خیانت؟

با سلام خدمت دوستان عزیز. امروز با یک موردی مواجهه شدم که لازم دونستم از شما عزیزان راهنمایی بگیرم.
یکی از دوستانم متوجه شده که همسرش با خانمی که قبلا باهم رابطه داشتند (دوست بودند)، رابطه داره و از طریق whatsapp با هم چت می کنند. این مسئله گویا چند وقتی هست که اتفاق افتاده که دوستم به تازگی متوجه شده. صحبت هایی که بین این دونفر ردو بدل میشه زنده کننده خاطرات گذشته است و همسر دوستم به این خانم (دوست سابقش) ابراز علاقه و عشق میکنه. الان مسئله ای که هست اینه که در این موقعیت برخورد درست چیه و دوست من چه واکنش و عکس العملی باید به این موضوع نشون بده؟

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  خانم 25 ساله

7
نظر شما چیست؟

avatar
700
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
armandoabaie.elnazmousariahisana52ناصر فروهر Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
1364
مهمان
1364

با سلام
با توجه به مطالبی که فرمودید،احتمالا همسر دوستتون اطلاع ندارند که همسرشون به رابطه ایشون با دوستشون پی برده است.به نظر من قطع ارتباط با دوست گذشته شون همچنان ادامه پیدا کنه و شما با صحبت بیشتر با ایشون ،سعی کنید،بیشتر این موضوع را بررسی کنید،اگر خیانت تو زندگی ایشون وجود دارد،با همسر خود مشکلاتی داشتند و احتمالا همسرشون از کمبود عاطفی تو زندگی برخوردار بوده و بنابراین شما باید روی رابطه ایشون با همسرشون کار کنید.در حال حاضر در مورد این موضوع با همسرشون صحبت نکنند و در صورتیکه با تغییر رفتار خود و تامین نیازهای همسرشون ،مشکل حل نشد،در این صورت بهتر است با همسرشون صحبت شود.
سربلند باشید(ابراهیمی)

ناصر فروهر
مهمان
ناصر فروهر

سلام
خیلی خلاصه مطرح کردید!!!!!!!!!
نقص روابط زناشویی معمولا یک طرفه نیست-باید دید رابطه زن و شوهر چگونس.و اینکه چه اتفاقاتی افتاده که به اینجا رسیده؟
شاید خانم نتونسته خلاء عاطفی یا ارتباطی با شوهرش رو خوب پر کنه که شوهر برای جبران به مسیر اشتباه افتاده و با کس دیگه ای داره این خلاء رو پر می کنه و همچنین این اتفاق میتونه به صورت بالعکس هم بیفته.

sana52
مهمان
sana52

سلام
لزوما کمبود تامین نیاز موجب این رفتار نمی تواند باشد ، بلکه تنوع طلبی آقا نیز میتواند دلیل مهمی باشد .به هر حال زندگی با تردید و گمان های آشفته به زودی اوضاع را بیشتر به هم می ریزد .بهتر است نگرانی های خود را در حفظ خانواده شفاف با همسرشان مطرح کنند وضمن احترام به آقا مودبانه به این نکته اشاره کنند.

sana52
مهمان
sana52

ضمنا اگر با دوست قدیمی خود هم به شکل درست و منطقی صحبت کنند و یا با خانواده وی مشکل را مطرح کنند و دوستانه از او بخواهند که پایش را از زندگی آنها بیرون بکشد ممکن است اوضاع بهتر شود. چنین موردی را یکی از مراجعان من با صحبت موثر و به دور از خشونت با خانم (شخص مزاحم)حل کرد و بعد ازگذشت زمان فعلا اوضاع خوب است.

