تصمیم گیری برای ازدواج

یکی از مراجعان بنده خانمی ۳۲ ساله هستند که تاکنون فرصت ازدواج برایش پیش نیامده است.جدیدا یکی از همکارانشان

که ۳۹ ساله و به گفته ی ایشان فردی مهربان و خوش رو است ولی  سیگار نیز می کشد و احتمالا از مواد مخدر دیگر نیز بی بهره

نبوده چون که به همین دلیل چند سالی استخدام شدنش به تعویق افتاده است, از ایشان خواستگاری نموده با این شرط که فعلا تا

مدتی موقت باشد.این خانم به دلیل اینکه به گفته ی خودش از تنهایی و حرف مردم خسته شده است کمی با اکراه راضی به ازدواج

می باشد .چون چند ماهی با هم در یک مکان کار میکنند نسبت به حسن نیت او نیز خوش بین است.

حتما بخوانید:  مشکل ارتباطی با خانواده همسر

گرچه بنده قصد دارم ایشان را به مرکز مشاوره ارجاع دهم ولی منتظر نظرات ارزشمندتان نیز هستم.

نظر شما چیست؟

11 نظرات فعال "تصمیم گیری برای ازدواج"

avatar
700
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
79053774
Guest

از نظر من این ازدواج نیاز به تامل بیشتری دارد و اگر سایر ویژگی های آقا مورد قبول است و فقط در این یک مورد مشکل وجود دارد بهتر است در حدود یک ماه تحت نظر مشاور و خانواده ها ارتباط داشته باشند تا خانم به این شناخت برسد که آیا می تواند با این مسئله کنار بیاید یا خیر.

ناصر فروهر
Guest

باید دقیقا بررسی بشه که نیت اقا از پیشنهاد ازدواج به صورت موقت چیه-و خانم به نظر من باید حتما چند جلسه مشاوره بره تا بتونه تو این زمینه تصمیم درستی بگیره- یه نقطه کور توی این قضیه هست که اگه عجولانه پیش نروند شاید خودشو نشون بده-این گفته خانم که از تنهایی و حرف مردم خسته شده باعث نشه که از چاله در بیاد و به چاه بیفته-

jafarzadeh
Guest

به نظر میرسه که این خانوم در پس صحبتاشون می خوان بگن که مهارت تصمیم گیری ندارن و درمانگر می تونن به ایشون تصمیم گیری را آموزش دهند.

fmohammadi
Guest

باسلام
اولا ازدواج موقتی از اسمش پیداست که عدم تعهد ونپذیرفتن مسئولیت را به یدک میکشد به خصوص اینکه اگر واقعا داشتن اعتیاد آقا حتمی باشد.
دومادرست است که خانم خلا هایی در زندگی دارد ولی چطور وبه چه صورتی قراراست این خلاها پر شود ،به نظر من بایستی کاملا شفاف سازی شود ونکات مثبت ومنفی این ازدواج بازگو شودوراه درست تصمیم گیری به خصوص در این سن به اوآموزش داده شود واگر باز هم به این ازدواج مایلند، بهتر است هردوبرای مشاوره ازدواج نزد متخصص امر بروند تا به شناخت بهتری از هم برسند ،واینکه ممکن است تصمیم عجولانه باعث شود او از چاله توی چاه بیفتد.
فریبا محمدی

104255cdf04
Guest

باسلام
به نظر من باتوجه به شرایط موجود نیاز به چندین جلسه مشاوره برای خانم و آقاوجود داردتاهرکدام بتوانندبه شناخت درستی از یکدیگربرسند.در موردنحوه تصمیم گیری باید نکات مثبت و منفی به خانم گفته شودودرنهایت خود اوباید تصمیم گیرنده اصلی باشد.
نرگس صادق پورسعیدی

shimamj
Guest

با سلام
به نظر من تنهایی خانم و حرف مردم دلیل قانع کننده ای برای خانم نمی باشد که بخواهد درحالی که به مصرف مواد آقا مشکوک است به این ازدواج راضی شود. من فکر می کنم خانم خودش را با این افکار گول می زند. این دلایل دلیل موجهی برای اینکه فرد از تنهایی بیرون بیاید و با کسی باشد که آینده روشنش در پس تردید است. قبول پیشنهاد ازدواج موقت اصلا عاقلانه نیست ازدواج موقت نمی تواند تضمین کننده تنها نبودن و بستن دهن مردم باشد. من فکر می کنم خانم به این آقا دل بسته و چون می داند آقا مسائلی دارد با این افکار خودش را توجیه می کند. بهتر است روی خلاء های زندگی خانم کار کرد.پیروی از نظریه انتخاب خییل می تواند برای این مراجع کارساز باشد. زیرا شک کردن به مسئه مواد آقا خیلی تعمق برانگیزد است حتی می تواند دلیل بسیار محکمی برای رد چنین پیشنهاد باشد.

