اهمالکاری-میرنعمت غیبی

دانش‌آموزی است در کلاس چهارم تجربی، فرزند دوم خانواده است و دو تا خواهر یکی بزرگتر از خودش در سال دوم در رشته حسابداری در دانشگاه سراسری ارومیه مشغول تحصیل است و خواهر کوچکتر سال سوم راهنمایی مشغول تحصیل است از تفاوت، مقایسه کردن و تبعیض قایل شدن پدرش از یک طرف، بیماری MS مادر و اهمالکاری و به تأخیر انداختن مطالعاتش سخن به میان آورده و اخیراً هم مطالبی را که مطالعه می‌کند مغزش هنگ می‌کند و انگار که هیچ متوجه نمی‌شود با خواهر کوچکش دعوا می‌کند و کارهایی از این قبیل را انجام می‌دهد و برنامه مطالعه می‌خواهد.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  دانش آموز دوم تجربی(محدثه بخشی)

4
نظر شما چیست؟

avatar
700
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mohammad123456shokofe_ kazemymskhatami66 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
mskhatami66
مهمان
mskhatami66

خاتمی
باسلام
در مورد رفتار پدر به نظرم نمی شود تمام حرف های مراجع را پذیرفت. باید با پدر هم صحبت شود. شاید دلیل این حس او حسادتی باشد که به خواهرش دارد. این مورد جای بررسی بیشتری دارد…
مورد بیماری مادر را باید با همدلی و درک ،کمک به پذیرش کرد. در این موارد باید گفته شود که تغییر بعضی مسائل از دسترس انسان خارج است و تلاش برای مبارزه با آن انرژی را به هدر می دهد. بهترین کار در این حالت پذیرفتن این مسئله و سعی در عادی کردن روند کارها با درنظرگرفتن محدودیت های این بیماری است. لازم است بدانیم افراد مبتلا به این بیماری بیشتر از هرچیز به توجه نیاز دارند تا ترحم.
و در مورد اهمال کاری در درس باید با کمک خودش برنامه ریزی درسی را انجام دهیم. مخصوصا که سال کنکورش است با مشخص کردن هدفش سعی کنیم خود را متعهد به برنامه کند.شاید نیاز به بیان روش های صحیح مطالعه و افزایش تمرکز هم باشیم.

shokofe_ kazemy
مهمان
shokofe_ kazemy

این مراجعه باید کارهایش رااولویت بندی کند،اشخاص برای خود وظایف گوناگونی را در نظر می گیرند. هرکسی باید بتواند کارهای با اهمیت تر را با اولویت اول انجام دهد. این تقسیم بندی، بی شک مراجع را مقید خواهد کرد تا به کاری که فوریت بیش تری دارد، بیندیشید. در این مورد، اگر به طور جدی در انجام آن تسریع نکند، اهمال کاری ش در سایر امور نیز تأثیر خواهد گذاشت.اهمال کار برای درمان خویش پیش از هر چیز باید از عامل تقویت و ماندگار شدن اهمال کاری بپرهیزد؛ یعنی از توجیه کارهای خویش اجتناب کند و توجه داشته باشد که خود را گول نزند.می توان جلسه مشاوره ای نیز با پدر این خانواده برگزار کرد تا علت این تبعیض را جویا شدواین امر نیز میتواند بر اهمالکاری دانش آموز تاثیر بگذارد

123456
مهمان
123456

به علت مشکلات خانوادگی که دارد نمیتواند تمرکز کند پس روی تمرکزش کار کنید. از روش برون ریزی افکار منفی و توقف فکر استفاده کنید.با همکاری خودش یک برنامه پیشنهادی برای مطالعه تنظیم کنید.
از خانواده اش بخواهید به مدرسه بیایند و با آنها صحبت کنید و بررسی کنید که آیا واقعا در خانه به او بی توجهی میشود یا خیر؟
(محدثه بخشی)

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
یکی از مشکلات رایج در دوره قبل از کنکور وجود اضطراب زیاد و بلا تکلیفی از اینکه ایا تلاشش نتیجه خواهد داد یا نه لذا منجر به اهمالکاری بچه ها می گرردد اول از همه انگیزه ایشان را بالا ببر ید و بعد از خودش بخواهید برنامه ای را اول خودشان بنویسند ریز به ریز فعالیت های روزانه هم در یک دفتر جداگانه و بعد با کمک هم وقت های مطالعه و خالی را در بیاورید و قرادادببندید که در صورت عدم تعهد به برنامه جریمه ای طبق نظر خود انجام دهد و مسئله مهمتر بیماری مادرشان هست که باید بر پذیرش ایشان کار نمایید تا استانه ی تحمل را بالا ببرید .