بدبینی(ارائه دهنده بختیارتابعی)

با سلام

همکارمعلمی داریم که به شدت بدبین است و هرکاری برای اینکه نشان دهیم که او را دوست داریم باور نمی کند بیان می کند که شما فقط به فکر خودتان هستید ایشان دوسال مانده تا بازنشسته شوند البته با مدیر یکی دوبار برسر غیبت ایشان نزاع کوچکی داشته اند ومدیر نیز دید مثبتی نسبت به ایشان ندارد لطفا راهکار خودتان را ارائه دهید.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  نا اميدي

5
نظر شما چیست؟

avatar
700
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
مهدیه نیکویی123456ملک جعفریان1364sana52 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
sana52
مهمان
sana52

سلام
دلیل این که اصرار دارید ایشان به محبت شما پی ببرند چیست ؟ آیا ایشان مراجع شما هستند ؟ اصرار شما ممکن است ایشان را حساس تر کند .به هر حال ایشان اگر خواستار رابطه یا تغییر باشند شما می توانید به ایشان مشاوره بدهید و یا روی شناختهای ایشان کار کنید .در غیر این صورت صبور باشید تا بالاخره متوجه اشتباه خود بشوند /.

1364
مهمان
1364

سلام
به نظرم باید،ریشه بدبینی را پیدا کنید . این بدبینی فقط در محیط کاری و با همکاران می باشد یا خارج از محیط کاری هم وجود دارد؟احتمال دارد که مواردی تو زندگی همکار شما وجود داشته که باعث بدبینی و عدم اعتماد در وی شده باشد.سعی کنید،با وی رابطه ای توام با اعتماد برقرار کنید.اگر ایشان باز اعتماد نکردند، سعی کنید ،یک سری فعالیتها برای ایشان انجام دهید تا به تدریج به حسن نیت شما پی ببرند. مرحله ی بعد می تونید با توجه به مشکل راه درمان را انتخاب کنید. معمولا در زمینه بدبینی استفاده از روشهای شناختی موثر می باشد.
موفق باشید(ابراهیمی)

ملک جعفریان
مهمان
ملک جعفریان

با سلام به نظر من اینگونه افراد چون خودشان تو این زمینه مشکلاتی دارن بقیه رو مثل خودشون میبینن و به همه بدبینند بدبینی این فرد از چه زمانی شروع شده یا تشدید شده؟

123456
مهمان
123456

ایشان برای این مشکلشان به شما مراجع کردند؟
امکان دارد خودشان را یک ادم واقع بین بدانند و راهکارهایی که شما میخواهید اعمال کنید را قبول نکنند.
دلیل اینکه شما ایشان را بد بین خطاب میکنید چیست؟ شاید دنبال جلب توجه هستند!
(محدثه بخشی)

مهدیه نیکویی
مهمان
مهدیه نیکویی

سلام
احتمالا وقتی این دوست نداشتن را مطرح می کنند بقیه سعی دارند ایشان را قانع کنند که دوستشان دارند و این برای ایشان خوشایند است ،یعنی دیگران به طور غیرمستقیم این رفتار ایشان را تقویت می کنند .