ترس از ازدواج

مورد پسری۲۱ساله است که چند ماهی است سربازی اش تمام شده و الان به کار چسبیده و درامد نسبتا خوبی دارد می خواهد ازدواج کند ولی با دیدن دختران امروزی در بین اقوام یا محل کار شک و تردید وجودش را فرا گرفته و به هیچ دختری اطمینان ندارد چطور میتواند دختر مناسبی را انتخاب کند لطفا راهنمای کنید.

حتما بخوانید:  دروغ گویی و پرخاشگری همسر

نظر شما چیست؟

4 نظرات فعال "ترس از ازدواج"

avatar
700
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
20
Guest

با سلام بختیار تابعی هستم
دوست دار همه انسانها:بختیار تابعی هستم
کبوتر با کبوتر باز با باز می کند پرواز
آری هر انسانی نهایتا به دنبال نیمه واقعی خود می گردد نه نیمه ای از انچه که برزبان می آورد ما اگربا ویژگیهای زیر با قضیه ازدواج پیش برویم این نگرانی کنم خواهد شد
۱-سابقه خانوادگی
۲-دوستان
۳-رابطه اش در بین خانواده مبدا خصوصا مادر و برادرانش
۴-فرهنگ طرفین
۵-توجه به وضعیت اقتصادی -معیشتی ایشان
ونهایتا فتوکل علی الله فهو حسبه
ازدواج سالمی را برای تمام جوانان مرز و بوممان آرزومندم

sana52
Guest

سلام
با مقداری صبر و عجله نکردن در ازدواج اولا این کار را قدری به تاخیر اندازد در مرحله بعد با توجه به افرادی که در فامیل و اطرافیان زندگی موفقی دارند و یا عواملی که در اطرافش باعث شکست افراد شده اند ، این موارد را لیست کند از مطالعه و تجربه اطرافیان موفق نیز غافل نشوند .

فاطمه انصاری
Guest

با سلام
نگرانی ایشان قابل درک است اما هنوز هم انسانهای شریف بسیارند،انسان موجود مختاری است که قدرت تعقل دارد! ابتدا از او بخواهید خواسته ها و معیارهایش را برای ازدواج تعیین و اولویت بندی نماید (مثلا در زمینه مسائل مذهبی، سرگرمی ها، رابطه با دوستان و خانواده همسر و…) ، اگر اینقدر نگران است انتخاب را به مادر و خانواده بسپارد ( معمولا پسرها به ظاهر توجه دارند اما خانوده مسایل مهمتری چون فرهنگ خانواده، اخلاق و … را در نظر میگیرند )و پس از تحقیقات مناسب از همسایه و محل کار، در مورد مسائل مهم زندگی نیز با او به تفاهم برسد.
موفق باشید

mohammad
Guest

با سلام (حمیرا صباغی )
اینکه ایشان شرایط ازدواج را دارند ولی در اثر مسائل و مشکلات اطرافیان قدرت تصمیم گیری و انتخاب ندارند دچار تحریف شناختی (تعمیم )شده اند لذا با مشخص کردن معیارهای خودشان برای ازدواج و دلایل کافی و قدرت تمیز و با کمک خانواده نسبت به این امر اقدام نمایند و شما روی افکار ایشان اقدامات لازم را انجام دهید.