افکار عجیب

با سلام خدمت دوستان(محمد رئوف فتاحی)
دوستان مراجعی دارم ۲۱ ساله و دارای افکار عجیبی است لطفا مرا کمک کنید.
این اقا پسر دارای افکاری مانند: دوست دارم بعد از خدا من دومین نفر روی سرزمین باشم، می خواهم خانه رویایی بر وی دریای مدیترانه درست کنم که پرواز کند و جالب است اصر ار م دارد که می تواند این کار رو انجام دهد، یا دوست دار م بهترین پزشک دنیا بشوم، یا دوست دار م در کوههای اتریش بهتر ین کلبه ر ا در ست کنم.
این م راجع همراه خواهرش که بزرگتر از اوست و ازدواج کرده اومده بر ای مشاوره و در خونه این خواهرش زندگی می کند و خونه پدریش در روستا می باشد
لطفا مرا راهنمایی کنید

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  اعتیاد و جدایی عاطفی و ..

10
نظر شما چیست؟

avatar
700
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
حصارپروزه09336077510104255cdf04mohammadmskhatami66 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
123456
مهمان
123456

واقعیت درمانی کارکنید طبق این نظریه همه کسانی که به نوعی دچار مشکل هستند از کمبود نیازهای روانی‌شان رنج می‌برند.تمام مشکلات حاصل بی‌مسئولیتی خود انسان است.
طوری غمل کنید که او رفتارشان را ارزیابی کنند، ببینند درست است یا نادرست، حق است یا ناحق . به او کمک کنید که واقعیت را بشناسد و بپذیرد.
وضع زندگی او و نحوه ارتباط وی با اعضای خانواده اش را هم بررسی کنید.
(محدثه بخشی)

مهدیه نیکویی
مهمان
مهدیه نیکویی

سلام
به نظر من تشخیص خوب صورت نگرفته ،به اطلاعات بیشتری نیاز است بررسی کنید که این آقا توهم یا هذیان نمی گوید علایم اسکیزوفرنی را ندارد،باورهایش منطقی یا غیرمنطقی است؟خیال پردازی و رویاپردازی نمی کند؟
اگر اختلال اسکیزوفرنی باشد،واقعیت درمانی خیلی جواب نمی دهد ،اگر باورهای غیرمنطقی دارد ،روی شناخت هایش کار کنید.اگر رویاپردازی می کند این خیال پردازی ها برای سن نوجوانی بیشتر قابل توجیه است تا جوانی.
احتمال دارد خانواده او را به اجبار اوردندو او هم می خواسته چیزی بگوید. بیشتر بررسی کنید لطفا.

zolgharnein
مهمان
zolgharnein

سلامت روانی ایشان بابررسی عملکرد اش در سایر ابعادزندگیش ووظایف تحولی اش مشخص کنید اگراین عملکرد پایین ترازسطح مطلوب رشدی ایشان است با تستهای تشخیصی مثل mmpiویامیلون و.اختلالات احتمالی رابررسی تشخیص کنید.اما اگرعملکردایشان درزمینه های دیگرکارآمداست.کمالگرایی ناسالم،نفع ثانویه،وحس ایمنی بخش این آمال را به دست بیاورید.نیازهای گلاسری اش رادراین صورت بررسی کنید که این رفتار(کلامی)به دلیل ارضانشدن کدام نیاز وجلب توجه به چه صورت است .عوامل تقویتی استحکام این رفتاروبیان آنها مثل توجه خواهر وملایمت و..آنان را توجه کنید

1364
مهمان
1364

با سلام.
ریشه ی افکار وی را بررسی کنید و به وضعیت خانواده و نحوه ی ارتباط انها با هم تو جه کنید. ایا خواسته ها و ارزوها و انتظارت او از زندگی عجیب و دور از واقعیت می باشد؟ از وی بپرسید،چگونه می تواند به افکاری که دارد ،دست پیدا کند و از طریق سوال و به چالش کشیدن افکارش او را متوجه باورهای غیر منطقی اش کنید.

