بدبینی(ارائه دهنده بختیارتابعی)

با سلام

همکارمعلمی داریم که به شدت بدبین است و هرکاری برای اینکه نشان دهیم که او را دوست داریم باور نمی کند بیان می کند که شما فقط به فکر خودتان هستید ایشان دوسال مانده تا بازنشسته شوند البته با مدیر یکی دوبار برسر غیبت ایشان نزاع کوچکی داشته اند ومدیر نیز دید مثبتی نسبت به ایشان ندارد لطفا راهکار خودتان را ارائه دهید.

حتما بخوانید:  پدر مخالف ازدواج دخترش است

نظر شما چیست؟

5 نظرات فعال "بدبینی(ارائه دهنده بختیارتابعی)"

avatar
700
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
sana52
Guest

سلام
دلیل این که اصرار دارید ایشان به محبت شما پی ببرند چیست ؟ آیا ایشان مراجع شما هستند ؟ اصرار شما ممکن است ایشان را حساس تر کند .به هر حال ایشان اگر خواستار رابطه یا تغییر باشند شما می توانید به ایشان مشاوره بدهید و یا روی شناختهای ایشان کار کنید .در غیر این صورت صبور باشید تا بالاخره متوجه اشتباه خود بشوند /.

1364
Guest

سلام
به نظرم باید،ریشه بدبینی را پیدا کنید . این بدبینی فقط در محیط کاری و با همکاران می باشد یا خارج از محیط کاری هم وجود دارد؟احتمال دارد که مواردی تو زندگی همکار شما وجود داشته که باعث بدبینی و عدم اعتماد در وی شده باشد.سعی کنید،با وی رابطه ای توام با اعتماد برقرار کنید.اگر ایشان باز اعتماد نکردند، سعی کنید ،یک سری فعالیتها برای ایشان انجام دهید تا به تدریج به حسن نیت شما پی ببرند. مرحله ی بعد می تونید با توجه به مشکل راه درمان را انتخاب کنید. معمولا در زمینه بدبینی استفاده از روشهای شناختی موثر می باشد.
موفق باشید(ابراهیمی)

ملک جعفریان
Guest

با سلام به نظر من اینگونه افراد چون خودشان تو این زمینه مشکلاتی دارن بقیه رو مثل خودشون میبینن و به همه بدبینند بدبینی این فرد از چه زمانی شروع شده یا تشدید شده؟

123456
Guest

ایشان برای این مشکلشان به شما مراجع کردند؟
امکان دارد خودشان را یک ادم واقع بین بدانند و راهکارهایی که شما میخواهید اعمال کنید را قبول نکنند.
دلیل اینکه شما ایشان را بد بین خطاب میکنید چیست؟ شاید دنبال جلب توجه هستند!
(محدثه بخشی)

مهدیه نیکویی
Guest

سلام
احتمالا وقتی این دوست نداشتن را مطرح می کنند بقیه سعی دارند ایشان را قانع کنند که دوستشان دارند و این برای ایشان خوشایند است ،یعنی دیگران به طور غیرمستقیم این رفتار ایشان را تقویت می کنند .