جن وجود دارد؟

مراجع پسری ۱۰ ساله دارای ترس شدید نسبت به وجود جن در خانه.عرفان اواخر تابستان در منزل عمویش به همراه پسر عمو هایش که بزرگتر از خودش بودند، فیلمی در مورد جن میبیند و از آن زمان کنجکاوی اش افزوده شده و در اینترنت عکس هایی در این مورد را جستجو کرده و بر ترسش افزوده شده. مهرماه به منزل جدیدی نقل مکان میکنند و از ان زمان دیگر عرفان در اتاق خودش نه می خوابد و نه درس می خواند، تمرکزش را از دست داده و حالت چسبندگی نسبت به مادر پیدا کرده است. نشانه های غیر کلامی: ناخن جویدن، لرزش پا و دستش را محکم روی پایش می فشارد.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  ترس

3
نظر شما چیست؟

avatar
700
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
mohammadمهدیه نیکوییفاطمه انصاری Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام. در اینکه جن وجود دارد شکی نیست حتی سوره ای با این نام داریم،پس از اطرافیان و خانواده بخواهید وجود انرا انکار نکنند چون با توجه به جستجو در اینترنت حرف انها را قبول نکرده و این تضاد مشکل ساز می شود. سعی کنید اطلاعات درست او را افزایش دهید و با زبان کودکانه توضیح دهید اینکه انها نیز مثله ما مخلوقات خدایند اما مثله فرشته ها هستند و ما انها را نمیبینیم، اما به اذن خدا نمیتوانند با انسانها کاری داشته باشند، و در محلهای مشخصی دور از محل زندگی انسانها زندگی میکنند،فیلم ها هم فیلم هستند و ناشی از قدرت تخیل به همین دلیل اجنه را ترسناک نشان میدهند مثله فیلم دایناسورها و…اما ایا دایناسورها وجود دارندو…. موفق باشید.

مهدیه نیکویی
مهمان
مهدیه نیکویی

سلام
دو اتفاق ناراحت کننده و بحرانی در این سن برای کودک اتفاق افتاده است:
۱)ترساندن او از جن . ما فوبی جن هم داریم که فرد انقدر از دیدن جن می ترسد که جلوی عملکرد روزانه و تحصیلی و شغلی او را می گیرد.
۲)ترک خانه قبلی و انتقال به خانه جدید
همزمان شدن این ۲ اتفاق در مورد این کودک خود شاهدی است برای اینکه به کمک پدر و مادر احتیاج داریم تا این فرد ارتباط گرمی با پدر و مادر داشته باشد و حس امنیت را دوباره تجربه کند .
در مورد ترس از جن هم از او بیشتر سوال بپرسید که چه اطلاعاتی در مورد جن دارد؟خودش تا حالا چند بار جن دیده؟پدر و مادرش ،دوست و آشناها در محیط شهری تا به حال جن دیده اند؟ جن ها به کسانی که آسیب نمی رسانند هم کاری دارند ؟و …
در ضمن می توان موضوعات جالب و جذاب به او معرفی کرد تا اطلاعاتی در مورد آنها جست و جو کند .

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
اقتضای سن بچه که حساس به مسائل دینی و مدام در باره خدا و پیامبران وجن می پرسد توجه شود کمی با نادیده گرفتن خانواده و عدم تکرا ر در جلوی دوستان و حتی در زمان صحبت کردن با تلفن با سایر فامیل ها و عم توضیح اتفاقات گذشته می تواند از میزان ترس و بلد بودن بکاهد و اما پدر و مادر با خوابیدن در اتاق این بچه و با حساسیت زدایی منظم به این بچه می توانید کمک کنید با عوض کردن بحث و توضیح خوب و مختصر در برابر سوالات ایشان و عدم عکس العمل شدید خانواده هم می تواند کمک کننده باشد .