شفيعي
مهمان
شفيعي

با سلام
لطفاً اطلاعات بیشتری از وی را بیان کنید از جمله:
آیا پدر و مادر دارد و یا خیر و اگر در قید حیات هستند چرا با آنها زندگی نمی کند؟
و آیا از نظر درسی و رفتاری در حد مناسبی است یا خیر فقط خیال پردازی می کند؟
بسیاری از تکنولوژی ها و پیشرفت های علوم در ابتدا شاید عجیب به نظر می رسیدند خصوصاً هنگامی که توسط مخترعین بیان می شد حال اگر از نظر عقلی و هوشی سلامت باشد جنبه اش متفاوت است و اهداف خود را بیان می کند و خصوصاً آنچه را که اعتقاد دارد
با آرزوی موفقیت و دادن اطلاعات بیشتر

mskhatami66
مهمان
mskhatami66

خاتمی
با سلام
این افکار از چه زمانی شروع شده؟با بررسی مراحل زندگی اش احتمالا به علل به وجودآورنده آنها می توانید پی ببرید و شاید در کنار واقعیت درمانی که دوستمون گفتند نیاز باشد افکار او را هم از طریق شناحتی اصلاح کنید.

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
از انجا که دوراز والدین هست و نیاز های او کامل از نظر روانی و عاطفی برطرف نمی شود و اینکه مجبور هست در رویاها احساس ارامش کند را خوب برسی نمایید و اینکه از نظر مالی و حمایت خانواده و رابطه با خانواده خواهر شان را هم بررسی نمایید اینکه مجبور است در خانه ی دامادشان باشد برای یک پسر ازار دهنده هست با برقراری رابطه ی خوب کم کم با واقعیت درمانی و شناخت درمانی کمک نمایید تا پذیرای شرایط فعلی باشد و داشتن رویا و ارزو را تا حد ایده ال کمک کنید بپذیرد و با بودن در رویاها راه رسیدن به انها را کشف کند .

104255cdf04
مهمان
104255cdf04

باسلام (نرگس صادق پورسعیدی)
برای تشخیص ریشه افکاراین مراجع نیاز به بررسیهای بیشتری وجوددارد،به نظرمن بهتراست اوراازلحاظ زندگی با اعضای خانواده وسایر افرادی که باآنها درارتباط است ارزیابی کنیدوعلت اینکه باوالدینش زندگی نمیکند را موردتوجه قراردهیدهمچنین وضعیت رفتاری وتحصیلی او نیزموردبررسی قرارگیردتامشخص شود که دراین موارد هم دچار این افکار هست یا در این موارد درحد طبیعی است ؟

09336077510
مهمان
09336077510

باعرض سلام خدمت شما دوستان گرامی،از راهنمایی هاتون متشکرم
این اقا پسر در خانواده ای در روستا زندگی می کند وبه قول خود وخواهرش تازه به شهر امده و حدود ۳هفته ای هست و برای کار کردن هم اومده است.
در خانه پدری مشلکی از بابت ناراحتی و مشکلاتی که شما دوستان گفتید ندارد و احساس رضایت می کند بجز اینکه از لحاظ اقتصادی در مضیقه هستند و تحت پوشش کمیته امداد می باشند.
این مراجع در زمینه هایدیگر مشکلی ندارد و در فعالیت های دیگررا به خوبی انجام می دهد تا جایی که حالا شاگرد یک سفید کار هستش که به قول خودش ازش راضیه.
این افکارش از حدود ۲-۳ سال پیشدر او به وجود آمده و خودش اقرار می کند چون سایت های مختلف اینترنتی، ماهواره و مجلات مختلف رو زیاد مطالعه می کنند به این افکار دچار شده اند.

حصارپروزه
مهمان
حصارپروزه

با سلام بهتر است بررسی بیشتر درباره روابط خانوادگی نیز انجام دهید مخصوصا” رابطه با مادر . در ضمن تماشای فیلم و دور زدن اینترنتی اگر قرار بود باعث مشکل شود که ماها از او بیشتر دچار مشکل می شدیم . به نظر من علت اصلی دیگری وجود دارد وگرنه تماس او با واقعیت قطع می شد همینکه تماس با واقعیت دارد نشان می دهد که مشکل واقعی او چیز دیکری است همچنین توهمات شنیداری که علامت اصلی افراد اسکیزوفرنیک است در او مشاهده نشده پس احتمال آن را بهتر است رد کنیم. شما می توانید آزمون خاطرات اولیه را برای ایشان اجرا کنید . اهداف او را نیز بررسی مجدد کنید برای این کار می توان از روشهای شناختی استفاده کرد .