1364
Guest

با سلام.
ازدواج نیاز به تامل و تصمیم گیری با در نظر گرفتن جوانب مختلف دارد.در صورت امکان با این اقا مشاوره داشته باشید و از انگیزه و اهداف او اطلاعات لازم کسب کنید ،ضمن اینکه بهتر است که به خانم هم یادداور شد ،ازدواج نا مناسب نه تنها تنهایی رو پر نمی کند ؛بلکه تنش و اضطراب بیشتری برای وی ایجاد می شود .بهتر استمزایا و معایب این ازدواج ربرای مراجع شما روشن شود.

sana52
Guest

با سلام
خانمها به خصوص با سن بالا مشکل جدی محدودیت در انتخاب دارند.از طرفی تجربه ازدواج نیز بسیار ارزشمند است.اگر آقا هم به جلسه مشاوره بیایند ودلیل تمایل به موقتی بودن ازدواج در آقا روشن شود،و این که چقدر به این ارتباط بها می دهند و مصمم هستند آشکار شود .اعتیاد احتمالی چقدر موثق است ؟آیا خانم این تمایل و توان را در خود می بینند که چالش بعدی زندگی شان کمک به همسر در ترک اعتیاد باشد؟یا نمی خواهند از چاله به چاه بیفتند؟ایشان از نظر سنی پختگی یک تصمیم گیری صحیح را دارند.اگر تضمین می خواهند این تضمین حتی برای افراد با تجربه ازدواج موفق نیز به صورت کامل وجود ندارد.

behnam
Guest

سید بهنام حسینی
من با نظر یکی از دوستان که گفته بودند که باید در مورد این ازدواج بیشتر دقت کرد، موافقم. با توجه به توضیحاتی که خود مراجع داشته، می توان به این مفهوم دست یافت که چون شرایط فعلی دشوار شده است، حاضر است با این شخص ازدواج کند. مصداق حرف من همان تنهایی و حرف های دیگران است. به نظرم، این خانم تمایل زیادی به ازدواج با این مرد را ندارد و تنها از روی اجبار حاضر شده است که ازدواج کند. بنابراین باید هدف اصلی هر کدام از طرفین بررسی شود و با توجه به خصوصیات هر کدام تصمیم نهایی تسط مراجع اتخاذ شود.

مهدیه نیکویی
Guest

سلام
من فکر میکنم یک اقای ۳۹ ساله دیگر باید خود را برای ازدواج اماده کرده باشد ،دلیل به تاخیر انداختن و ازدواج موقت چیست؟اینکه یک اداره یا سازمانی استخدام اقا را به تاخیر می اندازد به خوبی نشان می دهد که این اقا مشکلی دارند چون حتی یک ادره برای ۷،۸ ساعت کار (استخدام دائم)حاضر نیست ایشان را بپذیرد و حاضر به این ریسک نیست چطور این خانم می خواهد یک عمر به این فرد اعتماد کند؟به نظرم بهتر است معایب و مزایای این ازدواج را به خانم نشان داد و مهارت تصمیم گیری را به ایشان سپرد تا حالت نصیحت پیش نیاید.

09336077510
Guest

سلام
محمد رئوف فتاحی
به نظر من این خانم باید از این آقا بخواهد دلیل موقت بودن چیه؟ ایا شناخت بهتر از خانم است که می تواند دوران نامزدی را زیادتر کرد .ثانیا: ایا آزمایش کردن خود است مبنی بر توانایی اداره کردن زندگی است ، که بهتر است با یک بیوه بصورت موقت ازدواج کند که هم نیاز جنسیش رو برآورد می کند هم خودش رو می آزماید.
والا این خانم بایدانتخاب کند که آیا حرف مردم رو قبول کند یا اینکه ممکن است یه ازدواج موقت داشته باشد بعدا بیوه شود.