با پدر مخالف ازدواج چه باید کرد؟-محمداسمعیل جعفری

دختر خانمی که در پیش دانشگاهی  تحصیل می کند با پسری از اقوامشان آشنا شده است .که این پسر جدیدا در دانشگاه امام حسین (ع) پذیرفته شده و بعد از فارغ التحصیلی استخدام سپاه پاسداران خواهد شد.پسر به گفته ی این دختر خانم و همچنین نظر خود بنده (برای انتخاب رشته قبلا  به بنده مراجعه نموده بود ) بسیار مودب و معتقد  است .بسیار نیز به این دختر ابراز عشق میکند.ولی پدر دختر به دلیل اختلافات گذشته با خانواده پسر شدیدا مخالف است. پسر از طریق پا در میانی اقوام نیز اقدام به خواستگاری نموده ولی نتیجه نداشته است.مدت یک سال و نیم است که از طرف پسر اصرار و از طرف پدر دختر انکار .بنده بعد از شنیدن حرف های این دختر خانم از او خواستم که  شماره تماس پدرشان را بدهد تا تلفنی و در صورت لزوم حضوری با ایشان نیز صحبت کنم و لی به شدت ترسید و اظهار کرد ابدا با پدرش صحبت نکنم. حالا به نظر شما بنده برای به سرانجام رساندن این عشق پاک چه باید بکنم؟ آیا با پدر دختر در هر صورت صحبت نمایم؟ اگر نه چاره چیست؟

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  اعتیاد

2
نظر شما چیست؟

avatar
700
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
mohammadفاطمه انصاری Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام.
علت اختلافات گذشته را بررسی نمایید اگر ریشه دار بودند یا به قدری مهم هستند که گذر زمان ان را چندان کمرنگ نساخته ازدواج این دو توصیه نمیشود چرا که زخم های کهنه سرباز کرده و این عشق پاک را برای زوج جدید تلخ میسازد اما اگر مسئله لجبازی کودکانه یا اختلافی جزیی باشد میتوان امیدوار بود، در اینصورت از دختر بخواهید تا یکی از اعضای فامیل یا خانواده که پدر تابع ایشان است و از او حرف شنوی دارد وساطت نموده و پدر را راضی نماید، چرا که دخالت مستقیم مشاور و سعی در جلب تایید والدین مسئولیت این ازدواج را تا حد زیادی معطوف مشاور خواهد کرد.
موفق باشید.

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی ۹
اینکه در کشور مادر خانواده ها تاثیر زیادی دارند را نباید ساده تلقی کرد لذا از ریش سفیدان خانواده یشان کمک بگیرنند و البته مسئله مهم دلایل اقا برای ازدواج با این خانم را بررسی نمایید از همان ابتدا داشتن مشکل با همدیگر چندان عواقب و نتایج راحتی بدنبال ندارد لذا با حل این مسائل و با اگاهی تصمیم مهم زندگی را بگیرنند تا بعدها قربانی خانوتده ها نشونند به خصوص در برخی فرهنگ ها این اختلا فات غیر قابل حل و تا سالیلن سال با کوچکترین مشکل سرکوب بر اینکه ما از هماان ابتدا این خانواده را قبول نداشتیم منجر می شود .