بهبود درک مطلب(خاتمی)

سلام دوستان. پیرو مشکل یکی از آشنایانم در مورد دختر کلاس دومی اش یک سؤال داشتم که اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون می شوم. برای بهتر شدن درک مطلب دانش آموز دوم ابتدایی چه تمرین هایی می توان انجام داد؟؟(مطالب را کلمه به کلمه و درست می خواند اما در نهایت نمی تواند تشخیص دهد که چه گفته ؟انگار تا به آخر مطلب می رسد یادش می رود چه بوده ، حتی در مورد مسائل ریاضی اش هم این گونه است نمی تواند تشخیص دهد که مسئله از او چه خواسته است؟؟)

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  عدم کنترل عصبانیت

3
نظر شما چیست؟

avatar
700
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
m.sdشفيعيsana52 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
sana52
مهمان
sana52

سلام
تمرین های حفظ شعر ، داستان و ضرب المثل وبازی با کلمات به تقویت ذهن کمک می کند هر چند بهتر است از نظر میزان آموزش پذیری مورد سنجش قرار گیرد و شاید برای آموزش نیاز به وسایل کمک آموزشی بیشتری باشد . تمرین های تیز کردن حواس تمرکز وی را افزایش می دهد . میزان اضطراب را در وی مشاهده کنید و اندازه بگیرید. خانواده اش را به حمایت بدون مقایسه و سرزنش از وی ترغیب کنید .

شفيعي
مهمان
شفيعي

با سلام
نظر دوستمان درست است اما می توان کار دیگری نیز انجام داد و آن اینکه به او تندخوانی آموزش داده شود احتمالاً این دانش آموز کند خوان است و در کند خوانی اکثر تا به آخر جمله می رسند اول جمله را فراموش می کنند پس اگر به او آموزش داده شود که سریع تر بخواند و جمله را به طور کامل بتواند در یاد نگه دارد مشکل می تواند حل شود
با آرزوی موفقیت

m.sd
مهمان
m.sd

با سلام
باید ابتدا به ساکن هوش کودک سنجیده شود و سپس اختلال یادگیری او
برای هر دو مورد آزمون های استاندارد وجود دارد
برای درمان اختلال یادگیری کتاب های دکتر تبریزی رو معرفی میکنم