بی خوابی (خاتمی)

سلام دوستان.مادری مراجعه کرد و در مورد بی خوابی دختر ۱۷ ساله اش بسیلر نگران بود. با توضیحاتش به این برداشت ها رسیدم:به دلیل اعتیاد پدر دو سال است که پدر با آنها زندگی نمی کند. وضعیت اقتصادی بسیار پایینی دارند از طریق کار کردن مادر به طوری که برای خرید لباس و سایر ملزوات در سختی اند. بسیاری از وسایل معمول زندگی های الان مانند کامپیوتر و تلویزیون را ندارند.با اقوام هم ارتباطی ندارند. مادر اظهار کرد که همیشه دخترش از تنها بودن و نداشتن دوست گله می کند.تک فرزند است.اما در مدرسه درسخوان و فعال است و تمام نمراتش متوسط یه بالاست.به گفته مادر دوماه است که مشکل بی خوابی شدیدی پیدا کرده و چند باری اقدام به مشاوره کرده اما به دلایلی ناتمام مانده است. سؤالش این بود که آیا او را به دکتر ببرم تا دارو مصرف کند یا خیر؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  عدم فراموشی خاطرات(محدثه بخشی)

6
نظر شما چیست؟

avatar
700
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
mehranناصر فروهرmohammad104255cdf04حصارپروزه Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
m.sd
مهمان
m.sd

با سلام
(سلطان دوست)
دختر در سن نوجوانی به سر می برد. مقایسه خود با همسالان بررسی مداوم زندگی خانوادگی خود احساس تنهایی و احتمالا این نکته که مجبور است همه چیز را بپذیرد و تحمل کند تا مادر ناراحت نشود از جمله مسائلی است که ذهن این نوجوان را به خود درگیر کرده (با توجه به مراجع مشابهی که داشتم این موارد را ذکر کردم) احتمالا در هنگام خواب دختر دچار نشخوار فکری های مداوم می شود و مانع از خواب می شود. حضور خود دختر در جلسه مشاوره الزامی است تا به تشخیص صحیح برسید و چون احتمال وجود طرحواره های نا ایمن در دختر است به نظر از نظریه شناختی پیش بروید موثر تر باشد.

حصارپروزه
مهمان
حصارپروزه

با سلام به نظر من هم باید با خود دختر مشاوره کرد و علت را جویا شد و گرنه مشاوره با مادر به درد نمی خورد اگر هم مادر نگران است و مراجع مادر است که مسئله تفاوت پیدا می کند مسئله مهم این است که شما تشخیص دهید یک مادر نگران مراجع شما است و یا آنکه یک دختر دچار مشکل در خوابیدن ؟ بعد از این تشخیص است که می توانید مشاوره را انجام دهید .

104255cdf04
مهمان
104255cdf04

باسلام (نرگس صادق پورسعیدی)
باتوجه به اینکه پدراو باآنهازندگی نمیکند این دختر ازتوجه پدر محروم است واینکه اودرسن نوجوانی بسرمیبردونیازهای خاصی دارد که ممکن است باتوجه به شرایط زندگی فعلی او برآورده نشوند واین افکار موجب بیخوابی اوباشدپس بهتر است برای مشخص شدن علت این مشکل باخود مراجع جلسات مشاوره فردی داشته باشید.
موفق باشید

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام حمیرا صباغی )
رابطه ی مادر با دختر /و اینکه پدر را ملاقات می کند یا نه /اینکه دوست صمیمی ندارد و بیشتر روی در س تاکید دارد از لحاظ پیشرفت تحصیلی خوب است و سعی کنید از این جنبه برای بالا بردناعتمد به نفس ایشان استفاده نمایید و بعد از برقراری رابطه با ایشان در زمینه ی توانمند سازی ایشان در پذیرفتن شرایط کار کنید و با افکار ازار دهنده ایشان چالش نمایید و بویژه شرایط مالی سخت در این سن بسیار ازار دهنده است با تجربه کردن شرایط سخت در جلسات مشاوره ااحساسات سرکوب شده را تعدیل نمایید.

ناصر فروهر
مهمان
ناصر فروهر

سلام
با توجه به مقطع خاص سنی دختر و حساسیت هاس سن بلوغ و شرایط ویژه ای که دختر با ان دست به گریبان است و خیلی چیز های دیگر همچون وضعیت مالی بد انها و نداشتن ارتباطات خانوادگی با اقوام و دوستان و اشنایان دور از تصور نیست که به وضعیت دچار شده است-
مشاوره تخصصی با دختر در اولویت است.
همچنین بعد از مشاوره تخصصی و بهبود حال دختر خانم باید تمهیداتی پیش بینی بشه برای اینکه خانواده دختر با رضایت خودشان به موسسات حمایتی معرفی بشوند از قبیل بهزیستی یا کمیته امداد
موفق باشید

mehran
مهمان
mehran

سلام
سن نوجوانی سنی که رقابت توش زیاده بعضی چیزایی ک هست طبیعیه،
ولی باید حواست باشه ک مادر مذهبی یا نه وقتی دختر علاقه ب دوستی نشون میده احتمالا با سرکوب یا جلو گیری مادر روبه رو میشه از این جنبه هم سعی کن بررسی کنی