mousariahi
مهمان
mousariahi

روابط فرازناشویی را میتوان به دوسته تقسیم کرد۱روابط منفعتی۲روابط عاطفی روابط منفعتی روابطی هستند که طرفین رابطه از رابطه بایکدیگر سودی میبرند مثل مردی که زنی را فقط برای ارضای نیاز جنسی میخواهد روابط عاطفی در واقع همین روابط عاشقانه می باشند با توجه مطالب گفته شده رابطه فوق الذکراز نوع روابط عاطفی میباشد در این حالت همسر فرد یه سری ویزگی هایی دارد که مرد را به طرف خودش میکشاند و دوست همرش نیز یه سری ویزگی هایی دارد که اورا به طرف خودش میکشاند در این حالت به اصطلاح گفته میشود که مرد در حالت گیرکردن قرار گرفته است وبا مداخله یک مشاور خوب میتوان به مرد کمک کرد که از حالت گیر رهایی یابد در این حالت وظیفه دوستتون این هستش که به شوهرش بیشتر توجه کرده وبا بیان جملاتی مانند اینکه من احساس میکنم که دیگر مثل سابق من را دوست ندار ی و به نظر میرسه که رابطه ما مثل اوایل نیست ایا مشکلی پیش امده است مواجه ای برای شوهرش بوجود اورد دوستتون باید تلاش کند تا بار وزنه گیر عاطفی شوهر رابه طرف خودش بکشونه تا زمانی که در کفه ترازوی طرف مقابل اصلا وزنه ای نباشد………………………………….

abaie.elnaz
مهمان
abaie.elnaz

با تشکر از همه دوستان عزیز که راهنمایی فرمودند. اگر بخوام توضیح بیشتری در این خصوص بدم باید بگم که این خانم خیلی تلاش میکنه که با محبت کردن به همسرش اورا متوجه خودش کنه ولی متاسفانه همسر تمایلی به این محبت نداره و هر بار با جملاتی مثل خسته ام، حوصله ندارم و…. خانم رو از خودش دور میکنه. روابط گویا از ابتدا مشکلاتی داشته که دوستم و همسرش خواستند با بچه دار شدن تغییری در روند زندگیشون بدن و از طلاق جلوگیری کنند. هربار که خانم به سمت آقا میره رانده میشه و آقا هیچ گونه تمایلی به برقراری رابطه زناشویی با ایشون نداره. با چند تا از اساتید صحبت کردم نظرها متفاوت هستش در مورد مطرح کردن این مسئله و صحبت جدی با همسر.
وقتی خانم چت های همسرش را میخونه بیشتر بهم میریزه و کنترل از دستش خارج میشه.

armando
مهمان
armando

با سلام
نظر دوستان نیز با توجه به گفته های خانم آبایی,خیلی متفاوته که البته این تفاوت از سبک های نظری متفاوت سرچشمه میگیره!
ولی,آقای موسی ریاحی,باید بگم که هیچ زندگی ای رو نمیشه تعریف کرد و اون رو تو چارچوب تعریفهای نظری قرار داد_والبته_ این نظر منه و نظر شما هم برام محترمه!!!
بنظر من,تو این مورد,داره یه نوع مقایسه پیش میره!
مقایسه ی زندگی تکراری کنونی با عشق قبلی!
همسر مراجع_یا دوست شما_ داره زندگی الآنش رو با زندگی به قول آقای ریاحی,”عاطفی” گذشته اش مقایسه میکنه! و احتمالأ تفکراتی از این قبیل داره:
اگه به جای همسرم,عشق سابقم بود,.ی میشد!
تو فلان موقعیت,عشق سابقم چطور واکنشی داشت؟
و …
مقایسه,همیشه ویرانگر نیست ولی در مواردی که به ظاهر,کاری از دست آدم بر نمیاد,خطرناکه!
ما میتونیم به مراجع بگیم که از همسرشون بیشتر نظرخواهی کنن!
نظر شخص.مقابل رو جویا شدن,گاهی باعث میشه به رفتارای ناهماهنگمون پی ببریم و در صورت پی بردن به اونها و برطرف کردن این ناهنماهنگی ها,میتونیم به رابطه ای منسجم تر و خوشایند تر برسیم!
بنظر من,”دایره حل” که ویلیام گلاسر در کتاب “نظریه های انتخاب” بهش اشاره کرده,میتونه در این مورد کمک کنه!!!
یا حق…