امید به زندگی ( 14 ساله)

مراجع دختری ۱۴ ساله است که چندی پیش پدر و مادرش از یکدیگر جدا شده اند.مادر ازدواج مجدد کرده است و نمیتواند دختر را بپذیرد، پدر اعتیاد شدید به شیشه دارد،به خاطر همین او پیش مادر بزرگ خود زندگی میکند.این درحالی است که مادر بزرگ او به شدت سخت گیر است و به خاطر شرایط پسرش از نوه اش دل خوشی ندارد .به خاطر این شرایط، دختر از زندگی بسیار ناامید شده است ، از نظر درسی وضعیت بسیار بدی دارد،مدام دروغ میگویدو احتمال دارد از خانه فرار کند .البته مسئله ی فرار از خانه را یک بار در به طور ضمنی مطرح کرد.
لطفا راهنمایی کنید که چگونه میشود به این دختر دوباره امید داد ، لازم به ذکر است که مادر بزرگ این دانش آموز علاقه ای به حل شدن مشکلات نوه اش ندارد و فکر میکند در همین حد که از نظر اقتصادی نیازهای او را تامین میکند ،کافی است.
معادی

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  نا اميدي

4
نظر شما چیست؟

avatar
700
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
leilasanamشفيعيmaryam Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
maryam
مهمان
maryam

الان تنها تکیه گاه این دختر مادر بزرگش است و شما باید به هر شیوه ای که امکانش هست مادربزرگ را وارد جلسات درمان کنید . به مراجع بگویید برای اینکه مشکلاتت حل شوند باید مادربزرگ را در جریان بعضی مسائل قرار داد. این آگاهی را به مادربزرگ بدهید که امکان هرنوع اتفاقی (من جمله فرار از خانه) توسط نوه اش وجود دارد. گاهی اوقات ناآگاهی مراجعین باعث ایجاد مسائلی میشود که پشیمانی بعد دیگر فایده ای ندارد.

شفيعي
مهمان
شفيعي

با سلام
من نیز با نظر دوستمان موافقم اما می توانیم با خود او بیشتر صحبت کرد و این شرایط را برایش از زاویه دیگری نشان داد و اینکه خودش چگونه می تواند این شرایط را تغییر دهد نه اینکه بخواهد دیگران را تغییر دهد بلکه تغییر را از خودش شروع کرده و بتواند حداکثر استفاده را از شرایط ببرد
با آرزوی موفقیت

sanam
مهمان
sanam

با سلام(مکتوبیان)
پیشنهاد من در مورد این مراجع، تاکید بر استعدادهای او و بزرگ کردن آنهاست. باید با انجام این کار به ایشان امید داد که به واسطه توانایی هایش، می تواند به موفقیت و در نهایت ازدواج خوبی برسد. بنابراین انگیزه بهترین نیرویی است که او را شاداب نگه می دارد. موفق و پیروز باشید.

leila
مهمان
leila

سلام . صحبت با مادر بزرگ و کشوندن اون به جلسات مشاوره خوبه اما به این مسله هم باید توجه کرد که حتی مادربزرگم این دختر نوجوان رو قبول نداره. ممکن بعدا شرایط رو تو خونه بهش سختر کنه . باید غیر مستقیم و خیلی آورم وارد این جریان بشه مثلا از طریق مشاور مدرسه ی که درس میخونه. چون مهمترین محیط خانواده است که اگه امنیت خاطر و دلگرم کنندگی نداشته باشه ،هر چقد هم رو استعدادهاش تاکید بشه و زاویه ی دیدش تغییر کنه باز بستر مناسبی برای پذیرش نداره. حامی داشتن خودش یه نقطه قوت و امید برای هر انسانی هست. بخصوص که این دختر از طرف هر دو والدینش کلا نادیده گرفته شده.تو روند جلسات مشاوره هم میشه این آگاهها رو بهش داد که او تنها کسی نیس که تو این شرایط قرار گرفته و باید مشاور یه دور نمایی از وضعیت فعلی و هر تصمیمی که الان میخاد اجرایی کنه و تبعات اون در آینده داشته باشه. برای ادامه تحصیل هم تشویق کنه .