگر معطوف گردد. دوستان وی مورد بررسی قرار گیرند تا اگر در معرض فشار وآموزشهای همسالان نامناسب است به تغییر وضعیت وی در محیط بیرون پرداخته شود. پیروز باشید.

17490000
مهمان
17490000

من فکر می کنم اول دبیرستان سن کمی نیست.بنابراین توضیح درباره روابط زناشویی در حدی که کنجکاوی دختر خانم را ارضا کند جایز است.با این حال ذکر جزییات ضرورتی ندارد.اما مراجع باید مراقب روابط فرزندش با دوستان و اطرافیانش باشد که مبادا توضیحات اضافی و غیر ضروری موجب انحراف وی شود.(بلالی)

maryam sf
مهمان
maryam sf

به نظرم با توجه به دنیای مدرنی که توش زندگی می کنیم و بچه ها دسترسی به اینترنت و … رو راحت دارن بهتره خانواده توضیحات رو واسه بچه ها به شکل درست ارائه کنه
منظورم از درست اینه که یک نوجوان ۱۵ ساله که دوره ی دبیرستان رو شروع کرده و دوره ی بلوغ رو هم داره میگذرونه حتما باید به شکل درستی توجیح بشه درغیر این صورت یا به طور اشتباه و ازطریق دوستان آگاه میشه که گاها در دخترها موجب کژکاری های جنسی مثله ترس از ارتباط جنسی میشه یا اون رو خیلی کنجکاو میکنه و میتونه موجب دردسر بشه.
به نظر من مادر می تونه با کمک مشاور مدرسه به طور درست و با دادن اطلاعات کافی و درست به جای اطلاعات غلط و یا بالعکس بازداری از جست و جو در این زمینه دخترش توجیح کنه
فرهنگ