اگر کوسه ها آدم بودند….

 

دختر کوچولو پرسید: اگر کوسه ها آدم بودند، با ماهی های کوچولو مهربانتر می شدند؟

آقای کی گفت : اگر کوسه ها آدم بودند، توی دریا برای ماهی ها جعبه های محکمی می ساختند، و…. همه جور خوراکی توی آن می گذاشتند، مواظب بودند که همیشه پر آب باشد. برای آن که هیچ وقت دل ماهی کوچولو نگیرد، گاهگاه مهمانی های بزرگ بر پا می کردند، چون که گوشت ماهی شاد از ماهی دلگیر لذیذتر است !

برای ماهی ها مدرسه می ساختند و به آن ها یاد می دادند که چه جوری به طرف دهان کوسه شنا کنند درس اصلی ماهی ها اخلاق بود به آن ها می قبولاندند که زیبا ترین و باشکوه ترین کار برای یک ماهی این است که خودش را در نهایت خوشوقتی تقدیم یک کوسه کند

حتما بخوانید:  حکایت چهار کس که زبان هم را نمی فهمیدند

به ماهی کوچولوها یاد می دادند که چطور به کوسه ها معتقد باشند و چه جوری خود را برای یک آینده زیبا مهیا کنند آینده ای که فقط از راه اطاعت به دست می یایید

اگر کوسه ها آدم بودند، در قلمروشان البته هنر هم وجود داشت: از دندان کوسه تصاویر زیبا و رنگارنگی می کشیدند، ته دریا نمایشنامه به روی صحنه می آوردند که در آن ماهی کوچولو های قهرمان شاد و شنگول به دهان کوسه ها شیرجه می رفتند. همراه نمایش، آهنگهای مسحور کننده یی هم می نواختند که بی اختیار ماهی های کوچولو را به طرف دهان کوسه ها می کشاند.

حتما بخوانید:  سخنان زیبای دکتر وین دایر

 

منبع:double-happiness.blogfa.com

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


1
نظر شما چیست؟

avatar
700
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
محمداسمعیل جعفری Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمداسمعیل جعفری
مهمان
محمداسمعیل جعفری

اگر کوسه ها آدم بودند ماهی کوچولو ها هم آدم بودند .کوسه ها که آدم بد می شدند به سرزمین ماهی کوچولو ها که آدم خوبا بودند حمله میکردند و یه تعداد از ماهی کوچولو ها برای دفاع از سرزمینشون به جنگ کوسه ها می رفتند و آنها را بیرون می کردند و یه تعدادشون تو این جنگ می مردند تا ماهی کوچولوهای بعدی بدون ترس از حمله کوسه ها راحت زندگی کنند.