بدبینی نسبت به والدین-میرنعمت غیبی

مراجع دانش آموز سوم ریاضی فرزند دوم خانواده است وفرزند اول خانواده پسر دانشجوی رشته مهندسی عمران در دانشگاه سراسری وهمچنین در شرکت خصوصی شاغل پاره وقت است پدر کارمند بانک ومادر خانه دار است تحصیلات پدر دیبلم ومادر فوق دیبلم است بین پدر ومادر تنش است پدر اذعان می کند که هر مرد باید حداقل یک دوست از جنسمونث داشته باشد وشدیدا بر سر این مساله اختلاف دارند ودانش اموز اعتراف می کند که پدرش با یک زن دیگر ارتباط جنسی برقرار کرده وخودش دیدهاست و به مادرش شک دارد واحساس می کند که با مردان غریبه ارتباط دارد واین را از روی برخی اعمال ورفتار مادرش حدس می زند از جمله آریش غلیظ مادر هنگام رفتن به خرید وامثال اینها

حتما بخوانید:  محسن سدیدی ( دانش آموز بی انگیزه)

نظر شما چیست؟

6 نظرات فعال "بدبینی نسبت به والدین-میرنعمت غیبی"

avatar
700
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
a.rostami
Guest

سلام؛ فکر نمی کنم بتونیم بطور کامل به حرف های پسر اعتماد کنیم پس بهتر است با والدین مراجع ملاقات کرده و علاوه بر اینکه از لحاظ ظاهری میتوانیم با صحبت های پسر مقایسه کنیم، می توانیم از طریق ارزیابی از روابط زوجین مطلع شده و به علت نگرانی های پسر آگاهی پیدا کنیم.

salahshor
Guest

با سلام وخسته نباشید
آیا فقط این فرزند ازین رابطه خبر دارد و یا شک دارد یا بقیه فرزندان هم اینطوری فکر می کنند؟

sana52
Guest

با سلام
این دانش آموز از آمدن به مشاوره خواستار چیست ؟ حاضر است در حضور والدین این چیز هایی که می گوید شفاف سازی و حل و فصل شود؟ از مشاور چه توقعی دارد ؟ مداخله کند؟ایشان را درک کند؟یا چیز دیگر؟

mohammad
Guest

با سلام (حمیرا صباغی )

سن ایشان سن نوجوانی و شک هست و دودلی به خصوص در صورت شکاف بین والدین سعی نمایید با اعتماد سازی و همدلی و پذیرش احساسات شان رابطه خوب با ایشان برقرار نمایید تا بتوانید از والدین ایشان هم در جلسات برای کمک به ایشان بهره ببرید به عنوان مشکل درسی از والدین بخواهید در مدرسه حاضر شوند البته قبل از دعوت اطمینان را به پسر بدهید که گفته های ایشان حفظ خواهد شد و بررسی نکمایید ایشان رابطه ی مادر با پدر را شاهد نبوده اند و با خانواده در مانی بهتر می توانید درمان را انجام دهید و اینکه ارایش دلیل رابطه با دیگران نیست و شاید مادر به خاطر لجبازی با همسر این رفتار را دارند با اصلاح رابطه ی پدر با مادر و با این پسر به بهتر شدن اوضاع کمک نمایید.

farhadi sajjad
Guest

سلام(سجاد فرهادی)
در مورد این مراجع ابتدا باید مطمین بشویم که آیا این شرایط در خانواده واقعا وجود دارد یا نه.
چون بعید نیست که نوجوان که فشار بلوغ را تجربه می کند دچار تصویرسازی های ذهنی در مورد روابط خارج از قاعده شود، البته این مهم با صحبت کردن با پدر و مادر و دریافت نشانه های کلامی و غیر کلامی از آنها قابل فهم است.
البته که وجود واقعی این مشکل با توجه به سرمشق گیری که فرزند از والدین کرده به این سادگی قابل حل شدن نیست.چرا که در فرهنگ ما توافق طرفین بر رابطه داشتن هر کدام با دیگری اصلا پذیرفته نیست و یقینا نوجوان فشار زیادی را از سوی جامعه تحمل می کند…

مهدیه نیکویی
Guest

سلام
من هم در مدرسه شاهد اینگونه بدبینی ها نسبت به والدین هستم .به نظر بنده بهتر است از والدین دعوت کنید و با انها کار کنید،از خانواه درمانی نیز میتوانید استفاده کنید.