بهبود درک مطلب(خاتمی)

سلام دوستان. پیرو مشکل یکی از آشنایانم در مورد دختر کلاس دومی اش یک سؤال داشتم که اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون می شوم. برای بهتر شدن درک مطلب دانش آموز دوم ابتدایی چه تمرین هایی می توان انجام داد؟؟(مطالب را کلمه به کلمه و درست می خواند اما در نهایت نمی تواند تشخیص دهد که چه گفته ؟انگار تا به آخر مطلب می رسد یادش می رود چه بوده ، حتی در مورد مسائل ریاضی اش هم این گونه است نمی تواند تشخیص دهد که مسئله از او چه خواسته است؟؟)

حتما بخوانید:  اعتیاد

نظر شما چیست؟

3 نظرات فعال "بهبود درک مطلب(خاتمی)"

avatar
700
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
sana52
Guest

سلام
تمرین های حفظ شعر ، داستان و ضرب المثل وبازی با کلمات به تقویت ذهن کمک می کند هر چند بهتر است از نظر میزان آموزش پذیری مورد سنجش قرار گیرد و شاید برای آموزش نیاز به وسایل کمک آموزشی بیشتری باشد . تمرین های تیز کردن حواس تمرکز وی را افزایش می دهد . میزان اضطراب را در وی مشاهده کنید و اندازه بگیرید. خانواده اش را به حمایت بدون مقایسه و سرزنش از وی ترغیب کنید .

شفيعي
Guest

با سلام
نظر دوستمان درست است اما می توان کار دیگری نیز انجام داد و آن اینکه به او تندخوانی آموزش داده شود احتمالاً این دانش آموز کند خوان است و در کند خوانی اکثر تا به آخر جمله می رسند اول جمله را فراموش می کنند پس اگر به او آموزش داده شود که سریع تر بخواند و جمله را به طور کامل بتواند در یاد نگه دارد مشکل می تواند حل شود
با آرزوی موفقیت

m.sd
Guest

با سلام
باید ابتدا به ساکن هوش کودک سنجیده شود و سپس اختلال یادگیری او
برای هر دو مورد آزمون های استاندارد وجود دارد
برای درمان اختلال یادگیری کتاب های دکتر تبریزی رو معرفی میکنم